kapı içi ledlerime kavuştum...(Detaylı)

ofgoktas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kapı içi ledlerime kavuştum...(Detaylı)

Arkadaslar kapi kolu led uygulamasi ile ilgili önemli bir noktayi herkes gözden kacirmis. Öncelikle internetten arastirmalarim sonucu bende ayni sekilde uygulama yapmak istedim fakat sag kapi ve sol kapi icin verilen kablo renklerindeki voltajlar farkli.... sol kapida sadece 3V var yani ledi direk baglayabilirsiniz. Fakat sag tarafa 12V geliyor uygulayan hicbir arkadas bundan bahsetmemis. Belki bazi araclarda farklidir benimkinde boyle. Ayrica sag tarafa 1k ohm direnc bagladim, sol tarafa 20 ohm civari bi direnc bagladim neden boyle yaptim derseniz isik seviyelerini ayarlamak icin yoksa biri farkli digeri farkli yaniyor. Herkese kolay gelsin aslinda basit gorunuyor ama ugrastirdi.neyse dedigim ayrintiyi unutmayin sol taraftaki butona 3v geliyor ve sag taraf farla senkron yanarken sol taraf bikac sn gecikmeli sonuyor

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofgoktas link' Alıntı:
Arkadaslar kapi kolu led uygulamasi ile ilgili önemli bir noktayi herkes gözden kacirmis. Öncelikle internetten arastirmalarim sonucu bende ayni sekilde uygulama yapmak istedim fakat sag kapi ve sol kapi icin verilen kablo renklerindeki voltajlar farkli.... sol kapida sadece 3V var yani ledi direk baglayabilirsiniz. Fakat sag tarafa 12V geliyor uygulayan hicbir arkadas bundan bahsetmemis. Belki bazi araclarda farklidir benimkinde boyle. Ayrica sag tarafa 1k ohm direnc bagladim, sol tarafa 20 ohm civari bi direnc bagladim neden boyle yaptim derseniz isik seviyelerini ayarlamak icin yoksa biri farkli digeri farkli yaniyor. Herkese kolay gelsin aslinda basit gorunuyor ama ugrastirdi.neyse dedigim ayrintiyi unutmayin sol taraftaki butona 3v geliyor ve sag taraf farla senkron yanarken sol taraf bikac sn gecikmeli sonuyor

güzel bilgi tşk..

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ofgoktas link' Alıntı:
Her aracin sistemi farkli 10-11 araca led yaptim her aracta farklı birseyler yaptım

Direnç baglamakta her zaman fayda vardır 3 volt bile led için fazla bir enerji patlamaz 3 voltta ama ömrü kisalir direc ile ayarlama yapılabilir Güle güle kullanin

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsın çok güzel olmuş ellerinize sağlık.  045thumbsup

Keşke opel böyle şeyleri fabrika çıkışı arabamıza koysa da kimse böyle işlerle uğraşmasa.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

astrasail link' Alıntı:
Hayırlı olsın çok güzel olmuş ellerinize sağlık.  045thumbsup

Keşke opel böyle şeyleri fabrika çıkışı arabamıza koysa da kimse böyle işlerle uğraşmasa.

Maalesef yapmıyorlar aksine aracı makyajlarken bazı şeyleri de eksiltiyorlar. :(

fum68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasan bey rica etsem ledleri ve dirençleri ala bileceğim bir link atabilirmisiniz yada elinizde varsa fiyatı karşılığında yollayabilirmisiniz ?
Ayrıca çok güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

fum68 link' Alıntı:
Hasan bey rica etsem ledleri ve dirençleri ala bileceğim bir link atabilirmisiniz yada elinizde varsa fiyatı karşılığında yollayabilirmisiniz ?
Ayrıca çok güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık :)

Bana adresinizi yollarsanız size kablo direnç vs. hazır olarak kargoyla gönderebilirim. Ben bunu ticararet için yapmıyorum o yüzden herhangi bir ücreti de yok. :) Amaç sadece yardımcı olmak. :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM link' Alıntı:
Bana adresinizi yollarsanız size kablo direnç vs. hazır olarak kargoyla gönderebilirim. Ben bunu ticararet için yapmıyorum o yüzden herhangi bir ücreti de yok. :) Amaç sadece yardımcı olmak. :)

bravoo bravoo special_Yeah special_Yeah