2012 opel astra sedan clasic lpg acilll yardımmm....

Çorum Hocaoğulları Otogaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hocaogullariotogaz.com
Engin bey Çorum'da biz sizin aracınıza benzer araçlara montaj yaptık. Çorum'da biz hem BRC hemde Prins'in ana bayii ve yetkili servisiyiz. Sizin aracınızın sınıfındaki tüm araçlara BRC yi öneriyoruz ve montajını gerçekleştiriyoruz. Kullanıcılarında şu ana kadar hiç bir şekilde şikayeti olmadı. Tabi diğer arkadaşların yorumlarında da belirttikleri gibi montaj yapan firmanın işçiliği çok önemli. Biz şunu düşünüyoruz montaj yapılan markanın kalitesi ve işçilik kalitesi sübap erimesini yok ediyor veya km sini uzatıyor. Aynı motora sahip İnsignia, Astra J' ye de BRC montajı yaptık. Tahminimize göre montajdan sonra 15-20 bin km yol yapmıştır ve bu araçlarda şu ana kadar hiç bir sorun yok. Sübap erimesi konusunda kesin çözüm yine en iyilerin tercihi Prins'te var. Oda şu şekilde Prins'in LPG montajı yanında 'ValveCare' isminde yağlama sistemi var. Bu sistemle motorunuzda hiç bir şekilde sübap erimesi yaşamazsınız.Bu Prins ve ValveCare montajının maliyeti 3000TL yi buluyor.

VALVE CARE;
• Valf ve valf yataklarının kullanım sürelerini uzatır
• Tamamen otomatiktir (açılması- dozaj lama- kapama)
• Ayrı enjeksiyonlar sayesinde tüm silindirlerin yağlanabilmesi
• Yakıt tasarrufunu artırır
• Motor gücünü artırır
• Yağlama sistemi valf ve valf yataklarını yağlanmasını sağlar, aşınmasını azaltır. Sistemdeki çelik parçaların oksitlenmesini önler motor yanma odasında tortulanmayı azaltır. CO yayılımını azaltır yakıt tasarrufunu artırır. Aracın isteği doğrultusunda valfleri yağlayan dünyadaki tek sistemdir.

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Euro5 motor astralara uygun lpg kiti yok. yani takılıyor ama lpg beyni uyumlu değil araç ile. motor sübab zaman hatasına sebeb oluyor. benim motorun senkroni gitti bu yüzden :D opel serviste duzelttırdık ucretsız ama bu herkeste yasanacak dıe bır kaıde yok onuda solım =) ama her seye ragmen landirenzo taktırdım. yanlız anlamdıgım bırsey uzun yolda benzınde lpg ıle bırlıkte azalıo benım :D cozemedım =))

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Yorumları okudum bilgiler için teşekkürler.
Fakat benim bir sorum olacak.
2012 model Opel Astra Sedan 1.6 115 Hp aracım var. Tüp taktırmak için BRC yetkili servisi ile görüştüm. Aracımın markasını duyunca tek birşey sordu. Motor numarası A ile mi başlıyor N ile mi başlıyor dedi. Ruhsattıan baktığımızda A ile başladığını gördük.
Ustayı senelerdir tanıyoruz. Eski arabamıza BRC marka sıralı sistemi aynı usta takmıştı.
Usta dedikleri ürküttü beni.
Opel Astra Sedan araçlarda motor numarası A ile başlayan tiplerde LPG'nin uyumlu çalışmadığını, ben bunu takarsam kısa zaman sonra aracıma zarar vereceğini söyledi. Ve usta o kadar emin ki ben bu araca LPG'yi hiç birşey demeden takabilirdim. Fakat benim bir kariyerim var. Binlerce müşterim var. Ben kariyerimi üç beş kuruş kazanmak için ayaklar altına alamam dedi.Bu usta benim güvendiğim bir insan. Eğer N ile başlayan motor numarasına sahip olsaydı tereddüt etmeden takardım dedi.
Ben direk aracı satmak istedim bunları duyduğumda!
Bugün aracı servise götürdüm. Servis görevlisi Landırenzo marka lpg taktırdığımızda garantinin bozulmayacağını ve uyumlu olduğunu söyledi.

Şimdi Ben Şu Sorunun Cevabını Arıyorum.
Motor Numarası "A" yada "N" böyle bir ayrım var mı?
Ne yapmalıyım ? Lütfen yol gösterin.

Şimdiden Teşekkür Ederim

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Yorumları okudum bilgiler için teşekkürler.
Fakat benim bir sorum olacak.
2012 model Opel Astra Sedan 1.6 115 Hp aracım var. Tüp taktırmak için BRC yetkili servisi ile görüştüm. Aracımın markasını duyunca tek birşey sordu. Motor numarası A ile mi başlıyor N ile mi başlıyor dedi. Ruhsattıan baktığımızda A ile başladığını gördük.
Ustayı senelerdir tanıyoruz. Eski arabamıza BRC marka sıralı sistemi aynı usta takmıştı.
Usta dedikleri ürküttü beni.
Opel Astra Sedan araçlarda motor numarası A ile başlayan tiplerde LPG'nin uyumlu çalışmadığını, ben bunu takarsam kısa zaman sonra aracıma zarar vereceğini söyledi. Ve usta o kadar emin ki ben bu araca LPG'yi hiç birşey demeden takabilirdim. Fakat benim bir kariyerim var. Binlerce müşterim var. Ben kariyerimi üç beş kuruş kazanmak için ayaklar altına alamam dedi.Bu usta benim güvendiğim bir insan. Eğer N ile başlayan motor numarasına sahip olsaydı tereddüt etmeden takardım dedi.
Ben direk aracı satmak istedim bunları duyduğumda!
Bugün aracı servise götürdüm. Servis görevlisi Landırenzo marka lpg taktırdığımızda garantinin bozulmayacağını ve uyumlu olduğunu söyledi.

Şimdi Ben Şu Sorunun Cevabını Arıyorum.
Motor Numarası "A" yada "N" böyle bir ayrım var mı?
Ne yapmalıyım ? Lütfen yol gösterin.

Şimdiden Teşekkür Ederim

opelde N ile baslayan bir motor yok, Astra H kasada benzinli olarak atmosferik motor 5 kodla getirildi TR ye

1. Z14XEP
2. Z16XEP
3. Z14XER
4. Z16XER
5. A16XER simdik buna gore N ile baslayan motor kodu yoktur. Ustaniz "Z" yerine "N" demis, ustanizin soylediklerine gelince maalesef dogru. A kodlu Euro5 motorlarda 25-30 bin km sonra LPG den dolayi subaplarda sorun oluyor.

kolay gelsin

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelde N ile baslayan bir motor yok, Astra H kasada benzinli olarak atmosferik motor 5 kodla getirildi TR ye

1. Z14XEP
2. Z16XEP
3. Z14XER
4. Z16XER
5. A16XER simdik buna gore N ile baslayan motor kodu yoktur. Ustaniz "Z" yerine "N" demis, ustanizin soylediklerine gelince maalesef dogru. A kodlu Euro5 motorlarda 25-30 bin km sonra LPG den dolayi subaplarda sorun oluyor.

kolay gelsin

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
Kısaca A ile başlayan motorlara tavsiye etmiyorsunuz öyle mi?
Bu araca LPG taktırmayalım satalım gitsin..

birtanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle merhaba henüz astra classic 3 sedan aldım ve hemen opel merkez ve landirenzo merkezi aradım. opel merkez şimdi taktırırsam lpg nin alakalı olduğu heryerin garanti dışında kalacağını söyledi. ben dedim mesela far bozuldu ne olacak veya kapı ayarı gitti ne olacak gibisinden sorular sordum sıkıntı yok dedi.

ancak landirenzoyu aradığımda şimdi taktırmayın biraz bekleyin italyanlar şu anda bunla uğraşıyor büyük ihtimal yakın zamanda garantili takmaya başlanacak dedi. şimdi beni kandırmak istese gelin hemen takalım tarzında bir yaklaşımı olurdu. inandım açıkcası. isteyen olursa birisi daha arasında bi teyit alalım :D

UFUKEFE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ACİLL YARDIM: arkadaşlar bende 2012 opel astra sedan aldım servis bana landirenzo taktır hiçbir sorun olmaz dedi bende kayseri olgun lpg ye takdırdım ordakilerde hiç bir sorun olmadan bineceksiniz ve mennun kalacaksınız dedi fakat şimdi yorumları okuyunca moralim çok bozuldu ve arabayı derhal satmayı düşünüyorum bunun hiç bir çözümü yok dimi ve benim arabam 600 km de iken lpg takıldı sorun nezaman başlar lütfen bilgisi olanlar var ise yardım etsin.... neyazıkki motorum A ile başlıyor...

birtanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ACİLL YARDIM: arkadaşlar bende 2012 opel astra sedan aldım servis bana landirenzo taktır hiçbir sorun olmaz dedi bende kayseri olgun lpg ye takdırdım ordakilerde hiç bir sorun olmadan bineceksiniz ve mennun kalacaksınız dedi fakat şimdi yorumları okuyunca moralim çok bozuldu ve arabayı derhal satmayı düşünüyorum bunun hiç bir çözümü yok dimi ve benim arabam 600 km de iken lpg takıldı sorun nezaman başlar lütfen bilgisi olanlar var ise yardım etsin.... neyazıkki motorum A ile başlıyor...

Ben daha aracı teslim bile almadım ancak hiç üzülmeyin hiç de bişey olmaz ben de çok araştırdım. şimdi aracı satacak olsanız zaten 2 bin tl zarar edersiniz e zaten 60bine kadar sorun olmaz aracınızda zannetmiyorum. e o zaman verirsiniz 2bin tl en kötü ihtimal subabları değiştirirsiniz. ben daha taktırmayı düşünmüyorum ama taktırırsam teleflex çok kafama yattı. eğer landirenzo araca özel kit çıkartmazsa ben sanırım teleflex taktırırım ilerde.

Ayrıca zaten çoğu kullanıcı pişmanlıklarını ve şikayetlerini dile getirir internette ki çözüm bulunsun diye ondan dolayı çok moral bozmayın. aracınız hayırlı olsun güle güle binin.

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim Daha önceki aracıma taktırmış olduğum lpg ustası A ile başlayan Opel Astra Sedanlarda lpg takıldıktan sonra yapılan 25 bin km'den sonra subaplarda veya ona benzer sorunlar yarattığını büyük masraflara yol acabileceğini söyledi.
Kesinliğini bende bilmiyorum ama tırstım taktırmaktan vazgeçtim. Bu konu aydınlığa kavuşana kadar da taktırmam.

UFUKEFE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun bugün opel servisi ve kayseri olgun lpg bayii ile görüştüm kesinlikle böyle bir sorun olmayacağını iki tarafta garanti etti, ama ben yinede bir kere huylandım kafamda şu soru var 50 binden sonramı bu sorun oluyor yoksa 25 binden sonramı farklı yorumlar var anlayamadım...