Opel Astra J 1.4T Alt Devirde İsteksizlik ve Titreme

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Biraz wd40 sıktım su gelen yerlere dün. Özellikle aksın şanzımandan çıktığı yere boca ettim şimdi sesten eser kalmadı. Ancak aksın o bölümü paslanmış çok net belli oluyor. Wd40 sıkınca biraz rahatladı gibi. Krikoya kaldırıp tekeri çevirince de sorun yok gibi. Bir opel ustasını arayıp fikrini sordum kendisi kaynar suyun bile o aks körüğünü eritemeyeceğini söyledi. Bakalım umarım tekrar etmez sorun. Artık düzgünce binip aracımın tadını çıkarabilmek istiyorum :/
Sevindim hocam Allah kaza bela vermesin yırtık görünmüyorsa sorun olacağını sanmam. Yine de yağ kaçağını takip etmeye çalışın ihmale gelmez.

• Beğen
Tepkiler: dmitrisalarov

dmitrisalarov

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Sevindim hocam Allah kaza bela vermesin yırtık görünmüyorsa sorun olacağını sanmam. Yine de yağ kaçağını takip etmeye çalışın ihmale gelmez.
Sağ olasın hocam vites geçişlerinde sorun yok oldukça pürüzsüz ancak yakın takipteyim.

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Sağ olasın hocam vites geçişlerinde sorun yok oldukça pürüzsüz ancak yakın takipteyim.
Şanzıman yağı kolay kolay eksilmez zaten 8 litre yağ var fakat yine de kaçakları takip edin. Çünkü bu arabaların kroniği yağ su kaçağı malesef yüksek hararet yüzünden. Önümüzdeki hafta yazılım yaptıracam nasipse. Alt devirleri canlandıracak mı bakalım iddia edildiği kadar.

• Beğen
Tepkiler: dmitrisalarov

dmitrisalarov

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Yağ kaçağı noktasında düşündüğüm gibi yağ eksiltme yapmamış ancak şanzıman yağına bakmak mümkün değil arıza lambasını beklemek ya da arada kontrol etmek lazım.
Şimdiden hayırlı olsun yazılım noktasında yorumlarınızı tecrübelerinizi bekliyorum. Alt devirler düzelirse haber edin ben de maddi durumum el verdiği vakit deneyebilirim.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Şanzıman yağı kolay kolay eksilmez zaten 8 litre yağ var fakat yine de kaçakları takip edin. Çünkü bu arabaların kroniği yağ su kaçağı malesef yüksek hararet yüzünden. Önümüzdeki hafta yazılım yaptıracam nasipse. Alt devirleri canlandıracak mı bakalım iddia edildiği kadar.

merhabalar. mesajlarınızı şimdi okudum. alt devirler benim araçta da cansız. 1.6 atmosferik olduğundan dolayı.
yazılım yaptırırsanız sonuçlarını paylaşırsanız çok sevinirim. ben de alt devirlerin canlanması için yazılım düşünüyorum ancak motor ısısını yükseltmesinden korkuyorum. malum sıcaklıkla ilgili problem yaşatmaya müsait araçlar opeller.
bir de hararet ile ilgili yazılımdan bahsetmişsiniz, bahsettiğiniz yazılım fanın erken çalışmasını mı sağlıyor? biraz açar mısınız?
ben yıllardır fan açtığına şahit olmadım aracımın. biraz erken açsa fena olmaz gibi. aşırı sıcak çalışıyor bence

• Beğen
Tepkiler: turbo_j

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
merhabalar. mesajlarınızı şimdi okudum. alt devirler benim araçta da cansız. 1.6 atmosferik olduğundan dolayı.
yazılım yaptırırsanız sonuçlarını paylaşırsanız çok sevinirim. ben de alt devirlerin canlanması için yazılım düşünüyorum ancak motor ısısını yükseltmesinden korkuyorum. malum sıcaklıkla ilgili problem yaşatmaya müsait araçlar opeller.
bir de hararet ile ilgili yazılımdan bahsetmişsiniz, bahsettiğiniz yazılım fanın erken çalışmasını mı sağlıyor? biraz açar mısınız?
ben yıllardır fan açtığına şahit olmadım aracımın. biraz erken açsa fena olmaz gibi. aşırı sıcak çalışıyor bence
Üstadım Pecochip hem performans hem de termostat yazılımı içermekte. Fakat randevu sistemiyle çalışıyorlar sadece İstanbul Ankara İskenderun ve Samsun'da yaptırabilirsin.

Bu yazılımla 1.6 sütçü beygiri Cruze dahi baya kendine geliyor. Hararet de 89-99 arası çalışmaya başlar. Tavsiye ederim.

Benim 1.4 turbo Astra'da performans yazılımı hiçbir etki göstermedi 1 HP dahi alınamadı. LPG sisteminin ECU'su izin vermiyor olabilir denildi.

LPG sistemini iptal edip tekrar deneyeceğiz bayramdan sonra bakalım nasıl olacak.