ASTRA J 1.6 TEKLEME SORUNU

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
bence bir de benzin pompasını kontrol edin

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bence bir de benzin pompasını kontrol edin
Hocam benzin pompasından olsa LPG de bi problem olmaması gerekmez mi ? Bende her ikisinde de oluyor mekaniksel veya sensörler de bi problem olduğunu düşünüyorum

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Senin asaçının tekleme sebebi belli fakir de kalıyor aracın yeterince hava geliyor ama yakıt yok araçta yakıt eksik lpg yi iptal et uzunca süre benzinde kullan bak bakalım düzelme olucak mi
Bi süre denicem hocam

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Hocam benzin pompasından olsa LPG de bi problem olmaması gerekmez mi ? Bende her ikisinde de oluyor mekaniksel veya sensörler de bi problem olduğunu düşünüyorum
özellikle benzinde dediğiniz için yazdım.Kontrol edin derken değiştirin demedim.Temizlenirse iyi olur.Çünkü sürekli boş depo ile dolaşan araçlarda depoda yosunlaşma oluyor.Benzin de kullanmaya başlayınca benzin filtresi daha da çabuk eskir.
Fikir olarak elektronik problem olduğunu düşünüyorsanız akü kutup başını söküp takmayı deneyin bazen faydalı oluyor.Tabi teyp kodu varsa

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
özellikle benzinde dediğiniz için yazdım.Kontrol edin derken değiştirin demedim.Temizlenirse iyi olur.Çünkü sürekli boş depo ile dolaşan araçlarda depoda yosunlaşma oluyor.Benzin de kullanmaya başlayınca benzin filtresi daha da çabuk eskir.
Fikir olarak elektronik problem olduğunu düşünüyorsanız akü kutup başını söküp takmayı deneyin bazen faydalı oluyor.Tabi teyp kodu varsa
Benzinde de oluyor ama gaz da daha çok oluyor. Aküyü yeni değiştirdim daha yeni onda da bi problem olduğunu düşünmüyorum.

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Benzinde de oluyor a
Benzinde de oluyor ama gaz da daha çok oluyor. Aküyü yeni değiştirdim daha yeni onda da bi problem olduğunu düşünmüyon
benim on yıl önce böyle bir arıza başıma geldi ama aracım tempra ve sıralı lpg değildi.Fakat sabahları teklemesinin sebebi lpg beyini dedikleri parçadan dolayı çıktı.2015 te sıfır astra 1.6 lpg li olarak sıfır aldım.Oda dediğiniz gibi tekleme problemi vardı araç sıfır olduğu halde yetkili servis lpg montajı yaptığı servise yönlendirdi.Landirenzo lpg kalibrasyon ayarı yaptılar dört kere fakat düzelmeyince lpg enjektörleri değişti ve merkezlerini aradılar onlar uzaktan kalibre ettiler sonra düzeldi.Aklınızda olsun.İnşallah yüksek bir masraf çımadan halledersiniz sağlıklı günler dilerim.

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benim on yıl önce böyle bir arıza başıma geldi ama aracım tempra ve sıralı lpg değildi.Fakat sabahları teklemesinin sebebi lpg beyini dedikleri parçadan dolayı çıktı.2015 te sıfır astra 1.6 lpg li olarak sıfır aldım.Oda dediğiniz gibi tekleme problemi vardı araç sıfır olduğu halde yetkili servis lpg montajı yaptığı servise yönlendirdi.Landirenzo lpg kalibrasyon ayarı yaptılar dört kere fakat düzelmeyince lpg enjektörleri değişti ve merkezlerini aradılar onlar uzaktan kalibre ettiler sonra düzeldi.Aklınızda olsun.İnşallah yüksek bir masraf çımadan halledersiniz sağlıklı günler dilerim.
Eyvallah hocam sağol bilgi için. Bu LPG enjektöründen bende şüpheleniyorum. 3-4 ay önce beni yolda bıraktı 2 tanesi ölmüş atikerin yenisini taktırdım acaba ondan mı diye düşünüyorum ona da bi bakıcam şüpheleniyorum

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun çözüldü. Araç şuan tekleme yapmıyor. Yeni almış olduğum bujileri kocaman şubeleri olan bi dağıtım firmasının yanlış vermesi yüzünden araç tekleme yapıyormuş. Sağolsun bilen bilir Nisa oto Hüseyin abi çözdü olayı geri aldığım yere kullanılmış bi vaziyette iade ettim. Ayrıca Esp ve motor ışığı yakıyordu P2270 ve P0300 hataları alıyordum. Bendemi bi problem var bilmiyorum ama yine yeni değiştirmiş olduğum Lpg enjektörü sorunlu çıktı onuda aldığım yere iade edip yenisini taktırdım şuan bi problem yok çok şükür. Sıfır parça diyip geçmeyin hiç aklınıza gelmeyecek yerden cıkıyor sorun. Umarım sizlerinde başınıza gelmez. Cevap verip çözmeye çalışanlara tekrar teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Kırılmazkaya

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Abi aynı sorun bende var bujileri iki kez değiştirdim enjektörü degsitirdim halla ayni sıkıntı var kaç ustaya goturduysem çözemedi bulamadı sen sadce bujileri degisince mi düzeldi GM markalı orijinal denilen buji taktım ben yine aynı yine aynı hem benzinde hem LPG de arabadan soğudum resmen işleyişi anlatır mısın rica etsem

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi aynı sorun bende var bujileri iki kez değiştirdim enjektörü degsitirdim halla ayni sıkıntı var kaç ustaya goturduysem çözemedi bulamadı sen sadce bujileri degisince mi düzeldi GM markalı orijinal denilen buji taktım ben yine aynı yine aynı hem benzinde hem LPG de arabadan soğudum resmen işleyişi anlatır mısın rica etsem
Hocam eğer buji ve enjektör değişmesine rağmen devam ediyorsa geriye tek çare Çelik subap kalıyor. Değişmiş mi bilgin var mı.