Astra J CD500 Interface + IGO Navigasyon + HD Media Player + WiFi Geri Görüş Kamerası

enisokan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J CD500 Interface + IGO Navigasyon + HD Media Player + WiFi Geri Görüş Kamerası

Yaptığım işlem CD500 DVD800 gibi orjinalinden ekranlı araçlar için. Bunların sistemleri sökülüp yerine Necvox, Cyclone gibi teypler takılamıyor. Yurtiçi-dışı çok araştırdım ama maalesef böyle. Tek çözüm benim yaptığım gibi bir interface eklemek. Bu sayede istenilen navigasyon yüklenip video izlenebiliyor. Dokunmatik bunun kumanda kısmı. Amaç navi ve video.

Diğer multimedya ekran olmayan araçlardaysa çözüm daha basit. Teyp sökülüyor yerine Necvox gibi teyp takılıyor. Bunlarda android dahil her bir özellik var. Yani benim yaptığım işlem o araçlarla alakasız bir şey. Çünkü zaten ekran yok  :)

Tabiiki daha pek çok özellik kazandırılıyor. Bir kaç ay içinde arka koltuklara monitör, dijital uydu alıcı ve anfi gibi projelerim olacak. Bunların hepsi bu modül üzerinden çalışacak.

DokuzHarf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J CD500 Interface + IGO Navigasyon + HD Media Player + WiFi Geri Görüş Kamerası

Enis Okan Usta Youtubede bır bıdeoda denk gelmıstım Asra J aracına ıcıne bı sıstem koymuslar telefonundakı ekran goruntusunu aynı bu sıstemdekı gıbı ekranı sadece goruntu amaclı kullanıp telefon ekranını bu raya yansıtıyordu. boyle bısı de yapılabılır malıyet ne olur yada hangı cıhazlara nekadar uyumlu arastırmak laızm cunku telefonlardada artık navıgasyondu net uzaerınden tv dı klıp dı Torgue programıydı vs uygulamaların goruntuusnu yansıtabılırız

enisokan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DokuzHarf' Alıntı:
Enis Okan Usta Youtubede bır bıdeoda denk gelmıstım Asra J aracına ıcıne bı sıstem koymuslar telefonundakı ekran goruntusunu aynı bu sıstemdekı gıbı ekranı sadece goruntu amaclı kullanıp telefon ekranını bu raya yansıtıyordu. boyle bısı de yapılabılır malıyet ne olur yada hangı cıhazlara nekadar uyumlu arastırmak laızm cunku telefonlardada artık navıgasyondu net uzaerınden tv dı klıp dı Torgue programıydı vs uygulamaların goruntuusnu yansıtabılırız

Yan sanayi teyplerle yapılır. Android falan zaten olanları var. Ama iş orjinal CD500 DVD800 gibilere gelince iş değişiyor. Bu işi yapacak modülü satan olursa alınıp yapılabilir. Ama nette daha önce denk gelmedim.
Modülsüz olmaz yani. Kendi başımıza yapabileceğimiz bir şey değil. Çünkü ekran, iletişim protokolü kullanarak teybin ana kısmına bağlanıyor. Bu bağlantının arasına girecek cihazı birinin üretmesi lazım.

DokuzHarf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ürün Mirrorlink - Mirroring - Mira Box vs gibi isimleri var astra j uzerınde uygulanmıs bı vıdeoda var. telefondan sygıc acmıs klıp acmıs goruntuyu yansıtıodu orjınal ekrana sanırım

https://www.youtube.com/watch?v=5ifRWQ5Eig0

enisokan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DokuzHarf' Alıntı:
Ürün Mirrorlink - Mirroring - Mira Box vs gibi isimleri var astra j uzerınde uygulanmıs bı vıdeoda var. telefondan sygıc acmıs klıp acmıs goruntuyu yansıtıodu orjınal ekrana sanırım

https://www.youtube.com/watch?v=5ifRWQ5Eig0

Dediğim gibi modül bulunursa yapılır. Mesela şu
http://www.alibaba.com/product-detail/Mirror-cast-display-WIFI-box-for_2011864137.html

Videoda da eleman bir tuşa birkaç saniye basık tutunca görüntüye geçiyor. Benim kurduğum tesisat ta aynı mantıkla çalışıyor. 3 saniye ekrana basık tutunca interface modülüne geçiyor. Adamınkinde de aynı. Ekranın kablosu modülün rölesine bağlanıyor. Ekrana ya da bir butona 3 saniye basık tutunca bu röle konum değiştirip görüntü kaynağını değiştiriyor.

Telefondan navi, TV iyi de saatlerce kullanılabilecek birşey değil. Telefonun şarjı biter. Bi de tel sürekli şarjda olcak falan. Mesela Tekirdağ'dan yola çıkıyorum. 2 saat İstanbul'a gidene kadar arabadakiler film izliyor.

Elemanda CD 600 IntelliLink var. Orjinal ekran.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bravo.Resimli anlatım için de teşekkürler.

DokuzHarf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bırde Soyle Bısı Buldum Azonce

Yapan Kısının Tarıfı : İşe ilk ekranı yukarı taşımakla başladım cid ekranın arkasındaki soketin 12 kablosu bulunuyor. bu kabloyu uzatmak için cad 6 kablosu kullandım

Kabloyu yukarıya taşıma işlemini sağ direkten yaptim. gunesligi sökerek kabloyu geçirdim ve soketin kablosuna burada ek yaparak cid ekranı yukarı taşımış oldum bununla ilgili bir video YouTube da var oradan ulaşabilirsiniz.

Benim kullandığım android sisteme gelecek olursak ;

Mk808b pro android box kullanıyorum

Ve 7 inch dokunmatik ekran Sistemden sesi Bluetooth üzerinden aldım ekrana bağlantı seklim hdmı ürünü aliexpress te aratırsanız çıkar zaten 30 dolarlık urun
Urunde Netten abkdım Bu cıkıyor
https://tr.aliexpress.com/item/1X-M..._9&btsid=a088ea6f-c81e-4580-af92-09374caec0d6

Pekı Boyle bısı yapılabılırmı Astra J de Cd600 e baglama yapılabılırmı Bence boyle daha uygun fıyata gelır gıbıme geldı

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emeğinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş çalışmalarınızın devamını diliyorum ..