Corsa C Cruise Control ( Hız Sabitleyici )

ferhatugba12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilginiz olsun diye buraya yazmak istedim. Nette biraz araştırdım herkes farklı birşeyler söylemiş. Bugün Eskişehir Opel ( Alpata ) servisini aradım. Cruise Control taktırmak istiyorum dedim , senin aracına olurdu olmazdı bir ton laf söylediler ( Motorda o özelliğin olup olmaması ). Olursada 250tl tutar dediler.
1 saat kadar önce Balıkesir de servise gittim sordum tanıdık usta , biraz bekle bakarım dedi daha sonra bilgisayarın dilini ingilizceye çevirip araca bağladı. 2004 corsa c essentia model aracımda hız sabitleyici mevcut. Sadece aktifleştirdi okadar...

Hiçbir şekilde tesisat çekilmesine gerek yokmuş. Sadece kol almak kaldı.
Kol fiyatını öğrendim. 160tl. Sahibinden.com'da bir arkadaş satıyor 250 tl yazmış. Nasıl iştir anlamadım =)
Edit: Arkadaşlar sahibinden.com'da satılan ürün tüm ekipmanlarıyla beraber satılıyormuş. Ben sadece kol fiyatını söyledim. Mustafa abiyle özelden konuştuğumda detayını bana anlattı. Benim bu söylediğim sadece kol fiyatı. Debriyaj müşürü vs vs hiçbirisi içerisinde yok. Yani cc kol + işçilik vs yine Mustafa abinin dediği fiyata geliyor.

Arkadaş öyle söylüyor ama ben Elbistanda sordum adam o kadar kolay mı dedi." Arkadaşlar merhaba. Ben bugun bir ustaya uğradım, dedim işte aracım opel corsa 2004 essentia sol kolda 4 tane kablo var ddebrijay müşürü var geriye cc kol alıp tech2 de tanıtmakmış dedim, adam güldü o kadar kolay mı onun için motor içinde bir parça lazım dedi. Sen hızı artırdıkça gaz kolunu çeken dedi. Bu işlerden pek anlamam adam ne demek istedi acaba."

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaş öyle söylüyor ama ben Elbistanda sordum adam o kadar kolay mı dedi." Arkadaşlar merhaba. Ben bugun bir ustaya uğradım, dedim işte aracım opel corsa 2004 essentia sol kolda 4 tane kablo var ddebrijay müşürü var geriye cc kol alıp tech2 de tanıtmakmış dedim, adam güldü o kadar kolay mı onun için motor içinde bir parça lazım dedi. Sen hızı artırdıkça gaz kolunu çeken dedi. Bu işlerden pek anlamam adam ne demek istedi acaba."

Araciniz benzinli z motorsa ya da 1.3 cdti ise burada ne yazıyorsa onu yapın.

X motorsa ustanizin dediği gibi. Bildiğim kadarıyla 2004ler de z motor.

ferhatugba12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz benzinli z motorsa ya da 1.3 cdti ise burada ne yazıyorsa onu yapın.

X motorsa ustanizin dediği gibi. Bildiğim kadarıyla 2004ler de z motor.

üstadım aracım tam olarak corsa c essentia cdti otor kodu z ile başlıyor. Aracım kazalı elime geçsin bana yardım eder misiniz buradan?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
üstadım aracım tam olarak corsa c essentia cdti otor kodu z ile başlıyor. Aracım kazalı elime geçsin bana yardım eder misiniz buradan?

Aracinizda cc aktif ettirip kullanabilirsiniz. Yeter ki ustanız biraz istekli olsun. Sinyal kolu değiştirip cc aktif edilecek. Sinyal kolu soketinde 4 tane kablo var mı ustanıza kontrol ettirin. Yoksa Body Control Moduleden sinyal koluna kablo çekilecek

ferhatugba12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizda cc aktif ettirip kullanabilirsiniz. Yeter ki ustanız biraz istekli olsun. Sinyal kolu değiştirip cc aktif edilecek. Sinyal kolu soketinde 4 tane kablo var mı ustanıza kontrol ettirin. Yoksa Body Control Moduleden sinyal koluna kablo çekilecek

Tamamdır, aracı sanayiden çıkarmaya gitttiğimde uğraşacağım dedğiniz gibi. Teşekkürler.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 altı X motor 2001 üstü Z motor oluyor yani 2001 üstü 1.7dti hariç her corsa c kasaya takılıyor. 2001 modelse motor kodu lazım.

Ayrıca forumda gösterildiği şekilde BCMin pim'ine lehim yapmaktansa soketini söküp sokete kablo bağlamak daha uğraştırıcıda olsa daha orj. ve sorunsuz olur.

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
2001 altı X motor 2001 üstü Z motor oluyor yani 2001 üstü 1.7dti hariç her corsa c kasaya takılıyor. 2001 modelse motor kodu lazım.

Ayrıca forumda gösterildiği şekilde BCMin pim'ine lehim yapmaktansa soketini söküp sokete kablo bağlamak daha uğraştırıcıda olsa daha orj. ve sorunsuz olur.

Merhaba, aracım 2001 C 3 kapı corsa. Bana aracımın BCM kodu lazım. Servise gitmeden öğrenme şansım var mı? Teşekkürler.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aracım 2001 C 3 kapı corsa. Bana aracımın BCM kodu lazım. Servise gitmeden öğrenme şansım var mı? Teşekkürler.

Sanırım opcomun bazı versiyonlarıyla öğrenilebiliyor. Ama hangi versiyon, hangi menü ile oluyor bilmiyorum.