6. Vectra'm ve Sizce Hangi LPG kiti ?

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üzerinde güneş batmayan imparatorluk, küresel emperyallerin maistrosu ingiliz ne demiş? ucuz mal alacak kadar zengin değilim. gerek gıda, gerek dayanıklı tüketim araçları vs vs ne zaman ucuz mal aldıysam bi şekilde pişmanlıklar duydum.. LPG sistemlerinden hangisi en az sorunlu, hangisi daha ekonomik diye konu açıp danışmanız ibretlik bir davranış. Karar sizin ama ; opelin tercih ettiği landırenzo'yu araştırdınız mı? fiat olarak sanırım 2 bin lira dolayları. aracınız ve taktıracağınız sistem şimdiden hayırlı olsun. tşklr, iyi forumlar.

Landırenzo

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üzerinde güneş batmayan imparatorluk, küresel emperyallerin maistrosu ingiliz ne demiş? ucuz mal alacak kadar zengin değilim. gerek gıda, gerek dayanıklı tüketim araçları vs vs ne zaman ucuz mal aldıysam bi şekilde pişmanlıklar duydum.. LPG sistemlerinden hangisi en az sorunlu, hangisi daha ekonomik diye konu açıp danışmanız ibretlik bir davranış. Karar sizin ama ; opelin tercih ettiği landırenzo'yu araştırdınız mı? fiat olarak sanırım 2 bin lira dolayları. aracınız ve taktıracağınız sistem şimdiden hayırlı olsun. tşklr, iyi forumlar.

Landırenzo

O atasözüne inanırım merak etmeyin, bu nedenle tercihimi BRC den yana kullandım. Teşekkürler.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC de seçim yapmak en doğru şey olmuş kardeşim , bendede BRC ve simit tüp takılı ve çok memmunum

Kazasız belasız sürüşler

Teşekkürler.:):cool:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi hayırlı olsun cam filmi çok güzel olmuş,benimde yeniletme zamanım geldi ama lpg montajı bu kadar mı özentisiz yapılır. :( hiç beğenmedim.lpg nin ana hortumunu sağdan dolamak yerine soldan motorun önünden triger kapağının yanından geçirseydi enjektörleri benim gibi debimetrenin altına saklardın.hortumlarda kısalırdı ve görüntü kirliliği olmazdı.işte benim motorun ilk hali ve son hali;

45047_428616803076_616153076_4911377_900359_n.jpg

15122012840_zpsd9c4672b.jpg

buda tüp göstergesi.çakmağın simetriğinde

28713_405072603076_5118370_n.jpg

Kerem AS Otogaz çalışanlarının tümü Derince'deki FSotogaz dan ayrılıp burada çalışan ustalar, adamlar günde sadece üç araç montajı kabul ediyormuş, bunlara güvenerek as ı tercih ettim. Yanıldıysam da bu benim değil uzun vadede kendilerinin kaybıdır.

Enjektörleri neden saklatmadın demişsin, ben de istersem saklatabilirdim, anca bir önceki vectramda sırf bu nedenle enjektörleri sökerken bir çok parçayı sökmem ve değişim yapmam gerekmişti, ayrıca brc enjektörleri atikere göre daha büyük, atikerinkiler hem kısa hemde ufak yani rahatlıkla saklanabilir ki landi taktırsaydım minik ve ayrılabilen yapısından istediğim gibi saklatabilirdim.

Büyük hortum meselesi; bazı araçlarda görüyorum o hortumu gelişi güzel motor kapağı veya kenarlardan geçirip görüntü kirliliğine neden oluyorlar, benim araçda daha simetrik ve düzgün, kaliteli montaj gibi gözüktü.

Cam filmi yaptıracaksan bu kampanyayı kaçırma derim 3m 200 tl, luman 180 tl ye yapıyorlar.

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mucip abi hayırlı olsun, en doğru kararı vermişsin, bu brc enjektörlerinin sistemsel olarak çok iyi tepki süreleri var. belli bir uzuluğa kadar sıkıntı çıkarmaz ama soketli sistemin sadece 6 silindirlerde olmasına üzüldüm, ben omeganın motoru açtıkca hayran bırakan bu brc sistemini çok övüyorum. inş yakında 4 silindir içinde yaparlar.

biri şu kereme omega garage servisin sahiplerinden olduğunu hatırlatsın.
NOT : OMEGA GARAGE sadece omegalar ve vectra V6 motorlara bakmaktadır. lütfen farklı bir motor ve araç için talepde bulunmayınız.

Polat bunda da var soket ama elektrik kablolarının geçtiği kapağı ve kutuyu kırıp öyle takıyorlarmış, o kablo demetini de siyah yanmaz bez bantla sarıyorlar, bunu yaptırmamak için istemeye istemeye mecbur kestirdim tesisatı.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CDX in Şubat 2010 yılında yapılan prins montajına ait birkaç fotoğraf.

v7w5rc.jpg

ip1uh3.jpg

b68zgp.jpg

szbcao.jpg

2aj48zs.jpg

2e3320x.jpg

20ixgmp.jpg

vd20pf.jpg

2it0euf.jpg

n1exvm.jpg

2m6lwu1.jpg

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polat bunda da var soket ama elektrik kablolarının geçtiği kapağı ve kutuyu kırıp öyle takıyorlarmış, o kablo demetini de siyah yanmaz bez bantla sarıyorlar, bunu yaptırmamak için istemeye istemeye mecbur kestirdim tesisatı.

Ben heriki aracımda da o plastik parçayı iptal ettirerek tesisatı önce plastik elektrik bandı , sonrasında bez bant ile 2 kat sardırdım. Kesilen kablolarda lehimlenerek bağlandı. Ne zavoli de ,ne prinste bu konu ile ilgili en ufak bir sorun çıkmadı. Her zaman olduğu gibi işçilik çok önemli. 2008 yılındaki İrmscher Vectrama zavoli montajından da fotoğraf bulursam eklerim. Düşünen arkadaşlarımız için fikir vermiş olur.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Landırenzo

1800-2000 aralığında prins markası var ve geri kalan tüm markalar gereksiz benim gözümde(o fiyat aralığındakiler ), teleflex de 2400 lira olmasa o da tercih edilebilirdi tabiki

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1800-2000 aralığında prins markası var ve geri kalan tüm markalar gereksiz benim gözümde(o fiyat aralığındakiler ), teleflex de 2400 lira olmasa o da tercih edilebilirdi tabiki

Prins taksitle 1900, peşin 1800 dedi, nakit 1700 yap tamam dedim inmedi yaptırmadım. Ayrıca sanayideki bir kaç usta ( lpg ci değil ) prins takılan lpgciden kendilerine şikayet geldiğini söylediler ( işçilik sırasında araca zarar verip verdikleri zararı müşteriye yıkıyorlarmış ve sorumluluk almıyorlarmış, örneğin twinport motorda twinport kelebeklerinin zarar görecek şekilde manifolda delik açılması gibi ). Adapazarında Elbirlik var ustalık işçilik on numara ama onlar da arabayı en az iki gün bırakmalısın diyorlar, manifoldu söküp öyle montaj yapıyorlar buda işime gelmedi BRC taktırdım, gerek işçiliklerinden, gerek montaj şeklinden son derece memnunum, çekişte en ufak bir kayıp hisssedemedim, sadece klima açıkken ve araç viteste iken durduğumda ( bu arada araç otomatik ) ön konsolda hafif bir vibrasyon var, bunun için Derince'deki fs otogaza bir gidip baktıracağım. Tahminime göre klima ile alakalı da olabilir.

maycicek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atikerin problemi nedir? Yada pahalı olanların üstünlüğü nerden kaynaklanır?