OPEL CORSA'dan NEFRET ETTİM.Neden mi?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu kişisel tercihtir ...
ben dizel araç sevmem siz seversiniz bu başka mevzu tartışılmaz zaten ...
ben 2500 atmosferik omeganın motor sesini veyahut 1,6 vtec bir hondanın 8000 d/d daki kopuşunu hiç bir şeye değişmem ama siz sevmeyebilirsiniz gibi ... :)

biz de çok severiz o sesleri de ah şu bütçe olayı yok mu! benzini 5 liraya dayayanlar utansın ne diyim :rakir:

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar masrafın bir araya gelmesi cidden insanı sıkıyor.99 avensiste hiç masraf yapmadığımız gibi sattığımız kişi de (dayım olur kendisi) hiç masraf yapmadı. Ha pardon triger kayışı kopmuş giderken araç 10 yaşındaydı. SAdece set değişti halloldu.(Eskilerde motora hiçbirşey olmuyor triger kopsa bile.) Hala aracı kullanıyor araç şimdi 14 yaşında.
Alman araçları da aksine gaddar kullanıma gelmiyor hepsi bu.(Yükleme kapasitesi aşımı ve haliyle yokuşlarda yorma vs. ) Eğer araçların motorları performanslı olursa hiçbir problem kalmayacağı kanısındayım. Honda 1.6 dizeli yakında piyasaya sürecek. Opel 1.3 ile devam ederse Opel fanatiği olmayan müşterilerini de kaybedece.

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 10-11 yıldır opele biniyoruz yeri geldi eşşek gibi bindik ama çok şükür hiç üzmedi periyodik bakımlarını adam akıllı yaptırdıktan sonra ufak tefek şey dışında öyle yok dagıldı yok parçalandı yok koptu kırıldı tarzı arızalar olacagını ben hiç düşünmüyorum ne demişler bakarsan bağ bakmazsan dağ olur.

dimitrie_85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu çok önemli.
Aracım Opel Corsa 2006 model 1.3 CDTi Essentia EasyTronic

58.000 KM dedir.

Bursa ' dan İstanbul'a dönerken aracımızın duman çıkmaya başladı.Kenara çektik.Kurtarıcı ile Opel yetkili servisine çektiler aracı.
Aracın DİZEL POMPASI PATLAMIŞ.Eğer benzinli olsa araç yanardı şanslısınız dediler.
Dediğim olay 2008 yılında oldu.Hemen Bosch'a gidip parça aldılar ve Garanti kapsamında yaptılar.
Ama dikkatimi çeken şey adamlar inanılmaz panik oldular ve tırstılar.Bu Opel'e dava açsam bir hakkım var mıdır yoksa olabilecek bir arıza mıdır?

Bu kadar zaman geçtikten sonra bu nereden esti derseniz
1 Aydır Aracın motorundan garip sesler geliyordu.3 Ocak 2012 günü Tam aracı bakıma götürmeyi düşündüğüm gün aracın sanırım yağ lambası yandı.
Tanıdık bir ustanın yanına götürdük.

Volant bitmiş :

Yağ soğutucu bozulmuş :

su deposu ve tüm su kanallarına yağ dolmuş.

Yeni yağ soğucu takıldı

Çok uzun araştırmalarım ve ustamın tavsiyesi ile volantı değiştirdiğim için 2.3. KW güçlendirilmiş marş motoru taktık.

Vs. neticeye gelirsek OPEL'den nefret ettim.

Aşağıda değişen parçarı yazım

Baskı + Balata + Volant değişti = 250 + 550 = 800TL
Yağ soğutucu = 230 TL
Marş motoru = 220 TL
Debriyaj Bilyası = 120 TL
Hava Filtresi = 10 TL
Mazot Filtresi = 10 TL
Polen Fitresi = 8 TL
3 Kg Antifriz = Hatırlamıyorum
3 - 5 kg Motor yağı = Hatırlamıyorum
Su deposu kapağı = 12 TL
Ön silecekler = 20 TL
Arka silecek = 10 TL
İşçilik = 340 TL

TOPLAM cebimden 2100 TL civarı para çıktı.

Daha neler çıkacak bilmiyorum
Hatırlamadığım şeyler de var net rakamaları yakında yazıcam ama Tüm arkadaşlardan ricam

ŞİMDİ BEN OPELİ Ne Yapayım?

periyodik bakımlar düzgün yapılıyor ise neden böyle bir sorunla karşı karşıyasınız anlamadım. Eğer yapılıyorsa...

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
Herkes arkadaşa yüklenmiş ama arkadaş volant, marş dinamosu ve yağ soğutucu konusunda %100 haklı. Bu üç parça corsa c'nin kronik sorunu ve opel'in umurunda bile değil. En azından mazot pompasının garantiden değişmişler, opelden bunu da beklemezdim ama gelişme var demekki.