2012 opel astra sedan clasic lpg acilll yardımmm....

birtanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunlar aracı ne kadar yüksek devirlerde kullandığınızla alakalı olarak önce veya sonra çıkabilir gibi geliyor. ama yağlama sistemi varsa bence (şahsi görüşüm) bu süre uzar. Lpg ye en uyumlu motor dedikleri toyotanınkilerde bile yeni motorlarda sıkıntı yaptığını biliyoruz. ancak yapılan kar verilen zarardan daha fazla gibi gözüküyor.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16XER motora landirenzo taktırdım ben 2.500 km oldu oldukça memnunum şuan ama A16XER ne olur bilemiyorum.

UFUKEFE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
Kısaca A ile başlayan motorlara tavsiye etmiyorsunuz öyle mi?
Bu araca LPG taktırmayalım satalım gitsin..

bugün opel servisinde konuyu iyice araştırdım euro 5 motorlardan sonra üretim A16XEP ve A16XER olarak yapılmış motorunuz A16XER ile başlıyorsa hiçbir sakıncası yok ve halen sıfır olarak lpg montajı yapılıp 70000 ve 80000 km ye gelen müşterilerimiz var diye cevap aldım... hatta şu anda lpg montajını bizzat yetkili servis yapıyor... kayseri opel servisinden....

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün opel servisinde konuyu iyice araştırdım euro 5 motorlardan sonra üretim A16XEP ve A16XER olarak yapılmış motorunuz A16XER ile başlıyorsa hiçbir sakıncası yok ve halen sıfır olarak lpg montajı yapılıp 70000 ve 80000 km ye gelen müşterilerimiz var diye cevap aldım... hatta şu anda lpg montajını bizzat yetkili servis yapıyor... kayseri opel servisinden....

Kardeşim çok saol verdiğin bilgiler için.
Benim motor numarası A16XER ile başlıyor. Eğer dediğin gibiyse en yakın zamanda Landırenzo taktıracağım:)
Sen landırenzo mu taktırdın? Memnun musun? Ne kadar yakıyor bilgi verebilir misin?

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z16XER motora landirenzo taktırdım ben 2.500 km oldu oldukça memnunum şuan ama A16XER ne olur bilemiyorum.

Yakıtı ile ilgili bilgi verebilir misin?
Benim Opel Astra Sedan benzinle şuan 100km/10.9 Lt gösteriyor.
Lpg taktırdığımda bana tahmini de olsa yakıt konusunda bilgi verebilir misin?

UFUKEFE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben landirenzo taktırdım ve suan çok memnunum benzine göre yakıtım %45 oranında azaldı ve rahatlıkla kullanıyorum aracımı... aracım henüz 1000 km oldu.

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%45 oranın da azaldıysa süper ya. Güle güle kullanın Rabbim kaza bela vermesin inş.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landirenzo iyidir. Ben şu anda 35lt gaz ile(depo o kadar alıyor) benzine geçene kadar 385 km falan gittim. Ortalama 350 km üstü yapıyor. Buda 23krş gibi yapar.

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş bu araba beni kanser eder:)
Opel servisinde Landırenzo ile anlaşmaları olduğunu, garantinin bozulmayacağını söylediler.
Landırenzoyu aradım bugun henüz anlaşma olmadı. 2-3 ay sonra anlaşabilirsek tekrar arayın diyor.
Birde j modül diye birşeyden bahsetti. 1690 Lpg'nin fiyatı 200 Lira da j Modül tutuyormuş. Belki gerekmez ama arıza göstergesi yanarsa j modül takılmalı dedi.

Kısaca ben hala lpg taktıramıyorum. İstanbul'da Anlaşmalı landırenzo yok mu? istanbulda lpg taktıran arkadaş varsa bilgi verebilir mi?

UFUKEFE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olgun lpg ye git onlar garanti veriyor j modüle felan gerek yok olgun a git onlar arıza yakmıyacağınıda garanti ediyor bide sessiz evo kit taktır mutlaka, Türkiyede landirenzonun ana bayii olgun lpg dir.