2012 opel astra sedan clasic lpg acilll yardımmm....

enginizmr35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model opel astra clasic sedan 1,6 16v 115 beygir aracım var. Bu aracıma sıralı sistem lpg taktırmak istiyorum. atiker düşünüyorum. BRC ve Landirenzo diğer tercihlerim. aklıma takılanlar (NOT :Landirenzo opelle anlaşmalı deniliyo ancak fabrikası herhangi bir anlaşmamız yok demekte )
1) atiker 1000 TL iken diğerleri 1600 TL ve üzerinde NEDEN?
2) ATİKER VE DİĞERLERİ ARASINDA MOTORA UYUMLULUK FARKI NEDİR?
3) MARKALAR ARASINDA TASARRUF YÖNÜNDEN FARK VAR MIDIR?
4) 20-40 BİN KM DE SÜBAB ERİMESİ PROBLEMİ NASIL AŞILIR, HANGİ FİRMA BU PROBLEMİ AŞMAYI BAŞARMIŞTIR?
Kısac yukarıda yazdığım 3 firmanında yetkili servisi aynı usta ve montajda işinin bir numarası. Bu nedenle bana bu üçünden hangisini önerirsiniz ve neden? birde atikeri önermiyor iseniz nedeni ne?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
LPG de tek kural var markadan once iyi usta referans almadan daha once ayni marka modele montaj yapmamis ustaya aracinizi dokundurtmayin. Hersey araca takana kadar isler kotu giderse maalesef o gulec insanlar ne kadar cirkin oluyor aklinizdan cikartmayin.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sübapları çelik sübaplarla değiştirirsen, BRC veya Landirenzo gibi bir marka ile ve iyi bir montajla olabilecek en sıkıntısız sistem olur.

YSFSRPL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Markayı geç ustayı iyi seç.........

themeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka arasındaki farklar malzeme kalitesi ve malzemenin ömrüdür..Bir markada 70.000 km sorunsuz binerken diğer 30.000 de enjektör bozar,beyin değişir vs..
Markaların somut en büyük farkı enjektörlerdir. BRC ve LAndi Renzo da benzin enjektörleri mantığında çalışan daha hızlı açılıp kapanabilen özel üretim enjektörler vardır.
Diğer markalarda ise selenoid valf olan enjektörler vardır.Bunlar sadece açıldığı zaman gazı motora gönderir,su vanası gibi. Çok kararlı değillerdir ve iyi bir ustada montaj yapılmaz ise kalibrasyonları çok zordur(meme çapı,nozul vs..)

İşte her ne marka olursa olsun iyi bir ustada diğer markalardan da taktırırsanız sorun yaşamazsınız.

Ben bir ay önce taktırdım ve kendi fikrimi söyleyim:
BRC 1650 Zavoli 1350 Landi 1500 fiyat almıştım..

Landinin enjektörleri aşırı sesli onu söyleyim..Bu sebepten dolayı landi yi eledim. Zaten yaşadığım şehirde artık opel servisleri landi takmıyor garanti kapsamında,brc ve zavoli takıyorlar...

BRC oldukça iyi bir kit ve kurumsal bir yapıya sahip. enjektörleri gayet iyi ve benzin mantığında.Kalibrayonu ve yazılımı çok kolay..enjektörleri normal seste.

Ben Zavoli taktırdım ve 300 TL fark vardı..Daha önceki aracımda da Zavoli ile 75.000 km tık demeden binmiştim satıncaya kadar..Şu anda gayet memnunum..Yakıt olarak çok ekonomik..

Karar sizin..Ama ben olsam Zavoli ile BRC arasında kalırdım..Landi yi elerdim..Servisler bile artık garanti kapsamında Landi takmıyor.Hem de çok sesli..Zavoli de taktırsan BRC de aynı yakıtı yakacaksın..Sorun da yaşamazsın..Opel ile ATİKER in arası uzun vade de iyi olmuyor yoksa kısa vade de iyi bir ustada ATİKER taktırabilirsin..

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra h kasaya servis en çok zawolli taktı zamanında brc sonradan takılmaya başladı brc de sorun yaşayan duydum ama zawolii de duymadım yeni aldığım araçta h kasa zawolli var ya bu kadar iyi işçilik olur harika uyum en ufak sorun yok servis onaylı takılmış, markada önemli bu kasada usta da önce g kasam vardı atiker on numara uyumluydu aynı ustama ben h kasa getirsem takarmısın dedim asla atiker takmam dedi aracına sorun yaşarsın sık sık uymuyor, brc takarım dedi, bende baktım atiker lpg olan araçlara hepsi arıza lambası yakıyor bu sebeple çok temiz araçları almaktan vaz geçtim,
zawolli kesinlikle öneririm sessiz ve bayağı tasarruflu g kasaya göre, enjektörler motorla bütün gibi duruyor,gösterdiğim ustalar çok beğendi,normalde anlaşılmıyor lpg olduğu.arkadaşlarında dediği gibi iyi usta lazım elinden çok astra geçmiş olacak.

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz yeni taktırdık sayılır hatta bu bölümde montajın detaylı anlatımını da paylaştım biz brc yi tercih ettik. neden derseniz ben motor bölümünde okuyorum ve hasta derecesinde araba sevdalısıyım ve çok fazla araştırırım ve çok çok titizim çevrede sordum soruşturdum sabahlara kadar forumları okudum çünkü canı yananda direk foruma yazıyor sevinip havalara uçan da ve son 2 marka kafamda oluştu landi ve brc babamla landi ye gittik konuştuk. adam çok laubali geldi elinde sigara ben brc dememe kalmadan adam hemen yok brc şöyle yok brc böyle saymaya başladı ve bizde onun hemen aşağısındaki sanayide bulunan sertifikalı brc servisinde montajı yaptırdık şu ana kadar nokta sorun yaşamadık çok şükür. yakıt da aşağı yukarı %45 düştü. ben sizin bu subap erime mevzusuna takıldım eğer siz h kasa astra alacaksanız böyle bir problem yok çünkü onlar klasik turbosuz ecotech motorlar ki zaten j kasanın sedanı daya yollara çıkmadı o subap erime mevzusu yeni astra 1,6 t ler ve insignialar için. siz subap olayını yanlış anlamışsınız

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 astra sedan aracıma brc taktırdım 15000 km oldu çok şükür sorun yasamadım...
ustalık cok önemli.. çorum da özençler otogaz var bi araştır derim sitesinden filan... ankara dan çoruma gelinir mi diyorsan lpg işi olursa gelinir !!!

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sizin bu subap erime mevzusuna takıldım eğer siz h kasa astra alacaksanız böyle bir problem yok çünkü onlar klasik turbosuz ecotech motorlar ki zaten j kasanın sedanı daya yollara çıkmadı o subap erime mevzusu yeni astra 1,6 t ler ve insignialar için. siz subap olayını yanlış anlamışsınız

Astra Classic 3'lerdeki atmosferik 1.6 motor, Insignia ve Astra J'de de kullanılıyor. Ve hafif alaşımlı sübapları sebebiyle bu problem A16XER kodlu motor olan araçların hepsinde olası. Classic 3, Astra J, Insignia...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara'da mocan otogaz var . ben de lpg taktırmadan önce baya bi araştırdım. ankara'da mocan baya iyi olduğunu okudum araştırmalarda gidip bir görüşme yap kendin karar ver. montaj yapılan araçların resimleri vardır bakarsın sorun yaşadınız mı falan diye sorarsın