Telefonun seri numarasının kopyalanması

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kampanya,yasal yol, 7yıllık vs. hiç farketmiyor 1aylık cihaz bile kopyalanabiliyor.
Yetkili servisler dahil bu işi sektöre çevirmiş çeteler mevcut maalesef.
Küçük bi başvuruyla bu iş hallolur. Türkiye'de yaşayınca fatura saklamanın faydaları işte :)
Btk'ya başvurun sonuç çıkmazsa savcılığa başvurursunuz arkadaşın başına gelmişti ama tel kullanıma kapanmayınca uğraşmak istemedi açıkçası. Faturayla başvurunca kopya cihaz kullanıma kapanıyor. Açıkçası çok daha basit ve ucuz bir yöntemi de var çoğu teknik servis "imei atma" denilen işlemi çok ucuza yapıyor yani sizin tele de başka cihazın imei atılarak kullanılabilir hale getirebilirler ama ne yasal ne de ahlaki tabi..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İkinci eli 50-100 lira olan bir telefon için masum birisinin canını yakmam, bu işi yapan kişi nasıl tespit edilecek ki, tespit edileceği bilsem o işi yapan üçkağıtçının başının ağrıması için elimden geleni yaparım. Bu arada telefon sadece bir kere yetkili serviste tamir gördü.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi üstüne gidilse kullanan bulunabilir, yapan belki bulunur ama bu değirmene su taşıyanların bulunması imkansız gibi bişey. Bu işi yapan telefonculara imei sağlayanlar kim? Teknik servise gelenler kayıt ediliyor olabilir, tel. firmalarının veri tabanı sistemlerinden çalınmış olabilir, ithalatı yapan şirkette çalışanlar almış olabilir, rastgele seçilmiş olabilir... Daha da gider bu.
Ama öyle bi düzen var ki gene birileri namuslu insanların sırtından geçinmeye devam ederken bu sorunlarla gene namuslu insanlar uğraşıyor. Gidip klon telefonu kullanıma kapattırdığında karşı taraf en fazla 20liraya tekrar imei attırıp kullanmaya devam edecek hiçte kendine dert etmeyecek bunu maalesef...

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay 1900 tl ye aldığım galaxy s4 de başıma geldi abi 5-6 ay kadar önce tüketici hakem heyeti avukat vs. gitmediğim yer kalmadı fakat yapılabilecek pek fazla şey yok malesef ki
hatırladığım kadarıyla 2012 yılına kadar bu gibi durumlar ayıplı mal sınıfına giriyormuş ve bire bir değişim veya fatura bedelinin faiziyle geri ödenmesiyle sonuçlanıyormuş fakat 2012 den sonra adli vaka olarak değerlendirmeye başlanılmış ve BTK faturalı olan telefonu tek hatta tanımlayıp kullanıma açarken imei numaramı klonlayan vatandaşa hiç bir ceza vermeyerek başkalarının da canını yakması için teşvik edilmiş durumda

yani istese imei çalanı bulup cezai bir işlem yaparlar ama hiç bir şey yapmıyorlar sağolsunlar olan sana bana oluyor.
bende evde boşta duran eski bir 3g özellikli samsung telefonun imei numarasını kendi telefonuma kopyalatarak sorunu çözebildim anca.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
.......................2012 den sonra adli vaka olarak değerlendirmeye başlanılmış ve BTK faturalı olan telefonu tek hatta tanımlayıp kullanıma açarken imei numaramı klonlayan vatandaşa hiç bir ceza vermeyerek başkalarının da canını yakması için teşvik edilmiş durumda....................

Desene yüce devletim nedense her zaman olduğu gibi gene üç kağıtçılara, sahtekarlara, hırsızlara arka çıkmış durumda :(

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Desene yüce devletim nedense her zaman olduğu gibi gene üç kağıtçılara, sahtekarlara, hırsızlara arka çıkmış durumda :(

aynen öyle abi BTK yı aradım adamlara direk 'şimdi bende bir telefoncuya gidip 5-10 lira verip telefonuma başka imei numarası mı çaktırayım başkasının canını mı yakayım' diye sordum cevap veremiyor vatandaşlar..