Vectra B'ler Buraya..I LoVE Vectra.

ender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Bende 7 senedir 1997 CD 2.0 otm. kullanıyorum.15 bine almıştım şimdiye kadar bi o kadar masraf yaptım.Herkes sat kurtul diyor ama vaz geçemiyorum.
-şimdiye kadar çok km.yapmıyordum ama artık her hafta 100 tl benzin alıyorum 200 km ancak gidiyor sanırım LPG taktırma zamanım geldi(ne önerirsiniz -kazancım ne olur)
-kaporta da çürükler var yaptırıp araç kaplama yaptırmak istiyorum yaklaşık 1600 tl istiyorlar ne dersiniz.
-Farların değişme zamanı geldi xenon düşünüyorum kaça patlar?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı sürüşler dilerim.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
dün 2 sefer, 1 öğle vakti birde akşam 6'da airbag uyarısı sildirdim.
haftaiçi babamlar şehirdışındaydı, o zaman koltuğu oynatmışlar, alttaki kablolarda anlık temassızlık olduğunda bile hemen ışığı yakıyormuş. neyse öğlen onu sildirdim. koltukları hiç oynatmadan yıkamaya gittim aracı stop ettim. sıra bana gelip aracı çekmeye gittiğimde çalıştırdım ışık yine yandı... sonra tekrar sildirdim, bayramdan sonra gelde fişi iptal edip kabloları direk lehimleyelim dedi. sadece bu şekilde sorunu kesin çözebiliyoruz dedi. bu şekil lehimleten varmı, bir zararını görürmüyüz?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün 2 sefer, 1 öğle vakti birde akşam 6'da airbag uyarısı sildirdim.
haftaiçi babamlar şehirdışındaydı, o zaman koltuğu oynatmışlar, alttaki kablolarda anlık temassızlık olduğunda bile hemen ışığı yakıyormuş. neyse öğlen onu sildirdim. koltukları hiç oynatmadan yıkamaya gittim aracı stop ettim. sıra bana gelip aracı çekmeye gittiğimde çalıştırdım ışık yine yandı... sonra tekrar sildirdim, bayramdan sonra gelde fişi iptal edip kabloları direk lehimleyelim dedi. sadece bu şekilde sorunu kesin çözebiliyoruz dedi. bu şekil lehimleten varmı, bir zararını görürmüyüz?

servise sor çağrı airbag in normal işleyişinde bir sıkıntı yapmıyorsa yani bir kaza anında devre girmesinde mani değilse yaptırt

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
onlara zaten sordumda, malum insan hemen güvenemiyor söz konusu Opel servisi olunca:D:D
tek farkı koltuğu sökmek istersen fiş çıkartmak yerine lehimleri sökmek zorundasın dedi. ama ne olur ne olmaz araştırmak istedim. airbag işi oyuna gelmez. Vectra B'de kaza anında airbag açmayanlara kemer takmadığından diyoruz ama belli olmaz belki onlarda da bağlantıyla ilgili bir sorun vardı.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
B'de ilk defa depoyu fulledim range 468 km gösterdi ya:D acaip moral bozucu bir olay. şehiriçine kadar max. 90'la geldim, şehiriçinde de gaza korkarak basmaya başladım:D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
B'de ilk defa depoyu fulledim range 468 km gösterdi ya:D acaip moral bozucu bir olay. şehiriçine kadar max. 90'la geldim, şehiriçinde de gaza korkarak basmaya başladım:D

o değişkendir sürüş tarzına göre değişir o range 800-900 km ye kadar çıkar beyin senin o anki ortalama sürüşünle gidebiliceğin menzili söylüyor mesela şehir içinde bendede 180km yazar ama teme çıkıyım sabit hızda 90 da 100 arası 5 vitesde rahat rahat arabayı kasmadan gidiyim o range 250-300 km lere kadar çıkıyor..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
tabiki onu biliyorumda abi, azar azar benzin alırken hiç göze gelmiyordu ama 60 litreyle 468 km demek 100 kmde yaklaşık 13 litre demek. aslında şehiriçi için normal sayılır ama bunun ortalaması 600 km felan olması lazım, şehirdışı 700-800'e çıkar, çoğu araçta böyle görüyorum. sonuçta sürüş tarzımı değiştirmek zorunda kaldım:D neyse bu zamana kadar sürdüğümle kalacağım, biraz tasarruf zamanı:D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki onu biliyorumda abi, azar azar benzin alırken hiç göze gelmiyordu ama 60 litreyle 468 km demek 100 kmde yaklaşık 13 litre demek. aslında şehiriçi için normal sayılır ama bunun ortalaması 600 km felan olması lazım, şehirdışı 700-800'e çıkar, çoğu araçta böyle görüyorum. sonuçta sürüş tarzımı değiştirmek zorunda kaldım:D neyse bu zamana kadar sürdüğümle kalacağım, biraz tasarruf zamanı:D

bizde ona dolu gezme derler yani ayağın devamlı gaz pedalında olmasın :D

tolgatopcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam herkese...Aranızda olmak güzel..
photo0007j.jpg