Corsa C Cruise Control Gösterge Aktivasyonu

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık. Güzel çalışma olmuş. İzninizle direnç ile alakalı bir paylaşımda bulunmak istiyorum.

http://www.direnc.net/330R-805-KILIF-DIRENC-250-ADET,PR-5103.html

http://www.direnc.net/330R-1206-KILIF-DIRENC-250-ADET,PR-5041.html

Çevresinde olmayıp internetten sipariş verecek arkadaşlar için alternatif olabilir. Malumunuz üzere bu tür devreler genelde kılıf dirençler için dizayn edilir. Diğerinden pek bir farkı olmasa da daha bir orjinal durur devrede..:D Tek sıkıntı minimum 250 adet almanız gerekiyor. Gerçi fiyatına bakıldığında çok çok ucuz. 2 adedi kullandıktan sonra kalan 248 i naparsınız bilmem..:D

Güzel olmuş eline sağlık.. Yalnız cruise ışığının orjinali yeşil dir. yeşil led kullansaydın keşke..

öneriler için sağolun. tabiki de smd direnç ve yeşil smd led ile daha güzel olurdu ama evde bir kenarda elimde olan malzemelerle yaptım devreyi. ayrıca beyaz ışık daha hoş görünüyor gözüme. kadran ve konsol aydınlatmalarımı da beyaz yapmıştım ama arabayı satma ihtimalimden dolayı orjinal turuncu renge döndürdüm.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
astra g de aynı şekilde olabilir mi ?

astracı arkadaşlar konuyu araştırıp denemeliler. aynı şekilde olma ihtimali de yüksek. astra g ve corsa c arasında farklılıklar olmasına rağmen bazı yerleri birbirine benziyor. ayrıca [MENTION=255]MOKIA[/MENTION] abinin hazırladığı devre de işe yarıyor. self servis bölümünde konusu var.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o devreyi görmüştüm fakat sizinki daha basit bir yöntem gibi geldi bana.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
o devreyi görmüştüm fakat sizinki daha basit bir yöntem gibi geldi bana.

Astra G de de gösterge içinde aynı benzer işlem yapılıyor. Ama Astra G de Gövde Kontrol Modülü olmadığı için ekstra bi devre daha yapmanız gerek.
Astra ve Corsa elektroniği farklıdır.

eNiGMaCc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok başarılı bir çalışma olmuş. Teşekkür ederim.
Bugün aracıma uyguladım ve sonuç şahane. Yeşil led ile yaptım orjinalden hiçbir farkı yok.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et

eNiGMaCc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullanın.

Bu da uygulama sonrası fotoğraf,
RQ3ZQY.jpg

emre-ter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
bende aynı işlemleri yaptım gösterge için beyaz led kullandım hoş oldu fakat sorunum başka :)
göstergeyi toplamadan önce denedim herşey çalışıyor
topladım denemeye çıktım birde ne göreyim devir saati 2500 ü hız göstergesi 40 ı geçmiyor tık tık diye geliyor acaba yazılım mı? opcom ile arıza kodu varsa silip tekrar deneyeceğim olmadı bi daha sökecez gibi görünüyor yolunda gitmeyen birşeyler olsa gerek

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ibreleri takarken fazla bastırıp motorların dişlilerini atlatmış olabilirsiniz. Motorların içini açıp dişlileri yeniden oturtmayi deneyin.