Corsa C Cruise Control ( Hız Sabitleyici )

aRiFs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilginiz olsun diye buraya yazmak istedim. Nette biraz araştırdım herkes farklı birşeyler söylemiş. Bugün Eskişehir Opel ( Alpata ) servisini aradım. Cruise Control taktırmak istiyorum dedim , senin aracına olurdu olmazdı bir ton laf söylediler ( Motorda o özelliğin olup olmaması ). Olursada 250tl tutar dediler.
1 saat kadar önce Balıkesir de servise gittim sordum tanıdık usta , biraz bekle bakarım dedi daha sonra bilgisayarın dilini ingilizceye çevirip araca bağladı. 2004 corsa c essentia model aracımda hız sabitleyici mevcut. Sadece aktifleştirdi okadar...

Hiçbir şekilde tesisat çekilmesine gerek yokmuş. Sadece kol almak kaldı.
Kol fiyatını öğrendim. 160tl. Sahibinden.com'da bir arkadaş satıyor 250 tl yazmış. Nasıl iştir anlamadım =)
Edit: Arkadaşlar sahibinden.com'da satılan ürün tüm ekipmanlarıyla beraber satılıyormuş. Ben sadece kol fiyatını söyledim. Mustafa abiyle özelden konuştuğumda detayını bana anlattı. Benim bu söylediğim sadece kol fiyatı. Debriyaj müşürü vs vs hiçbirisi içerisinde yok. Yani cc kol + işçilik vs yine Mustafa abinin dediği fiyata geliyor.

Son düzenleme:

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2005 C essentia aracımdada sadece kol eksiktir o halde işçilik ile ne kadardır acaba sormak lazım..

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst tesisat vardır. Debriyaj müşürü için tesisat yok. Kablo çekilmesi gerekli.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100-120 tl civarı bi fiyatı olması lazım abartmasınlar, forumda 3 tane buton 3 tane direnç ile tesisat hazırlayıp kullananlar vardı, o kadar para vermek istemiyorsan sende öyle yapabilirsin..

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptırdınız mı hocam siz ?

İzmir mercanlar yetkili servise yaptırmak için gittim aracım 3 saat incelemede kaldı. Debriyaj müşürü yok dediler. Tam hatırlamıyorum ama cc kolu işçilik müşüre tesisat çekilecek 270 tl istediler. Tabi yetkili servisten yetkiliye fiyat değişebiliyor.

Özel servislerde fiyat 180 lere kadar düşüyor.

aRiFs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir mercanlar yetkili servise yaptırmak için gittim aracım 3 saat incelemede kaldı. Debriyaj müşürü yok dediler. Tam hatırlamıyorum ama cc kolu işçilik müşüre tesisat çekilecek 270 tl istediler. Tabi yetkili servisten yetkiliye fiyat değişebiliyor.

Özel servislerde fiyat 180 lere kadar düşüyor.

Debriyaj müşürü denen şey ne işe yarıyor acaba ?

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bilginiz olsun diye buraya yazmak istedim. Nette biraz araştırdım herkes farklı birşeyler söylemiş. Bugün Eskişehir Opel ( Alpata ) servisini aradım. Cruise Control taktırmak istiyorum dedim , senin aracına olurdu olmazdı bir ton laf söylediler ( Motorda o özelliğin olup olmaması ). Olursada 250tl tutar dediler.
1 saat kadar önce Balıkesir de servise gittim sordum tanıdık usta , biraz bekle bakarım dedi daha sonra bilgisayarın dilini ingilizceye çevirip araca bağladı. 2004 corsa c essentia model aracımda hız sabitleyici mevcut. Sadece aktifleştirdi okadar...

Hiçbir şekilde tesisat çekilmesine gerek yokmuş. Sadece kol almak kaldı.
Kol fiyatını öğrendim. 160tl. Sahibinden.com'da bir arkadaş satıyor 250 tl yazmış. Nasıl iştir anlamadım =)

Konuyu okuyan arkadaşlar elinizde varsa görüşmek isterim :)

o arkadaş ben olmayayım?

şaşılacak bişey yok. parça zaten 160 lira geriye kalıyor 90 lira.

eğer size bir işin garantisini verebiliyorsa yaptırın. bugün yetkili serviste fren müşürü yüzünden arıza verebiliyor. diyelim ki verdi müşür 100liranın üstünde yaptırmadınız mı? hoppp direk cruise control taktırmasınız ise direk işçilik parası alıyorlar. bu sebeple 250 dediğin yetkili servis sana 500e kadar çıkartabiliyor.

öyle bi cinski bu sistem çok enteresan. 2004 corsa esentiada tesisat var. 2006 corsa cosmoda tesisat yok!

eee bu işler böyle biri olur biri olmaz. zaten baktın kolay ise sorun yok 15 dakikada biter. ama baktın işçilik 2 saati geçmiş ise ozaman

onun için şaşılacak bişey yok işine gelene diyorum. burda çoğu arkadaş yaptırdım ve halaaaa kullanıyorlar...