Opel Astra J 2013 LPG

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parantez içinde yakıt tüketimi bilgileride varsa LPG tüketimi,salınımını falan göstermek içinde olabilir bazı listelerde de parantez içinde otomatiik vites yer alırdı aynı şekilde.

bi forumda okumuştum adam 1.6 turbo insigniasının subabları eriyince çelik subab taktırmış. 5000 tl vermiş subablar için. Ama eski bi yazıydı.

erimek dedikleri uzaması oluyor pistonlara çarpmış ise camshaftlara yada pistonlarada zarar vermiş onlarında değişmesi gerekmiş olabilir. yada yetkili servis güzelliğidir :)

bunlar set fiyatı, komple subap değişimi üst kapak aç kapa işçilik dahil astra h da 1200-1500 tl arası ustanın insafına göre.

2600 tl lik fiyat ise tam dolu üst kapak, külbütör kapağı hariç olacak şekilde ola fiyatı. buna conta seti vs vs işçilik koysanız yaş indirimi yağ değişimi, filtereler vs vs ile servisten 3000 tl ye çıkar hemde gerçek DUAL FUEL olur araç LPG de 300 bin binmenin keyfini sürersiniz.

Bu bilgiyi bu forumda yaklaşık 1.5 sene önce resimli paylaşmıştım ben...:rakir:

set olaraksa valfler sadece 200tl tutuyor o zaman 1000tl bile bana çok geldi sıfır araçta kapak taşlanmaya falanda ihtiyaç duymaz triger değişimden ne farkı varki külbütör açıp 8 vida söküp valfleri değiştirecek alt tarafı 2 conta değiş yeni vidalarla tork anahtarıyla tekrar sık külbütörü kapa.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
kardeş sistem lpg ile birlikte benzin ile de besleniyor yazmışsın. bu imkansız. blokta hem benzin hem lpg yanması olanaksız. %99 ayarda 3,5 devir veya hangi devir ayarlanmış ise sadece benzin geliyordur. ikisi bir anda yanması imkansız. ben çok uğraştım sadece şöyle birşey oluyor,belli süreler içerisinde 1 ve 3. silindir lpg ile 2 ve 4 silindir benzin ile. bunu aralıklarla değiştiriyorum. ama oda benzin sarfiyatını çok yapıyor. eğer kalabalık şehirde yaşamıyorsanız en ideali bence rolantide benzinde çalışması. yada subapları çelik ile değiştirmek.

bende öğrenciyken lpgcide çalışmıştım dediğiniz gibi böyle bişey yapılamıyordu şimdi merak ettim sistemi:)

kelevra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Yetkılı Servıslerı SIKINTILI

Herkese merhaba;
2012 model Astra J kasa Sedan 1.4T otomatik vites arabam 6800 km de ve malumunuz benzın parası yuzunden artık tup taktırma zamanı geldı dıye dusunuyorum.
Forumda yazılanları okudum ve kendım de arastırma yaptım. Bizim otomobiller için en iyi olanı Landirenzo.
Ben Antalyada ikamet ediyorum. Burada Landirenzo yu yetkılı bayı olarak Uluduğ otogaz takıyor. Bana da malıyetı 3.000,00 TL. Buda sorun degıl
Ancak Bugun ANTOTO opel yetkılı servsıyle gorustum. Aracıma tup takılınca motorumun ıllgılı bolgelerının garantı kapsamından cıkacagını soyledı ve bende onlara cıkmasının sorun olmadıgını bunu sız sıstemlerınıze ıslıyor musunuz dıye sordugumda boyle bır uygulamalarının olmadıgını soyledı.
Forumda bırısı bunu OPEL sıstemıne ısletmıs, hatta OPEL Musterı hızmetlernı de arayıp bunun hakkında bılgı dahı vermıs garantısının bıtmedıgını soylemısler.
Bunun uzerıne bende musterı hızmetlerını aradım gene aynı seylerı soyledım 2012 ve 2013 yılından oncekı olanlara LPG takıldığı takdırde garantınız motor veya LPG'nın montajını olduğu ılgılı motor garantısı bıter dedıler.
Musterı hızmetlerıne su soruyuda sordum; Landırenzonun OPEL ıle bır anlasması var mı dedığımde ıse, 2012 ve 2013 modeller ıcın yok dedıler. Ama landırenzo LPG takıldıgında ıse benımle Landırenzo arasında bır sozlesme yapılıyor 100.000 KM garantısı verıyor ve herhangı bır arıza olması durumunda LPG den kaynaklı OPEL yetkılı servıslerınde arıza gıderılmesı ve masrafları LPG fırması karsılıyor dedım. Bu konu hakkında bılgım yok dedıler.
Sonuc olarak ben bu arabaya enınde sonunda LPG taktırıcam. yukarıda anlattıgım gıbı
1- OPEL servısı bunu sıstemıne ıslıyor mu?
2- LPG fırması bunu OPEL e bıldırıyor mu?

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba;
2012 model Astra J kasa Sedan 1.4T otomatik vites arabam 6800 km de ve malumunuz benzın parası yuzunden artık tup taktırma zamanı geldı dıye dusunuyorum.
Forumda yazılanları okudum ve kendım de arastırma yaptım. Bizim otomobiller için en iyi olanı Landirenzo.
Ben Antalyada ikamet ediyorum. Burada Landirenzo yu yetkılı bayı olarak Uluduğ otogaz takıyor. Bana da malıyetı 3.000,00 TL. Buda sorun degıl
Ancak Bugun ANTOTO opel yetkılı servsıyle gorustum. Aracıma tup takılınca motorumun ıllgılı bolgelerının garantı kapsamından cıkacagını soyledı ve bende onlara cıkmasının sorun olmadıgını bunu sız sıstemlerınıze ıslıyor musunuz dıye sordugumda boyle bır uygulamalarının olmadıgını soyledı.
Forumda bırısı bunu OPEL sıstemıne ısletmıs, hatta OPEL Musterı hızmetlernı de arayıp bunun hakkında bılgı dahı vermıs garantısının bıtmedıgını soylemısler.
Bunun uzerıne bende musterı hızmetlerını aradım gene aynı seylerı soyledım 2012 ve 2013 yılından oncekı olanlara LPG takıldığı takdırde garantınız motor veya LPG'nın montajını olduğu ılgılı motor garantısı bıter dedıler.
Musterı hızmetlerıne su soruyuda sordum; Landırenzonun OPEL ıle bır anlasması var mı dedığımde ıse, 2012 ve 2013 modeller ıcın yok dedıler. Ama landırenzo LPG takıldıgında ıse benımle Landırenzo arasında bır sozlesme yapılıyor 100.000 KM garantısı verıyor ve herhangı bır arıza olması durumunda LPG den kaynaklı OPEL yetkılı servıslerınde arıza gıderılmesı ve masrafları LPG fırması karsılıyor dedım. Bu konu hakkında bılgım yok dedıler.
Sonuc olarak ben bu arabaya enınde sonunda LPG taktırıcam. yukarıda anlattıgım gıbı
1- OPEL servısı bunu sıstemıne ıslıyor mu?
2- LPG fırması bunu OPEL e bıldırıyor mu?
Ben Isparta sua bayıde takdırdım garanti kapsamında olduguna dair elimde yazılı evraklar var fiyatıda 2500 tl hiç bekleme taktır diseelden az yakıyor hatta Ankara iptal bile sıfır araçlara garanti kapsamında takıyormuş

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j 1.4t lpg tüketim değerleriniz nasıl şuan? ş.içi ş.dışı paylaşır mısınız?

kontejyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım.

2 Gün önce aracım teslim edildi, 2013 Astra Sport paket 1.4 Turbo aldım, Allah kimseye kaza bela vermesin. Malum o ki; bu araçlar harika bir donanım ve güvenlik yapısına sahip ancak tek sıkıntı elbette yakıt. Ve herkesin kafasında tek soru: Araca LPG taktırmalı mıyım? Taktırmalı isem hangi marka vs..

Şimdi yorumları okuyunca Landi Renzo ismini gördüm hep, sanırım bu lpg markasını öneriyor herkes.. Ben Antalya'da yaşıyorum ve burada bahsi geçen Burdur'da ki bayii ile görüşmeyi düşündüm lpg taktırmak için. İnşallah hata etmem :(

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım.

2 Gün önce aracım teslim edildi, 2013 Astra Sport paket 1.4 Turbo aldım, Allah kimseye kaza bela vermesin. Malum o ki; bu araçlar harika bir donanım ve güvenlik yapısına sahip ancak tek sıkıntı elbette yakıt. Ve herkesin kafasında tek soru: Araca LPG taktırmalı mıyım? Taktırmalı isem hangi marka vs..

Şimdi yorumları okuyunca Landi Renzo ismini gördüm hep, sanırım bu lpg markasını öneriyor herkes.. Ben Antalya'da yaşıyorum ve burada bahsi geçen Burdur'da ki bayii ile görüşmeyi düşündüm lpg taktırmak için. İnşallah hata etmem :(

ben ısparta şuada taktırdım ş içi 24-26 kuruş s dışı 17-22 krş bu degerler klima açık vaziyette