ASTRA J 1.6 TEKLEME SORUNU

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Astra J 1.6 2014 model aracım mevcut. Yaklaşık 2 aydır araçta aşırı tekleme yaşıyorum. Gazlı bi araç olduğu için ilk etapta normal olduğunu düşünüyordum fakat daha sonrasında farkettim ki benzinde de aynı problemi yapmaya başladı. Daha sonra araştırdım ateşleme bobini buji vs. Parçalarından yapabileceğini söylemişler arkadaşlar. Bende ilk bujileri değiştirdim (ucuz yoldan çözebilecek miyim acaba diye) fakat değiştirdikten sonra sorun bi süre çözüldü şimdi tekrar başladı. Bobini değiştirmeyi düşünüyorum ama bobin de yeni sayılır çok eski bi bobin değil. Sorum şu ki başka bi parçadan tekleme yapma şansı var mıdır? Aşırı gaza yüklendiğim de ve erken vites değiştirdikten sonra araç boğulduğu zaman yapıyor ve aşırı rahatsız ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
her ne kadar yenide olsa çalıştığından emin olduğunuz yeni bir bobinle deneme yapın.Bobin sağlamsa ve arıza kodu vermiyorsa alternatif olarak map sensörü ve hava debimetresini temizlemeyi deneyebilirsiniz.Şu linkteki video da var:
Bunlar işe yaramaz ise ve sürekli lpg de yüksek devirde kullanıyorsanız subap problemi de olabilir

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
her ne kadar yenide olsa çalıştığından emin olduğunuz yeni bir bobinle deneme yapın.Bobin sağlamsa ve arıza kodu vermiyorsa alternatif olarak map sensörü ve hava debimetresini temizlemeyi deneyebilirsiniz.Şu linkteki video da var:
Bunlar işe yaramaz ise ve sürekli lpg de yüksek devirde kullanıyorsanız subap problemi de olabilir
Çelik subap takılı araçta ondan olduğunu düşünmüyorum. Termostat da bi sıkıntı var bu aralar bi kaçkez soğuk havalar da fan açtı acaba ondan yapar mı bilgim yok. Ama Dediğin sensörleri bi kontrol edeceğim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Takılan bujiler orj. Yani kodu senin motora uygun mu ve lpgnin sigortasını çek çıkar ve aracı 100 150 km benzinde kullan bak bakalım fark edicekmi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracında arıza kodu değilmi yakıt düzeltme ayarlarına bakmak lazım ltft stft ne durumda

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Takılan bujiler orj. Yani kodu senin motora uygun mu ve lpgnin sigortasını çek çıkar ve aracı 100 150 km benzinde kullan bak bakalım fark edicekmi
Bujiler uyumlu üzerinde gm vardı bosch taktım bu sefer. Aslında taktıktan sonra 1 ay felan hiç tekleme yapmadı. Ben bujilerdenmiş diye düşünüyordum ama şimdi tekrar etmeye başladı. Sabahları motor soğukken benzinde aynı problemi yapıyor. Dediğin gibi 100-150 km felan benzinde kullansam ne olur bende merak etmiyor değilim

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracında arıza kodu değilmi yakıt düzeltme ayarlarına bakmak lazım ltft stft ne durumda
Esp ışığı yakıyor ilk etapta motor ışığı yanıp sönüyor daha sonra kesiliyor motor ışığı. Ama esp ışığı kalıyor. O zamanlar daha fazla tekleme yapıyor. Bilgisayara bağlayıp arıza kodlarına baktım aslında resmi bulursam atarım

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

F3EDFCA9-6A3C-4BD3-BB16-5DB9405450C5a937327c3d329a0c.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yakıt haritan bozuk ise düzelir eğer ki düzelir ise gidip afr yaptır bin
Bujiler uyumlu üzerinde gm vardı bosch taktım bu sefer. Aslında taktıktan sonra 1 ay felan hiç tekleme yapmadı. Ben bujilerdenmiş diye düşünüyordum ama şimdi tekrar etmeye başladı. Sabahları motor soğukken benzinde aynı problemi yapıyor. Dediğin gibi 100-150 km felan benzinde kullansam ne olur bende merak etmiyor değilim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Senin asaçının tekleme sebebi belli fakir de kalıyor aracın yeterince hava geliyor ama yakıt yok araçta yakıt eksik lpg yi iptal et uzunca süre benzinde kullan bak bakalım düzelme olucak mi