Astra J Sedan/HB 1.6 --> LPG kit önerisi. "Landirenzo", "BRC" veya "BRC-GFİ"

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J Sedan/HB 1.6 --> LPG kit önerisi. "Landirenzo", "BRC" veya "BRC-GFİ"

arkadaşlar, öncelikle adana'dan selamlar.

LPG dönüşümü ile ilgili konular o kadar karışık ki bu başlığı açmak durumunda kaldım, konumu kısaca özetleyim;

2015 kasım çıkışlı astra j sedan 1.6 edition aracıma artan yakıt maliyetine istinaden LPG dönüşümü yapmayı düşünüyorum. öncelikle aklımda olan landirenzoydu(satış sırasında temsilcinin önerisi buydu) ancak adana opel onatçayı aradığımda BRC ile anlaştıklarını duyunca landirenzo-opel uyumunun bir şehir efsanesi olduğunu düşünmeye başladım, yakın zamanda bir arkadaşım ise honda aracına BRC yetkili temcilsicinden kampanyalı olarak BRC-GFİ (bir BRC ürünü) montajını 1.400 TL'ye yaptırdı ve şimdilik çok memnun. Benim sorunum tamda bununla ilgili, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler, bu gibi forumları binlerce kişi okuduğu için sanırım birçok kişinin akılnda cevap arayan soruları ben aşağıda sıralıyorum;

1-Asta J 1.6 araçlarımıza Landirenzo mu BRC mi daha uyumlu? Yoksa önemli olan kit değil de montaj yapan ustanın becerisi mi?

2-BRC'nin alt ürünü olarak satışta olan ve fiyatı BRC'ye göre 500 TL daha uygun olan BRC-GFİ kiti hakkında ne düşünüyorsunuz?

3-Prins'in alt ürünü olarak satışta olan ve fiyatı Prins'e göre 600 TL daha uygun olan Prins Technomax kiti hakkında ne düşünüyorsunuz?

4-Adana için montaj konusunda usta/firma tavsiye alabilirim?

2011 model Honda Civic'e BRC-GFİ,
2015 model Ford Focus'a Prins Technomax kullanıldı,
Bu kişiler herhangi bir sorun yaşamadan araçlarına biniyorlar.

Ancak opel için bunlardan hangisi daha "sorunsuz" olur buradaki siz sevgili opelcilere danışmadan montaj yaptırmayacağım,

Saygılar..

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imkan varsa prins veya alt ürünü tercih edilmeli bence. fakat işi bilmeyen beceriksizin elinde prinste beş para etmez bir hal alabilir.
işçilik ve düzgün ayar bu işin en önemli kısmı.
montaj sonrası arıza lambası yakmayacağının garantisini isteyin. düzgün montaj +ayar arıza lambası yaktırmaz.
su hortumları kesilecek ve t eklenecek bu t ekleri sarı pirinçmidir nedir ondan alın onu taksınlar 5-10 tl lik bir şey.
montaj sonrası ayar kısmında ltft stft yakıt ayarları 0 a yakın kalacak ekilde ayar yapılırsa sabah çiğ benzin kokusu yada tekleme sarsıntı sorunu yaşamazsınız.

prinsin yazılım kısmı birçok lpg sistemine göre daha başarılı diye duymuştum. prinsin technomaxı bu yüzden tercih edilebilir bence.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben kendi aracıma yaklaşık 1,5 sene önce Landirenzo marka Evo model Lpg taktırdım. Sadece bir kez lambamızı yaktık onu da ayar ile çözdük.. Tavsiye ederim ama her zaman dediğimiz gibi kit önemli değil, usta önemli...

Sent from my iPhone using Tapatalk

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka aramayin , usta arayin. Gerekirse 500 km yol gidin (ben git/gel toplamda 800km yaptim) ama iyi bir ustaya götürün. Marka önemsiz usta önemli...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Montajdan sonra arıza lambası veya sorun yaşarsam geldiğimde başınızdan savmıyacağınuza dair çok net konuşun bence.mümkünse tam testini kendiniz yapıp ödemeyi sonra yapın örneğin lamba yakarsa ödeme yapmayın garanti vermişse tabi.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce astra h kasa arabam vardı. 115hp 1.6 Landi renzo LPG takılmıştı. Sözde yağlamalıymış. 2 sene araba da geç çalışma ve 1 -2 kez motor istop etmeye başladı. Ve nedense bunlar 1 sene sonra filtre değişimine gittiğimde tekrar ayar yaptıktan sonra oldu. Daha sonra öğrendim ki yağlama sistemi dedikleri motor un kendi yağını bir hortumla enjektörlere aktarıyırmuş. Tabi ki bu ne kadar eşit ve sağlık lı çalışıyor allah bilir.

Her neyse daha sonra astra j 1.6 115hp aldım . Bunda baya araştırdım. Tüp için .
Ardından bizim motor sibop lar magnezyum alaşımlı imiş. Yani ısınmaya gelmiyor ve yapısı bozulup önü alınmazsa rektifiyeye Kadar yolu var.
Bende pirins in voltex li yağlama sistemli LPG sini 2900 e taktırdım 2015 Şubat da. Sadece yağlama sistemi 600 TL ve kendi beyni var. 4 enjöktere eşit dağıtım sağlıyor ihtiyaca göre. Bu sayede asla ısınmasını izin vermiyor. Şu anda 15 ay oldu LPG taktıralı eşim geçen dediki. Aracın gazı bitti gittim gaz aldım o sırada benzinde kullandım. Benzinde LPG kadar atik değil. Yani olay bu kadar aşikar.

Bide pirins ayarı bilgisayar başında yapmıyor. Ezbere bilgi de girmiyor. Bilgisayarı bağlayıp araçla yola çıkıyor. Arabanın hareketlerini ve ihtiyaçlarını bire bir kopyalıyor.

Arkadşlar özellikle opel motoru kullananlar dikkatli olmalı. Marka kadar usta da önemli. Taktırdığım yer Adana Toprak otogaz . Kız bakkal karşısı. Almışken 600 fazla verin yağlamalıymış sistem taktırın. Ve çok eğimli yokuşlarda benzine alın motoru koruyun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce astra h kasa arabam vardı. 115hp 1.6 Landi renzo LPG takılmıştı. Sözde yağlamalıymış. 2 sene araba da geç çalışma ve 1 -2 kez motor istop etmeye başladı. Ve nedense bunlar 1 sene sonra filtre değişimine gittiğimde tekrar ayar yaptıktan sonra oldu. Daha sonra öğrendim ki yağlama sistemi dedikleri motor un kendi yağını bir hortumla enjektörlere aktarıyırmuş. Tabi ki bu ne kadar eşit ve sağlık lı çalışıyor allah bilir.

Her neyse daha sonra astra j 1.6 115hp aldım . Bunda baya araştırdım. Tüp için .
Ardından bizim motor sibop lar magnezyum alaşımlı imiş. Yani ısınmaya gelmiyor ve yapısı bozulup önü alınmazsa rektifiyeye Kadar yolu var.
Bende pirins in voltex li yağlama sistemli LPG sini 2900 e taktırdım 2015 Şubat da. Sadece yağlama sistemi 600 TL ve kendi beyni var. 4 enjöktere eşit dağıtım sağlıyor ihtiyaca göre. Bu sayede asla ısınmasını izin vermiyor. Şu anda 15 ay oldu LPG taktıralı eşim geçen dediki. Aracın gazı bitti gittim gaz aldım o sırada benzinde kullandım. Benzinde LPG kadar atik değil. Yani olay bu kadar aşikar.

Bide pirins ayarı bilgisayar başında yapmıyor. Ezbere bilgi de girmiyor. Bilgisayarı bağlayıp araçla yola çıkıyor. Arabanın hareketlerini ve ihtiyaçlarını bire bir kopyalıyor.

Arkadşlar özellikle opel motoru kullananlar dikkatli olmalı. Marka kadar usta da önemli. Taktırdığım yer Adana Toprak otogaz . Kız bakkal karşısı. Almışken 600 fazla verin yağlamalıymış sistem taktırın. Ve çok eğimli yokuşlarda benzine alın motoru koruyun.

Birkaç gün önce bir tanıdık ta landirenzo (gold paket) taktırdığını söyledi ve memnun olduğunu söyledi tabi bu yorum yapmak için çok kısa bir süre, bende bu hafta gidip taktırmayı düşünüyordum ancak şimdi sizin mesajınız da kafamı karıştırdı :) bu lpg işi çok sakat bir iş onu anladım, araştırmaya devam edeceğim sanırım.

Arkadaşlar iyi usta buldum diyelim BRC, prins, landirenzo bunlar hikaye mi? Önemli olan usta mı tamamen. Yani landirenzo taktırdığımda bende aynı şikayeti yaşayacak mıyım, son olarak landirenzo da 3 yıl komple motor garantisi veriyor bu garanti durumu beni mağduriyetten kurtarır mı?

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç gün önce bir tanıdık ta landirenzo (gold paket) taktırdığını söyledi ve memnun olduğunu söyledi tabi bu yorum yapmak için çok kısa bir süre, bende bu hafta gidip taktırmayı düşünüyordum ancak şimdi sizin mesajınız da kafamı karıştırdı :) bu lpg işi çok sakat bir iş onu anladım, araştırmaya devam edeceğim sanırım.

Arkadaşlar iyi usta buldum diyelim BRC, prins, landirenzo bunlar hikaye mi? Önemli olan usta mı tamamen. Yani landirenzo taktırdığımda bende aynı şikayeti yaşayacak mıyım, son olarak landirenzo da 3 yıl komple motor garantisi veriyor bu garanti durumu beni mağduriyetten kurtarır mı?

Garantili bir durum olduğunda çoğu LPG araca yıkmaya çalışıyor. Servise gidiyorsun oda LPG ye yıkıyor. Pin pin pon topu gibi bir oraya bir buraya. En son bilirkişi devreye giriyor.

O yüzden o duruma düşmemek .

Usta önemli . Zaten adam akıllı montaj yapılmazsa taktırdığın marka önemli değil.

Usta faktörü tamam dedikten sonra marka öne çıkıyor. Ben o ve ya şu marka demiyorum. Biraz şans işi.

Ama ben ne yaptım biraz fala olsun ama bana sıkıntı çıkarmasın. Özellikle LPG li araçlar 1 yılından sonra güçten düşmeye başlarlar . Bunu siz 2. yıldan itibaren hissedersiniz.

Ben maşallah 14 ayım bitti halen ilk günkü perdormans. Bu tamamen sizin seçiminizi alakalı.

gizdusum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantili bir durum olduğunda çoğu LPG araca yıkmaya çalışıyor. Servise gidiyorsun oda LPG ye yıkıyor. Pin pin pon topu gibi bir oraya bir buraya. En son bilirkişi devreye giriyor.

O yüzden o duruma düşmemek .

Usta önemli . Zaten adam akıllı montaj yapılmazsa taktırdığın marka önemli değil.

Usta faktörü tamam dedikten sonra marka öne çıkıyor. Ben o ve ya şu marka demiyorum. Biraz şans işi.

Ama ben ne yaptım biraz fala olsun ama bana sıkıntı çıkarmasın. Özellikle LPG li araçlar 1 yılından sonra güçten düşmeye başlarlar . Bunu siz 2. yıldan itibaren hissedersiniz.

Ben maşallah 14 ayım bitti halen ilk günkü perdormans. Bu tamamen sizin seçiminizi alakalı.

bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim, kız bakkala çok yakın oturuyorum zaten hafta içi bir gideyim prins için görüşmeye bakalım belki prins tercih ederim. istediğim tek şey en az sorun çünkü.

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim, kız bakkala çok yakın oturuyorum zaten hafta içi bir gideyim prins için görüşmeye bakalım belki prins tercih ederim. istediğim tek şey en az sorun çünkü.
Rica ederim .

Erhan yılmaz
İncirlik ten

Yönlendirdi diyin.

Eğer maddi açıdan sizin açınızdan sıkıntı yoksa hiç düşünmeyin direk taktırın. İnanın ben 2. Arabamda çok araştırmıştım. İyiki pirins taktırdırmışım.