2012 opel astra sedan clasic lpg acilll yardımmm....

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%45 oranın da azaldıysa süper ya. Güle güle kullanın Rabbim kaza bela vermesin inş.

%45 daha az yakması için litre olarak LPG yi benzine göre daha az yakmalı çünkü litre fiyatlarına göre bu zor gibi görünüyor yada aldığınız LPG 2.30 civarı
benim bildiğim litre olarak LPG yi benzine göre biraz daha fazla yakıyor araçlar
gerçekten %45 yakıt azalıyorsa çok iyi hiç düşünmeden taktırırım

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
A motor ile ilgili subap sorunu vesaire.
Prins'le görüştüm. Fiyatı biliyorsunuz ki daha pahalı. Fakat adamlar işin uzmanı.
Prins Ustasını Bana İlettiklerini Paylaşmak istiyorum:

"Daha önce defalarca Opel Astra 2012 1.6 dönüşümü yaptık! Montajlarımızda Motor sigortası Mevcuttur 2 yıl 100.000 Km AY OTOGAZ Gücü ve Güvencesiyle.

İstanbul'da Opel Insignia ve Opel Astra marka araçlarda dünyanın en hızlı enjektörlerini kullanan ve sisteme benzinle aynı çalışma hızında cevap verebilen Prins VSI-2 sistemini kullanmaktayız. Karışım oranını benzinle birebir aynı ayarlamak amacıyla araca OBD cihazıyla bağlanıp, farklı devirlerde ve farklı yol şartlarında yol ayarı yapmaktayız. LPG’nin yanması sonucu oluşan yüksek ısıyı bertaraf etmek için ise sisteme Valve Care subap koruma sistemini ilave etmekteyiz. Valve Care Subap Koruma sisteminde koruyucu sıvı sayesinde LPG ile yanma sırasında subaplarda koruyucu film tabakası oluşmakta, bu da subapların direncini arttırmakta ve aşınmaları önlemektedir."

Eklemek istediğim bir diğer husus BRC ve Landi gibi Lpg sistemlerinde 10 bin km de bir filtre değiştirirken Prins'te ilk filtre 25 bin de ikinci filtre 75 binde değişiyormuş.

Ben kararımı verdim:) İnş yardımcı olmuştur paylaştıklarım.
Binici olanlara tavsiye ediyorum.

molmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes cevabını buldu sanırım :)
Aranızda Landırenzo taktıranlar varsa yaşadıklarını anlatabilirler mi?
Birde Prins marka sıralı sistem taktıran var mı aracına?

ckobya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İYİ BİR USTA ve LANDİRENZO... SIFIR SORUN... Adapazarında OPELin LPG taktırdığı EKŞİOĞLU MÜHENDİSLİK LPG var... Usta biraz suratsız ama 5000 km. oldu... hiçbir sorun yok...
A kodlu motorlar 2011 başından itibaren dolaşımda... bu sadece Opeliçin değil tüm EURO5 motorlar için geçerli. Kardeşimin Honda Civic 30000 KM. d e sibop uzaması yapmıştı. İyi bir ustaya taktırın gazınızı... Araba çekmiyor demeyin benzin yakmasından korkmadan... ... basın gaza... araba sürdüğünüzü anlayın...
Risk gerçekleşti... uygun bir zamanınızda çelik sibop yaparsınız... 1000-1500 tl. arası masrafı göze almak sıkıntısını çekmekten daha iyi... herkese iyi sürüşler...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:46 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:36 ----------

2011 opel astra H sedan arabamın kısa far lambalarını OSRAM daha güçlü ışık ve %35 beyaz ışık veren ampul ile değiştirirken usta beceremedi... Çünkü sol taraftaki farın önünde sigorta kutusu vardı... Çekiştirirken elinde kaldı... Koptu sandık... Soketliymiş ... Yani tüm sigorta kutusu çıkartılmış oldu... Araba yeniden çalıştı... Ancak; mesela tarih 2010 kasımına geldi... araba sanki hantallaştı... Kalkışları çok iyiydi oysa... dijital klima 22-23 derecede ısı veriyordu... 26-28 de ısı veriyor.. Sanki fabrika ayarlarına geri döndü... Sakarya opel ekinoto ya durumu anlatacak olduk... Kırk dereden su getirdiler... Bu forumlardan okuduklarıma kızdılar... Yani yazılımın yenilenmesi gerektiğini söylemiştim...... Bu konuda bilgisi , fikri olan varsa yardımınızı beklerim... Teşekkürler...

midnight

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende lineama landirenzo marka lpğ montajı yaptırdım.diğer aracımız corsayada atiker montajı yapıldı.iki aracımızda km başına hemen hemen aynı yakıyor.landirenzodan sıkıntım yok ama sesli çalışıyor.arkadaşlar aracında bir problemmi var diye soru sormalarından usandım.aynı kişiye aynı soru için 4 kere cevap verilirmi yav.landirenzo sesli çalışıyor diyorum anlamıyor eşşekler :)

serdarzero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah göstermesin de bu subapların maliyeti çok mu yüksek ki acaba 1000-1500 civarıysa LPG/Benzin karından zaten çıkarılabilir masraf.

alperenkemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg taktıracak arkadaşların yerinde olsam yerli ürünlerden şaşmazdım ital ürün taktırmadan önce yedek parça fiyatlarını araştırın bir arkadaş atikerin enjektörü 30 bin landirenzonunki 70 bin gidiyor yazmış bende o o akıldan gidip landirenzo taktırmıştım 30 bin demeden 700 lira enjektörlere 150 lirada mapına verdim atikerin yedek parça fiyatlarını sorun birde landirenzonun ona göre tüp taktırın