2001 Opel Vectra için yardım lütfen ?

nimbus06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar,

2001 model Vectra almayı düşünüyorum.

Aracı kesinlikle LPG' li kullanacam. Fakat henüz karar veremedim. 1.6 comfort ile 2.0 CDX arasında kaldım. Fiyatları hemen hemen aynı gibi.

Nasip olursa bu benim ilk arabam olacak. Kötü bir sürprizle de karşılamaktan çekiniyorum. Aracı aldıktan sonra da 2000-3000 km' lik bazı uzun yollara çıkmayı planlıyorum. İşyerim ile evim arası 7 km.

Her iki aracın da donanımları ve kronik sorunları konusunda internetten bazı araştırmalar yaptım, bilgi sahibi oldum yeterince.

Merak ettiğim bişey var... 2.0 motorlu bir vectra, 1.6 motorlu vectra'dan daha az yaktığı söyleniyor. Bu gerçekten doğru mu? Bu konudaki söylemler beni pek ikna etmedi açıkcası. Sonuçta silindir hacimleri belli. Neye göre ikna olmalıyım sizce?

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 vectra 1.6 vectraya göre daha az yakar fakat bu fark öyle çok bir fark değildir. 2.0 lpg'de 22krş yakarsa 1.6 vectra 25 krş yakar. ben olsam 1.6 elegance alırım dijital klima vs. full bir araç. 2.0 alırsamda otomatik vites sıkıntı değilsede 100.yıl donanımını. 1.6 vectra alt devirlerde biraz hantal olsada sizi üzmez...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içerisinde 1-1,5lt/100km gibi bir fark vardır aralarında. 1,6lt elbet daha az yakacaktır. ancak uzun yol yapacağım diyorsanız kensinlikle 2lt tavsiye ederim. uzun yolda 1,6lt'den daha az yaktığına bile şahit olabilirsiniz zaman zaman ;)

düşünürseniz benim aracım satılık bu arada. ;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 vectra 1.6 vectraya göre daha az yakar fakat bu fark öyle çok bir fark değildir. 2.0 lpg'de 22krş yakarsa 1.6 vectra 25 krş yakar. ben olsam 1.6 elegance alırım dijital klima vs. full bir araç. 2.0 alırsamda otomatik vites sıkıntı değilsede 100.yıl donanımını. 1.6 vectra alt devirlerde biraz hantal olsada sizi üzmez...
fatih şu fiyatlarda şehir içinde hiç bir x20xev 25krş'tan aşağı yakmaz. o da güzel güneşli yaz günlerinde ;)

1,6 elegance'de olan bütün özellikler cdx'lerde de mevcut unutmadan ;)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben 1.6 comfort kullandım ve şu an kullandığım 2.0 cdx aracım var. temiz bulursan kesinlikle 2.0 cdx al derim. 2.0 1.6 ya göre gerçekten az yakıyor. ve donanım farkıda var. xenon farlar .far yıkama.tc. dijital klima .spor şanzıman ve güç :)

araç bakımlı olrsa yakıtıda etkiler. benim aracımın şehir içi 23 krş şehir dışı 20 krş ortalaması var ve ben çok memnunum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatih şu fiyatlarda şehir içinde hiç bir x20xev 25krş'tan aşağı yakmaz. o da güzel güneşli yaz günlerinde ;)

1,6 elegance'de olan bütün özellikler cdx'lerde de mevcut unutmadan ;)
yok ben örnek verdim :) benim 1.6 vectra c'de 26 krş yakıyo daha az yakmasını beklemek hayal olur herhalde :)

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda yüksek hızlarda 2.0 motor vectra 1.6 dan daha az yakar.

nimbus06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese çok çok teşekkür ederim. Çok ilgili bir site gerçekten.

Son kararımı verdim ve 2001 model 2.0 CDX alacam kesinlikle.

şehir içerisinde 1-1,5lt/100km gibi bir fark vardır aralarında. 1,6lt elbet daha az yakacaktır. ancak uzun yol yapacağım diyorsanız kensinlikle 2lt tavsiye ederim. uzun yolda 1,6lt'den daha az yaktığına bile şahit olabilirsiniz zaman zaman ;)

düşünürseniz benim aracım satılık bu arada. ;)

Hocam teşekkür ederim. Bende boya takıntısı var. Üstelik değişensiz bir araç arıyorum. Size iyi satışlar. :)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese çok çok teşekkür ederim. Çok ilgili bir site gerçekten.

Son kararımı verdim ve 2001 model 2.0 CDX alacam kesinlikle.

Hocam teşekkür ederim. Bende boya takıntısı var. Üstelik değişensiz bir araç arıyorum. Size iyi satışlar. :)

değişensiz bulursunuzda boyasız biraz çok araştırman gerek...çünkü bu araçların temizini bulmak gerek ki başna dert açmasın...temiz birşey istiyorsan etem abiye başvur...;)satsın sana aracını lk arabanda olacakmış...güzel güzel bin...paraya kıyıp...:)

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 CDX alacağım yorumunu beğendim üstad :) İnşallah güzel temiz alırsın cebin da rahat başında rahat eder...