2000 model Opel Vectra 2.0 CD hakkında bilgi ??

tf677

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar;

Dün itibariyle Opel Combo aracımı sattım. Ticariden ziyade binek bir araç istiyorum. Ben 2000 model Vectra 2.0 CD modeli hakkında bilgisi olan arkadaşlardan hatta kullanan arkadaşlardan bu araç hakkında bilgi almak istiyorum. Daha önce 2001 model Vectra 1.6 Comfort kullandım çok memnundum. Tabi kronik bi kaç sıkıntısı vardı ama nihayetinde 1.6 Comfort ları bayağı bi araçtırmıştım.

Şimdi bu sefer 2.0 CD modeli düşünüyorum ama neticede artık 11 yaşında bir araç olacak illaki sıkıntıları da olacak.. Benim merak ettiğim bu araçta yaşanan en belirgin sıkıntılar nelerdir?, Araç bulduğumda baktırırken nelere dikkat etmem gerekiyor?, Yani çok sık hangi hataları verir? Bunun gibi veya benzeri durumlar hakkında daha önceden bilgisi olan veya dediğim kullanan arkadaşlarımdan hatta ve hatta ustalarımızdan daha detaylı bilgiler verebilirlerse çok çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön emniyet kemerinde sarı bir çıkıntı varsa, ciddi bir kaza geçirmiş demektir. km burada önemli. 150000 km'de bir bunların sensörleri arızalanır. yağ kaçaklarına bakabilirsiniz. imkanınız varsa araç soğukken ısıtmayı açın, radyatörler tıkalı mı bakarsınız. bunlar tabi detaylar. önemli olan aracın diri olması.

tf677

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun Zihni Bey...

Bu araçların 2001 den öncesi yerli üretim diye birşey duydum, acaba bu konuda bilgisi olan var mı??

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun Zihni Bey...

Bu araçların 2001 den öncesi yerli üretim diye birşey duydum, acaba bu konuda bilgisi olan var mı??

yerli üretim değil de yerli montaj. izmir torbalıda montaj yapıyorlardı ama sonra fabrikayı kapattılar.
aracın ne üretimi olduğunu şasi numarasını http://www.vinformer.su/en/ident/vin/decode.php linkinde çıkan kısma yazarsanız nerede üretildiğini ve hatta birkaç detayı daha öğrenebilirsiniz. bu nerdeyse tüm araçlar için geçerlidir.

tf677

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem Bey'le irtibata gectim saolsun yardimci oldu.. Ali bey dediginiz vectra'nin sahibiyle gorustuk, islerimden dolayi yarin gorusecegiz kendisiyle. Arac genel itibariyle guzel bakalim eger denildigi gibi motor ve kaPorta duzgunse almayi dusunuyorum.. Fakat iste 2001 oncesi yerli montaj dediler avrupa montajdan farki oluyor dediler o kafama takildi bu bilgi aciklamasi icin zihni bey'ede tesekkurler.. Birde bu 2.0 CD ve CDX ler icin belirgin kronik bir sıkıntısı var mi? Merak ettigim bu, yani alirken en cok neye dikkat etmem gerekiyor??

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de 2001 öncesi torbalı diye duymuştum. ancak geçtiğimiz aylarda sattığım 96 model (95 üretimi) a kasa vectra gt'nin torbalı montajı, şimdiki aracımın ise düsseldorf üretimi olduğunu öğrendim.bu araçların kronik sorunu sensörlerdir. daha önceki mesajımda belirttiğim gibi km'sini doldurunca değişmeleri gerekiyor. ağır arabalardır, arkadan kaymaz kaysa kaysa önden kayar.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar;

Dün itibariyle Opel Combo aracımı sattım. Ticariden ziyade binek bir araç istiyorum. Ben 2000 model Vectra 2.0 CD modeli hakkında bilgisi olan arkadaşlardan hatta kullanan arkadaşlardan bu araç hakkında bilgi almak istiyorum. Daha önce 2001 model Vectra 1.6 Comfort kullandım çok memnundum. Tabi kronik bi kaç sıkıntısı vardı ama nihayetinde 1.6 Comfort ları bayağı bi araçtırmıştım.

Şimdi bu sefer 2.0 CD modeli düşünüyorum ama neticede artık 11 yaşında bir araç olacak illaki sıkıntıları da olacak.. Benim merak ettiğim bu araçta yaşanan en belirgin sıkıntılar nelerdir?, Araç bulduğumda baktırırken nelere dikkat etmem gerekiyor?, Yani çok sık hangi hataları verir? Bunun gibi veya benzeri durumlar hakkında daha önceden bilgisi olan veya dediğim kullanan arkadaşlarımdan hatta ve hatta ustalarımızdan daha detaylı bilgiler verebilirlerse çok çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Vactranın cd modelinden ziyade cdx yada 100. yıl modellerinin temizini almanızı tavsiye ederim.Kronik sorunlara gelince;

-Sık sık yanan airbag lambası(sürücü tarafı direnç fişeği kaynaklı)
-Egzantirik ve krank mili sensörü arızaları(değişmişse sorun olmuyor)
-Çok sık olmasada abs beyni arızası
-Klasik ön takım arızaları(sebepsiz lıkırtılar v.s.)
-Sürücü koltuğu gıcırtısı(sprey gres ile çözdüm ben)
-Egzost manifoldundaki klasik çatlaktan dolayı motor soğukken çıkan ses ve egzost basıncının düşmesi.
-Ön kapı cam otomatiklerindeki can sıkıcı arızalar
-Karter civarından ve keçelerden başgösteren yağ kaçakları...
kronik sorunlar bu şekilde listelenebilir...

Alacağınız araçta öncelikle;
-Triger kayışının ne zaman değiştiğine(devir daim dahil),
-Baskı balatanın durumuna,
-Motorun üfleme yapıp yapmadığına(birkaç ustaya göstermekte fayda var)
-Klima gazının tam dolu olduğuna
-Emniyet kemeri gergi fişeklerinin çalışır durumda olduğuna(eğer araç kazalıysa emniyet kemerinin takıldığı yerlerde sarı şeritler vardır).
-Ön ve arka alt takım düzeninin durumuna(amortisörler, z rotları, salıncak burçları v.s...)
-Direksiyon kutusuna(ki çoğu zaman es geçilir)
-Benzin deposu hortumlarının sağlamlığına
-Karter etrafında yağ kaçağı olup olmadığına,
-Radyatörün işlevini tam yerine getirip getirmediğine ayrıca tarmostat mişürünün sağlam olduğuna;
-İyi bir kaportacıda aracın boya ve değişen durumuna(bence en etkili yol genel ekspertiz)
dikkat ederek ve aracınızı kontrol ederek alabilirsiniz.Şimdiden hayırlı olsun...

Son düzenleme:

tf677

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de 2001 öncesi torbalı diye duymuştum. ancak geçtiğimiz aylarda sattığım 96 model (95 üretimi) a kasa vectra gt'nin torbalı montajı, şimdiki aracımın ise düsseldorf üretimi olduğunu öğrendim.bu araçların kronik sorunu sensörlerdir. daha önceki mesajımda belirttiğim gibi km'sini doldurunca değişmeleri gerekiyor. ağır arabalardır, arkadan kaymaz kaysa kaysa önden kayar.

Zihni Bey bilgileriniz için gerçekten teşekkür ederim. Fazlasıyla yardımcı oldunuz. Bu konulara bu kadar dikkat etmiyordum. Ama bulduğum bir araç var aracın sahibi arkadaş bugün getirecek ve bu konulara dikkat edecem.. Tekrar teşekkür ederim.;)