Radar!!!

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Radar!!!

MeRt link' Alıntı:
Yurtdışında ehliyetin nasıl alındığı belli. Bizde hoca kendi pedalları ile müdahale eder.

Sn. eketen inanın sadece direksiyonu kontrol ederek ehliyet alan bay-bayan sürücüler var.
Abimin arkadaşının sürücü kursu var direksiyon sınavında pedallar hocada, direksiyon sınava giren sürücüde olarak önceden paylaşım yapılıyor.
Maalesef ülkemizde ehliyet, küçük kimlik kartı vasfıyla dağıtılıyor.

Sonrada bu kişi trafiğe çıkar. Silah ruhsatı için o kadar aşama vardır ama daha tehlikeli bir alet için herşey serbest. Garip...

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

itiraz süreniz tebliğ tarihinden itibaren başlar.
bende bir cezama itiraz için trafik mahkemesine gittim. sonucu 6 ay sonra söyleyeceğim. bu surede indirimden yararlanamayıp faizlerindende etkilenmiyorsunuz.
ancak tutanagınızdan kamera kayıtlı deniyor. eğerki kayıt varsa bir sonuc alacagınızı sanmam. benim cezam hatalı serit değiştirme ve trafik mufettişi tarafından yazılmıştı. ne foto ne birşey hiçbir kayıtta yoktu.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
itiraz süreniz tebliğ tarihinden itibaren başlar.
bende bir cezama itiraz için trafik mahkemesine gittim. sonucu 6 ay sonra söyleyeceğim. bu surede indirimden yararlanamayıp faizlerindende etkilenmiyorsunuz.
ancak tutanagınızdan kamera kayıtlı deniyor. eğerki kayıt varsa bir sonuc alacagınızı sanmam. benim cezam hatalı serit değiştirme ve trafik mufettişi tarafından yazılmıştı. ne foto ne birşey hiçbir kayıtta yoktu.

֖ncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Benimki biraz daha farklı bir durum galiba.
Benim cezamda itiraz edebileceğim bir haksızlık yok yani hız limitini aştığım için ceza doğru.
Merak ettiğim husus ceza tarihinden itibaren tebliğ süresi 7 günü geçen cezalar iptal edilebiliyor mu?
Amacım bana 9 gün sonra tebliğ edilen cezayı kılıfına uydurarak iptal ettirmek  :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baroncan link' Alıntı:
Bu radar cezası olayı nasıl sonuçlandı MeRt?

ևok soruşturdum, birçok kişiye danıştım

Uğraştığına deymez, öde gitsin dedi herkes

Bende erken ödemeyle indirimden yararlandım  :)

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O hızla radar cezası gelmesi canını sıkar adamın, üstüne üstlük bir de geç göndermişler kağıdı...Aslında uğraşmak lazım bunların hatalarıyla ama işte o zaman da iş uzadıkça uzuyor...Tahmin ediyorum ki "HNK" da oldukça içerlemiştir bu duruma...;) Umarım aynı durum bir kez daha başına gelmez...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baroncan link' Alıntı:
O hızla radar cezası gelmesi canını sıkar adamın, üstüne üstlük bir de geç göndermişler kağıdı...Aslında uğraşmak lazım bunların hatalarıyla ama işte o zaman da iş uzadıkça uzuyor...Tahmin ediyorum ki "HNK" da oldukça içerlemiştir bu duruma...;) Umarım aynı durum bir kez daha başına gelmez...

Valla parayı ben ödediğim için HNK dan çok ben içerledim bu duruma  :) ona kalsa 180 e sabitler uzar gider.  :)

Radara girdiğimde tahminime göre 140 civarı bir hızla gidiyordum yani cezayı hak ettim diyebiliriz.  ::)

Bizim 140 lık canavarlar olduktan sonra daha çok ceza yeriz gibi geliyor bana.  :)

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Levhayla uyarının olmadığı zamanlar sivil renault 19lar falan yolun ters yönünde park edince bariz şekilde radar olduğu anlaşılıyordu, şimdi kamera sistemi çıktı, çalılıkların arkasına kurulan pusular sıklaştı; her ne kadar artk "radar" uyarısı levhayla bildirilse de hızla gelişen teknolojiyle çelişen hız sınırlarını hazmetmek pek kolay olmuyor...Ama dediğin gibi bizim canavarları durdurmak mümkün olmayacak.  ;D

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baroncan link' Alıntı:
Levhayla uyarının olmadığı zamanlar sivil renault 19lar falan yolun ters yönünde park edince bariz şekilde radar olduğu anlaşılıyordu, şimdi kamera sistemi çıktı, çalılıkların arkasına kurulan pusular sıklaştı; her ne kadar artk "radar" uyarısı levhayla bildirilse de hızla gelişen teknolojiyle çelişen hız sınırlarını hazmetmek pek kolay olmuyor...Ama dediğin gibi bizim canavarları durdurmak mümkün olmayacak.  ;D

Aynen söylediğin gibi oldu artık.

Sözde levha ile uyarıyorlar falan filan hepsi hikaye.  walll

Adamlar radarın uyarı levhasını öyle bir gizliyorlarki sanki milleti uyarmak için değilde tuzağa düşürmek için koyulmuş. (zaten öyle) Sonuç:  68lookk  :(