Bakım yaptırdım, Dizel Antifrizi aldım, bilen kullanan var mı?

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eurodiesel -25 derecede donuyor, sizin infoda izmir aydin yaziyor, bu bölgelerde böyle bir şeye ihtiyac yok sanki??? Birde bu araçlar 15binde bir bakıma giriyor siz neden 10binde götürdünüz???

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c'nin bakımı 10bindir nedense bütün parçacılar 15bin üzerinden satıyor bakım kitlerini ama araç 10binde bir insp yazısına geçiyor

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracın 10.000 bakımını yaptırdım,

GM 5W-30 yağ,
Yağ Filtresi,
Mazot Filtresi,
Hava Filtresi,
Polen Filtresi
Motor Temizliği (Sprey gibi birşeyler sıktı)
Ön iki silecek (Bosch) (20 TL) ( Çok vermişsin diyen olabili ama iki kez 10 TL lik muz sileceklerden aldım 6 ay demeden cortladı, bu sefer orjinal olsun bosch olsun dedim) :rolleyes:
-22c ye dayanıklı bir şişe cam suyu döktü hazneye

işçilik dahil toplam 195 TL verdim...

Bir de geçen sene -32c olmuştu hava gece, sabah mazot donmuştu araç çalışmamıştı, yine bu usta çalıştırmıştı gelip aracı... Şimdi bir dizel antifirizi getirmiş, tunap 331 diye... -12c yi geçince tam dolu depoya kat dedi, çeyrek depo azalınca sürekli üzerine ilave ederek kullan dedi, bir kışı geçirir bu şekilde dedi... Havalar bu salı -12 yi gösterecek gibi duruyor hava durumunda...
Daha önce bu ürünü veya benzeri bir ürünü kullanan faidesini gören oldu mu merak ettim... 45 TL de buna verdim sonra... Almanyada 17.99 € ya satılıyor, 47 TL ediyor...

Bende aynı bakımı işçilik dahil 170 tlye yaptırıyorum (silecekler hariç).

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c'nin bakımı 10bindir nedense bütün parçacılar 15bin üzerinden satıyor bakım kitlerini ama araç 10binde bir insp yazısına geçiyor
simdi bakim 15bin olmasi kullanima bagli...uzun yol kullanimda 15binde yanan insp kisa mesafede erken yanar arabada bulunan OLM sistemi (yazilim sensor verilerini toplar)motor yagi bakimi sistemi kontak acma, yol gidisi, km vs verilerine bakarak yagin eskimesini hesaplar buna göre yanar

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antifiriz denince soğutma suyu anlıyor herkes ilk etapta.
Yakıt antifirizi olarak kullanılan bu tür ürünler var.Kaliteli bir ürün ise -12 olmasa da -15 ,16 dereceden soğuk durumlarda kullanmak lazım.Eurodizel zaten -23 lerden sonra donmaya başlıyor yanılmıyorsam.
Dogru lakin bu yine rafinerinin ne kadar uyduguna bakarki -25 deniyor ama daha erken donduguda isbatli veya söyle diyeyim donanlar cok oldu avrupa dahil...mazot cindeki parafin donuyor ve pompaya enjektöre zarar veriyor hele yeni dizel motorlar bundan daha cok etkileniyor...bunun icin mazot katkisi koymakta yarar var...hele garaji olmayanlar icin tavsiye ederim...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün aracın 10.000 bakımını yaptırdım,

GM 5W-30 yağ,
Yağ Filtresi,
Mazot Filtresi,
Hava Filtresi,
Polen Filtresi
Motor Temizliği (Sprey gibi birşeyler sıktı)
Ön iki silecek (Bosch) (20 TL) ( Çok vermişsin diyen olabili ama iki kez 10 TL lik muz sileceklerden aldım 6 ay demeden cortladı, bu sefer orjinal olsun bosch olsun dedim) :rolleyes:
-22c ye dayanıklı bir şişe cam suyu döktü hazneye

işçilik dahil toplam 195 TL verdim...

Bir de geçen sene -32c olmuştu hava gece, sabah mazot donmuştu araç çalışmamıştı, yine bu usta çalıştırmıştı gelip aracı... Şimdi bir dizel antifirizi getirmiş, tunap 331 diye... -12c yi geçince tam dolu depoya kat dedi, çeyrek depo azalınca sürekli üzerine ilave ederek kullan dedi, bir kışı geçirir bu şekilde dedi... Havalar bu salı -12 yi gösterecek gibi duruyor hava durumunda...
Daha önce bu ürünü veya benzeri bir ürünü kullanan faidesini gören oldu mu merak ettim... 45 TL de buna verdim sonra... Almanyada 17.99 € ya satılıyor, 47 TL ediyor...
ama dikkat et almanya sayfasina girdim 70 litre depo icin dir diye yaziyor aklinda bulunsun,
hepisini bosaltma yari yariya kullanirsan iki depo kullanirsin

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi bakim 15bin olmasi kullanima bagli...uzun yol kullanimda 15binde yanan insp kisa mesafede erken yanar arabada bulunan OLM sistemi (yazilim sensor verilerini toplar)motor yagi bakimi sistemi kontak acma, yol gidisi, km vs verilerine bakarak yagin eskimesini hesaplar buna göre yanar

Öyle olabilr açıkçası bilmiyorum ama şunu gördüm aracın bakımı yapıldı insp uyarısı düğmeden sıfırlandı sonra opcoma baktım göstergenin içinde direk bir sonraki servis 365gün sonra, araç 150binde sıfırlandıysa 160binde yazıyordu.

Birde şunuda yaşadım 10bin geçti yağ değiştirmeden opcoma bağladım kalan yağ ömrü %128 yazıyordu :D

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eurodiesel -25 derecede donuyor, sizin infoda izmir aydin yaziyor, bu bölgelerde böyle bir şeye ihtiyac yok sanki??? Birde bu araçlar 15binde bir bakıma giriyor siz neden 10binde götürdünüz???

Afyon'da öğretmenim hocam... Ama bir ayağımızda İzmir ve Antalyada Anne Babalardan dolayı :)
Köy okulunda gidip geliyoruz her gün, orası daha da soğuk oluyor...
Geçen kıştan bir kare: :rolleyes:
32662010150548267569189.jpg

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz titizim bu konuda... Ben 7.500-10.000 km arası aracı bakıma sokan ekiptenim :) Filtreler zaten çok pis oluyor hadi yağ değişmese onlar değişecek, değişmişken hepsini değiştiriyorum ne olur ne olmaz... böyle memnunum :)

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Afyon'da öğretmenim hocam... Ama bir ayağımızda İzmir ve Antalyada Anne Babalardan dolayı :)
Köy okulunda gidip geliyoruz her gün, orası daha da soğuk oluyor...
Geçen kıştan bir kare: :rolleyes:
32662010150548267569189.jpg

aman yarrabi bu nasıl bir ege şehridir, -5,-10 olsa anlayacağım -29 nedir yahuu, ankarada bile olmuyor böyle bir soğuk, böyle bir havada yakıtın donmasını çözseniz bile, yollar çok tehlikeliridir nasıl araba sürüyorsunuz, hatta onu geçtim nasıl nefes alıyorsunuz?