AYNA ALTI LED MOTAJI ( DETAYLI )

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Bayram tatili için memelekete gitmiştim. Canım sıkılırsa diye led kablo vs. malzemelerimi de aldım. Ve canım sıkıldı. :)  Ayna altı led yapayım dedim.
Daha önce perpadan farklı şekillerde ledler almıştım. Ayna altı için de Osram dış ortamda kullanılan 1.2 W power ledlerinden de almıştım. Tanesi 4 TL idi.
Öncelikle aynadan kabloları geçirmeyi deniyeyim dedim. Çünkü kablo geçirme işinin çok zor olduğu söyleniyordu. Meğerse en kolayı da o işmiş. Susta vs. hiç kullanmadım. Orjinal kablonun yanından kabloyu yavaş yavaş ittim baktım içeri gidiyor sonra yuvarlak delikten baktım kablo görünüyor orada. Hemen bir teli kanca yaptım ve kabloyu o delikten yukarı aldım. Kablonun diğer ucunu da kapıdaki kablonun yanından kapının içine attım. Sonra aynayı yerine taktım ve kapı döşemesini söktüm. Baktım kablom orada.

Kullandığım ledler bunlar.
dbVqOX.jpg

Kabloyu bu şekilde yolladım ve İçeride görünen kabloyu kanca tel ile yukarı aldım.
0D52EB.jpg

Kapı döşemesini söktükten sonra kapıdaki kolonu sötüm ve oradan körüğün ucundan kablo gececek kadar bir delik açtım ve kabloyu körüğün diğer ucundan çıkardım. Körüğün üst tarafındaki tırnağında yeterli boş alan olduğu için oradan diğer kabloların yanından bir sustayla arabanın içine aktardım kabloyu.

OMXdoD.jpg

Kablo işini halledince artık aynayı delme işine sıra geldi. Köyde yeterli donanım olmadığı için deliği 8 lik bir matkapla delip zımparayla büyütmek zorunda kaldım. O yüzden tam bir yuvarlak olmadı ama sorun değil :)
J2gEQQ.jpg

Sonra ledleri şeffaf çift taraflı bant ile aynaya yapıştırdım ve üzerlerine de bez elektrik bantı yapıştırdım.

Gzr19Z.jpg

Ve mutlu son. Tavan lambasıyla aynı şekilde yanıyor ve kısılarak sönüyor. İçerden tavan lambasını yaktığınızda da yanıyor :)  Bu kadar kolay olacağını bilseydim çok daha önce yapardım. Çok zor diye gözümü çok korkutmuşlardı. :) Cok hoşuma giden bir uygulama oldu.  
z4zEM7.jpg

En fazla 10 resim eklenebildiği için buradan devam ediyorum :(

Kablo bu şekilde çıktı.
0D52EB.jpg

Kablonun diğer ucunu da kapının içine gönderdim.
4lJRaG.jpg

Daha önce ayak altı ledlerin elektriğini tavan lambasına bağlamıştım ve o zaman ayna altı ledler içinde uç hazırlamıştım. Bu resimlerdeki gibi kaloları bağladım. Bu resimleri forumdan almıştım. Paylaşan arkadaş hakkını helal etsin. Yolcu tarafındaki kapak söküldüğünde bu kablolara kolayca ulaşılıyır. Eksi ( - ) uçlar mavi yada beyazdaki siyahtan alınabilir.

6nz6N0.jpg

Artı ( + ) ucu da buradaki Gri kablodan almıştım.
WYOrDm.jpg

Kabloları bağlayıp bez bant ile izole ettim.
OMXdD4.jpg

Gzr1Dr.jpg

y4Onqk.jpg

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: AYNA ALTI LED MOTAJI ( DETAYLI )

Hasan abi döktürmüşsün yine maşallah seviyorsun aracını :)

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

HASAN ABİ mükemmel bir is çıkarmışsın benim de aklımı çelmedin degil

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasan abi eline emeğine sağlık cok güzel olmuş...

bir gün sana uğrayacağım:)

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok iyi olmuş. Böyle bakınca yapması çok zor görünüyor

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

adRe j' Alıntı:
Hasan abi döktürmüşsün yine maşallah seviyorsun aracını :)

Sağolasın Orhanım, dedim ya canım sıkıldı :) Bir daha canım sıkılınca aynalara sinyal takacağım :)

impartant' Alıntı:
HASAN ABİ mükemmel bir is çıkarmışsın benim de aklımı çelmedin degil

Sağol Kenan. Bence de hiç durma yap. Güzel bir görüntü oluyor. :)

ray55' Alıntı:
hasan abi eline emeğine sağlık cok güzel olmuş...

bir gün sana uğrayacağım:)
Sağol Recep. Senin arabaya yapacaklarımız var. Buluşmamaız lazım :)

ilker öztürk' Alıntı:
Çok iyi olmuş.  Böyle bakınca yapması çok zor görünüyor

Sağol İlker. Hiç zor değil. Bana da zor görünüyordu o yüzden bulaşmak istemedim ama çok kolay oldu. Yeterki başla :)

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sen ne zaman dersen hasan abi...:)

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ellerine sağlık hasan abim. O resimleri ben paylaşmıştım formun kapanıp açılması sonrası konuyla birlikte gitti resimler. helali hoş olsun abi. Yakın bi zamanda tekrar açacağım resimleri bulamadım telde bilgisayarıda tarayamadım bi türlü. Amacım uğraşmak isteyen herkese bi kaynak olsun faydam dokunsun.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

ütenmen' Alıntı:
Ellerine sağlık hasan abim. O resimleri ben paylaşmıştım formun kapanıp açılması sonrası konuyla birlikte gitti resimler. helali hoş olsun abi. Yakın bi zamanda tekrar açacağım resimleri bulamadım telde bilgisayarıda tarayamadım bi türlü. Amacım uğraşmak isteyen herkese bi kaynak olsun faydam dokunsun.

Sağolasın Erkancığım. Ben de resimleri bir kenara kaydetmişim belki lazım olur birgün diye :)
Benim çok işime yaradı. Allah razı olsun.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hasan abi detaylı paylaşım için teşekkürler, çok güzel olmuş