Park Cezası Hakkında Bilinmesi Gerekenler !

onur37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10sene öncesinde 13 yaşımda trafiğe çıktım hiçbir cezam olmadı.Ta ki 3 hafta önce aynasızlar 61tl park cezası yazmışlar.Makbuzu hatıra diye saklıyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende şu çekildikten sonraki otopark parası çekici parasına hastayım.
Ben mi dedim kardeşim çekin arabamı götürün otoparka diye. Yasak madem oraya parketmek yaz cezanı bas git. Niye kaldırıp götürüyorsun benim arabamı :D
Yok madem götürüyon neden otoparka götürüyon:D Müsait bi yere bırak demi:D:D:D

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
madem konu park cezasından açıldı bir anımı yaziyim...

Bornova küçükparkta düzgün bir şekilde aracımı parkettim nargilemi içtim ve döndüğümde camın önünde sallanan o iğrenç kağıdı gördüm... Belki bilirsiniz küçükpark genelde öğrenci mekanıdır ve haliyle modlu araba çoktur. Allah Allah park yerimde hiç bir problem yok diye düşünürken polislerin orda bütün araçları kontrol ettiklerini gördüm. Polisin yanına gittim ve ceza üzerindeki adresin bir arka sokak olduğunu ve aracımın doğru yerde park halinde olduğunu açıkladım ve polisin cevabı;
"Aracın jant ve cam filmi vardı araç park halinde olduğu için öyle bir ceza yazdık"

Kabul etmiyorum nasıl karşı çıkarım falan dedim ve fotoğraflarını çek savcılığa başvur dedi... Şansıma o gün bagajda tripod fotoğraf makinası falan herşey duruyordu. Kurdum tripodu koydum fotoğraf makinasını başladım çekime :D Arkadan hooop diye bağıran bir polis sesiyle arkama döndüm ve aramızda geçen konuşma;

Polis: Bilader kime artislik yapıyosun sen?
Ben: Nasıl yani? Haksız yere ceza yemişim onun için bende fotoğrafları çekip savcılığa başvurcam.
Polis: O zaman ver ehliyet ruhsatı ben bir kaç tane daha yaziyim..
Ben: Trafikte olmadığım için ehliyet soramazsın ama yine de buyur
Polis: Dur bakiyim bunda egsoz da vardır kesin
Ben: Abi egsoz ucu bile yok
dememe kalmadı bayan polise incelemesi için evraklarımı verip, adam üniformayla aracın altına yattı :D

Bir baktım bayan polis aracın servis kağıdına bakıyor 140 binde yağ değişimi ıvır zıvır.
Ne o yağ değişiminden ceza mı keseceksiniz dedim ve bayan polis "ben anlamam trafikçi değilim" dedi
Elinden evrakları aldım olayın kahramanı polise verdim ve eksik olmadığını söyledim... İyi o zaman cam filminden aracını kitliyorum dedi.
"İmkanı yok kilitleyemezsin aracım trafikte değil park halinde belki ben deliyim tatile giderken güneşten aracın içi zarar görmesin diye film çektirdim söküp kullanmaya devam edicem" dedim.

Polis kaybol yoksa kilitlerim dedi... Al anahtarı kilitle dedim..

"Kardeşim kusura bakma emir büyük yerden onun için böyle bir hata olmuş sende üstüne gitme olayın kusura bakma" dedi sonra :D :D :D

Sonuç olarak cezayı yırttım attım sanırım araç satışında ceza çıkmadı...

Bu arada konuşmalar sırasında arkadan bir polis amirim araçta jant var kilitliyor muyuz diye bağırdı ve amirin cevabı "Jant olmadan araç yürümez bırak devam etsin"

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olaya bak ya:D:D