Opel Astra J 2013 LPG

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Enjektörler önemli, yağlamaya gerek yok. Hatta taktırmasanız daha iyi.
Herkes yağlama konusunda farklı birşey söylüyor.Evo modeli takılacak.Enjektör için de herhalde sessiz olanları varmışlandirenzonun kendi üretimi olan ,ondan takılacak.Siz ne önerirsiniz ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes yağlama konusunda farklı birşey söylüyor.Evo modeli takılacak.Enjektör için de herhalde sessiz olanları varmışlandirenzonun kendi üretimi olan ,ondan takılacak.Siz ne önerirsiniz ?

Yüksek hızlı, açma-kapama hızı yüksek devirlerdeki püskürtmeyi karşılayabilecek enjektörler olmalı. Taktıracağınız yerde bunu öğrenin.

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Erciyes Sitesinde ki Olgun mu?Ben de orda xer motorlu Astra Sedana taktırmıştım.Çok kaliteli işçilikleri var.Taktırma bilgilerinizi merakla bekliyorum.
Evet Erciyesteki olgun lpg bakalım nasıl olacak

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Erciyes Sitesinde ki Olgun mu?Ben de orda xer motorlu Astra Sedana taktırmıştım.Çok kaliteli işçilikleri var.Taktırma bilgilerinizi merakla bekliyorum.
nasıl peki aracın son durumundan memnunmusunuz .çekişi felan nasıl ?

bülent06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl peki aracın son durumundan memnunmusunuz .çekişi felan nasıl ?
Performanstan çok memnundum.Aracı satmak zorunda kaldım.LPG li olarak 10.000 km yol yaptım vede hiçbir sıkıntı yaşamadım.Olgun lpg de çok ilgili idi.Şehir içi 100 km de 9 - 9,5 lt gaz yakıyordu.Landi Renzonun kendi performans enjektörü var sesli olan ondan taktırmanızı tavsiye ederim.Biraz pahalı ve seslidir ama gayet iyi bir sistem.Aracınız 1,6 xer motor mu? Yoksa 1,4 Turbo motor mu?Turbo kiti eğer 1600 TL takıyorlarsa hiç durmayın derim.Bana 2500 TL dediler.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın aracı 1.6 motor garanti kapsamına girmediği için standart lpg kiti takıtracak o yüzden 1600tl 1.4lerdeki garanti bozmayan lpg araca özel kit olduğu için 2500tl zaten 200eurosu mu ne opele gidiyormuş öyle demişti bir arkadaş.

(1.6 için) Subap soğutma sistemini mutlaka taktırın sizin araç lpgye uyumlu değil her türlü arıza vercek subap soğutması kurtarabilir en azından ömür katacaktır. O sistemi kurum yapıyor diye önermiyor önermeyenlerde, bunun bir kanıtı yok yine nerden çıktığı belirsiz sanayi laflarından. Öyle bir etkisi olacağını hiç sanmıyorum bunlar merdiven altı firmalar değil ki yapsa bile zaten subaplar değişirken kurumdan kurtulunur takılan subaplar lpgye uyumlu takılırsa o zaman sökersiniz sistemi motor açıldığında extra kurumlu olduğu görülürse.