kumho marka lastik...

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır distribitör değilim, iyi bir araştırmacı tüketiciyim, sonradan sızlanmak yerine başından iyi araştırma yapmayı tercih edenlerdenim. Distribütör olduğum kanısına önyargınızdan vardınız sanırım tıpkı lastiği yarınca tüm markayı kötülemede yaptığınız gibi.

Ayrıca bilmiyorsanız söyleyim çok övüp güvendiğiniz micheline de uzak doğuda üretiliyor. Bridgestone zaten bir Japon markasıdır.
Ha ayrıca o söylediğiniz "Nokia" cep telefonu markasıdır. lastiğin markası "Nokian" dır.

Nokian lastikler kış lastiği olarak iskandinav ülkelerinin iklimine göre üretilmiştir. sonradan yazlık ve performans modelleri çıkarılmıştır. Türkiye de çok tutlan bir marka değildir. aşırı yumuşak hamurlu olduğu için çabuk deformasyona uğramaktadır.

doğrudur...hocam bide bana atalet momentini anlatırmısın :eek:

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1shey söyleyeceğim , bana kötü davrandılar..dedim ya ,o lastik bana en kalitelisi olsun ,benim için bitmiştir.

ikincisi 2 aylık lastik dedim 2 yıl garantisi var dedim, kasisten atladım dedim yanakdan 20 mm yani 2 cm nasıl açılır ? ve bayideki ciddiyetsizlik? neyse artık uzatmanın anlamı yok ben hiç memnun kalmadım , ayrıca lastiğin yol tutuşu gidişi falan filan da sağlıklı deil ayrıca...ben tavsiye etmiyorum isteyen alır isteyen farklı lastik alır...bunlar benim yaşadıklarım..

Saygılarımla ..

Son düzenleme:

ziver1969

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şiddetle petlas öneririm....son derece memnunum,yerli malı 5 para etmez demeyin...artık yurdumuzda güzel şeylerde yapılıyor...bi deneyin vazgeçemeyeceksiniz....(imperial PT511 kullanıcısıyım)

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda petlas kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum yaa..deneyin görün ve fiyatları çok uygun arkadaşlar.

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1,5 ay once lastik aldım kumho vardı en cuz olarak satıcı bana abi ucuz ama tavsiye temiyorum dedi 2 yıl garantisi var ama hatayı sana atarlar boşa gider dedi
bende fulda aldım cokta memnunum fuldayıda unutmayalım

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin bu söylediklerinize istinaden bir sonraki lastik tercihim petlas olacak..

nihavent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.birdemetyasemen.net
formların yararı arkadaşımızın başına gelenler bizimde başımıza gelir kesinlikle kumho almıyacağım aşikar ama ne alacağımada karar veremedim petlas hakkında oldukça güzel yorumlar mevcut.

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Kişisel Lastik tercihinde yerleşik markaların tercihi o lastiklerin diğerlerinden kaliteli olduğu anlamına gelmez.Bence pratik olarak önemli firmaların üretim tarihindeki orta üst sınıf arabaları için lastik tercihleri takip edilebilir.Ülkemizde maalesef ticari ahlak yerleşmediği için bu tür olumsuz davranışları tüm kuruluşlardan beklemek gerek.Bu işlerin bizim memleketimizde y a p t ı rı m ı yooook. Geçmiş olsun

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com

http://www.kumho.com.tr/index.php?id=500000
Yazını okudum lastiğin sitesine baktım da
Garanti kapsamına giren ne varki.? her şey garantidışı.
Yapacağın tek şey faturanı ve lastiği alıp tüketici mahkemesine gitmen.

http://www.kumho.com.tr/index.php?id=500000

Garanti kapsamına girmeyenler:
  1. Aşağıdakiler dolayısıyla lastik hasarı veya düzgün olmayan yıpranma;
    • Patlaklar, kesikler, çıkıntılar, çizikler, karkas eziklikleri, taş delikleri veya anı darbe kırılmaları gibi yol rizikoları.
    • Düzgün olmayan şişirme, aşırı yükleme, yüksek hızla patinaj, düzgün olmayan montaj veya de-montaj (takma veya sökme), patlak lastik üzerinde gitme, yol dışında (arazide) kullanım, yarışma, vandalizm (barbarlık), isteyerek hasar verme veya doğru olmayan bir şekilde kullanma.
    • Düzgün olmayan bir şekilde kullanma veya işletme, sınırlandırılmaksızın, düzgün olmayan şişirme basıncı, aşırı yükleme, uygun olmayan bir jant kullanımı, yanlış balans ayarlanması, lastik/tekerlek takımının balanssız oluşu veya diğer taşıt aracı şartları, yıpranmış süspansiyon komponentleri, düzgün olmayan montaj veya de-montaj (takma veya sökme), yanlış kullanım, yanlış uygulama, dış etkenlerle oluşturulmuş ısınından yanması, lastik değiştirmede montaj (takma) işlemini yaparken içerisinde su veya diğer kalması, sızdırmazlık malzemesinin düzgün olmayan şekilde takılması, balans veya doldurucu malzemeler
  2. Lastik kauçuk-yıpranma göstergesinin (kalan 1.6mm veya 2/32" lastik diş derinliği) altındaki her türlü lastik aşınması.
  3. "NA" (No Adjustment - Ayar Gerektirmeyen) veya "BLEM" (blemished - lekeli) markalanmış lastik.
  4. Aşağıdakilerden kaynaklanan sürüş rahatsızlıkları:
    • Hasarlı jant veya patlama ile oluşan hasarlar
    • İlk 1.6mm (2/32") lastik diş derinliği sonrasında
  5. Yarışa ilişkin faaliyetlerde veya müsabaka olaylarında kullanılan lastik bu garanti tarafından kapsanmamaktadır.
  6. İmalat tarihinden itibaren dört yılın üzerindeki lastiklerde ozon veya iklim çatlakları.
  7. Zaman veya kullanım kaybı, uygun olmama veya her türlü anlık veya uzun sürede ortaya çıkan hasar.