120 tl nere 520 tl nere

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 120 tl nere 520 tl nere

İlk bakım yetkili serviste yapılmalıydı. Diğerlerini nerede isterseniz yaptırın.

SOY1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fiyat farkı var ama bazen garantiye girmeyecek veya garanti bittiği durumlarda da Opel aracın parçalarını garantiye sokabiliyor. Bu bağlamda yetkili servis bağlılığı aranıyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyle ufak mantıkla dizel için bütün parçalar en son baktığımda 200 lira tutuyordu orjinal gm yağ dahil. Onu geçtim aracınız daha yeni garantiden düşürmek hiç mantıklı değil 400 lira fark için çıktığınız garanti yarın farınız buğu yapınca yada kronik ses şikayetlerinde hepsini geçtim diskler yamulduğunda size 1-2binden aşağı masraf çıkarmayacak. Daima şöyle düşünürüm şu anlık 400 kar ediceğime yıllık kafam rahat giderim daha iyi. Şu an bile müşteri memnuniyeti adına bakımlarımı serviste yaptırma taraftarıyım 45binide servisde yaptırmayı düşünüyorum.

acmazkacmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar parça fiyatlarını nerden alıyosunuz bilmiyorum ama 80 tl motor yağı 20 tl yağ 20 tl hava filtresi benim faturamda yazan. inanmayan arkadaşlar için araçtan getirip fatura paylaşabilirim. ama bu parça fiyatlarını zaten her yerden öğrenebilirsiniz sır değil. hepside orjinal serviste kullanılan opel lisanslı ürün. yıkama işlemleri ve işçilik için para alınmadı. ama zaten bu parça fiyatları da üzerine kar koyulmuş fiyatlar. önceki aracımda eski kasa astra idi. aynı motoru kullanıyordum ve 7 yıl aynı servise gittim. hiç bir sorun yaşamadım. ama servise her gidişim problemdi. ilgisizlik ve işine gelirse tavrı da cabası. garanti ve risk meselesine gelince bizim araçlarımızın garantisi zaten 2 yıl. bi honda gibi 6 yıl değil. benim aracımın garantisinin bitmesine 11 ay kaldı. ondan sonra zaten hiç bir önemi kalmayacak. garanti müzmin sorunlarla ilgili. yani malzeme ve parça hatasından doğan zararlar için. zaten zaman zaman böyle durumlarda bile sorumluluktan kaçma meylini forumlarda araştıran yada yaşayan arkadaşlar bilir. böyle müzmin bir sorun olsa 13 ayda çok büyük bir ihtimalle ortaya çıkardı. ha bundan sonra çıkacak sorununda filtre ve yağla alakalı olup 400 tl yi geçmesi gerekirki ben zarar edeyim. bir arkadaş fren diskinden örnek vermiş. örneğin fren diskinde malzeme kalitesiyle ilgili olacak bir hata için benim filtre değişimimi sorumlu gösteremezler. o anlamda disklerimin garantisi devam eder. yada konsoldaki çatlama için filre değişimini bahane edemezler. buda benim riskimi düşüren bir diğer faktör. evet 50 60 bin liralık aracı riske attım. ama bence gayet alınabilir ve çok düşük bir risk. Trafiğin hali malum. Türkiye şartlarında trafiğe her çıktığımızda 60 bin tl lik araçlarımızı hatta kendimizin ve sevdiklerimizin canını daha büyük riske atıyoruz. hiç riske girmemek için demir yolunu kullanıcaz o zaman hem canın hem malın güvende. ben böyle bir risk yönetimi yolu seçtim. herkesin kendi yoluna da saygı gösteririm.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun..

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acmazkacmaz link' Alıntı:
arkadaşlar parça fiyatlarını nerden alıyosunuz bilmiyorum ama 80 tl motor yağı 20 tl yağ 20 tl hava filtresi benim faturamda yazan. inanmayan arkadaşlar için araçtan getirip fatura paylaşabilirim. ama bu parça fiyatlarını zaten her yerden öğrenebilirsiniz sır değil. hepside orjinal serviste kullanılan opel lisanslı ürün. yıkama işlemleri ve işçilik için para alınmadı. ama zaten bu parça fiyatları da üzerine kar koyulmuş fiyatlar. önceki aracımda eski kasa astra idi. aynı motoru kullanıyordum ve 7 yıl aynı servise gittim. hiç bir sorun yaşamadım. ama servise her gidişim problemdi. ilgisizlik ve işine gelirse tavrı da cabası. garanti ve risk meselesine gelince bizim araçlarımızın garantisi zaten 2 yıl. bi honda gibi 6 yıl değil. benim aracımın garantisinin bitmesine 11 ay kaldı. ondan sonra zaten hiç bir önemi kalmayacak. garanti müzmin sorunlarla ilgili. yani malzeme ve parça hatasından doğan zararlar için. zaten zaman zaman böyle durumlarda bile sorumluluktan kaçma meylini forumlarda araştıran yada yaşayan arkadaşlar bilir. böyle müzmin bir sorun olsa 13 ayda çok büyük bir ihtimalle ortaya çıkardı. ha bundan sonra çıkacak sorununda filtre ve yağla alakalı olup 400 tl yi geçmesi gerekirki ben zarar edeyim. bir arkadaş fren diskinden örnek vermiş. örneğin fren diskinde malzeme kalitesiyle ilgili olacak bir hata için benim filtre değişimimi sorumlu gösteremezler. o anlamda disklerimin garantisi devam eder. yada konsoldaki çatlama için filre değişimini bahane edemezler. buda benim riskimi düşüren bir diğer faktör. evet 50 60 bin liralık aracı riske attım. ama bence gayet alınabilir ve çok düşük bir risk. Trafiğin hali malum. Türkiye şartlarında trafiğe her çıktığımızda 60 bin tl lik araçlarımızı hatta kendimizin ve sevdiklerimizin canını daha büyük riske atıyoruz. hiç riske girmemek için demir yolunu kullanıcaz o zaman hem canın hem malın güvende. ben böyle bir risk yönetimi yolu seçtim. herkesin kendi yoluna da saygı gösteririm.

Siz şimdi orijinal hava ve yağ filtresi 20'şer lira mı diyorsunuz? Hangi yağı kullandınız?

Şahsen 20 liraya aldığınıza değil, bu fiyata aldığınız filtrelerin orijinal GM filtreleri olduğuna inan(a)mıyorum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Takılan ürünlerin markalarını paylaşırsanız memnun oluruz.  40 lira demişsin yağ hava filtresi için. Hangi marka acaba ? Orjinal gm bakım setinin 240 lira arabanız benzinli galiba 80 lira düşersek 160 lira oluyor.
http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-13-Periyodik-Bakim-Seti-Orjinal-GM,PR-7174.html

Eğer bosch,otocar, fil(Piyasada çoğu çakma) gibi bir dünya marka taktırdıysanız 40 liraya 2sini alabilirsiniz ancak orjinal parça gm oluyor.

hakdenhak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Yetkili servisde yapilmaliydi yoksa garanti dışı kalir

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçenlerde ben özel serviste yağ değişimi yağ filtresi ve ön balata takımı ve arka silecek ile toplam 275 tl ödedim