Bujİ temİzlİĞİ

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar slm. AraÇ Çok hantal yakit sarfİyati normal olmasina raĞmen bujİlerİn yipranmiŞ olduĞunu dÜŞÜnÜyorum yakita katilan bİ katki varmiŞ taVSİYE edermİsİnz ve İsmİnİ bİlİyormusunz??

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji en fazla 15000 bin km de 1 değişmeli. Wurth enjektör temizleyicisi (dizel,benzin li araçlar diye ayrılır dikkat) depoya koyup fulleyin enaz 50 km durmadan aracın kullanilması lazım.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 1,5 ton, motor 105 hp hantal olması normaldir. bir arıza yoksa hiç kurcalatmayın derim

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji değişeli 10 000 km yakın olmuştur şimdi kullanayım mı kullanmayım mı bilemedim yalnız bakımdan sonra bujilerde değişti sonrasında yakıt sarfiyatı arttı

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji değişeli 10 000 km yakın olmuştur şimdi kullanayım mı kullanmayım mı bilemedim yalnız bakımdan sonra bujilerde değişti sonrasında yakıt sarfiyatı arttı

Buji ömrü 30bin km dir. Daha kaliteli iridyum bujiler ömrü daha uzundur. Ustanız ne tür buji taktı? gm mi bosch mu yoksa başka bişey mi?

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji bosch olmalı emin değilim ama eğer araca zarar verme ihtimali yoksa denemeye kararlıyım ayrıca bi kutu için 50 litre diyo kullanım kılavuzuda ben 25 litre benzine yarım kutu koysam olmazmı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
buji bosch olmalı emin değilim ama eğer araca zarar verme ihtimali yoksa denemeye kararlıyım ayrıca bi kutu için 50 litre diyo kullanım kılavuzuda ben 25 litre benzine yarım kutu koysam olmazmı

Kışın hava sıcaklarının düşmesinin ardından yakıt değeri atar. Bir de araçta LPG yok sanırım.