Disk mi kampana mı??????

c@ki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracım 2007 astra....arka tekerlekleri kampana yapmışlar...önler disk....konusunda uzman olan kişiler hiçbirşey farketmeyeceğini sölediği halde bazıları diskin daha iyi olduğunu sölüyor....sizce disk mi kampana:confused: :confused: :confused: mi????

mbaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disk tabi ki......
Hem de hava soğutmalı.
Ve mümkünse brembo marka.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferrari, Porsche, Lamborgihini ya da abartmazsak Evo, Impreza ya da en azından Type R falan kullanmadığın sürece uzmanların dediği gibi çok da fark etmez. Soğutmalı ve kanallı diskler çok yüksek hızlardan çok düşük hızlara ani geçişlerde işe yarar, Astra'da buna ihtiyacın olacağını sanmıyorum...

hope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disk bence

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki merak ettim, disk diyen arkadaşlar kendi arabalarının arka frenlerini kampanadan diske dönüştürdüler mi? Ya da mevcut arabalarında varsa olmaması durumunda böyle bir işe girişirler miydi? Burada arkadaşın sormak istediğini yanlış anladınız sanırım.Disk elbette ki daha yeni bir teknoloji olmasından dolayı daha iyi, hatta spor alabaların olmazsa olmazı ama günlük kullandığımız binek araçlarda ne kadar gerekli?Ani hızlanmalar ve duruşlar yapılıyorsa, araç limitlerinde kullanılıyorsa o zaman ihtiyaç duyulabilir belki...Eğer sürüş güvenliğini düşünüyorsanız arka frenleri kampanadan diske dönüştürmek yerine arabanızın amortisörlerini koni ile değiştirin, bu çok daha etkili olacaktır...

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde opelin özellikle yeni modellerinde arkalarda da disk kullanmaması çok garibime gidiyor. özellikle dikkat ettim çoğu markanın aynı sınfında yer alan modellerinin hemen hemen hepsinde disk var. gerekli veya gereksiz bence olması gerekirdi. kendimize fukara avuntusu yapmamıza da gerek yok bence. dün kia cerato da gördüm kıl oldum... :D

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Peki merak ettim, disk diyen arkadaşlar kendi arabalarının arka frenlerini kampanadan diske dönüştürdüler mi? Ya da mevcut arabalarında varsa olmaması durumunda böyle bir işe girişirler miydi? Burada arkadaşın sormak istediğini yanlış anladınız sanırım.Disk elbette ki daha yeni bir teknoloji olmasından dolayı daha iyi, hatta spor alabaların olmazsa olmazı ama günlük kullandığımız binek araçlarda ne kadar gerekli?Ani hızlanmalar ve duruşlar yapılıyorsa, araç limitlerinde kullanılıyorsa o zaman ihtiyaç duyulabilir belki...Eğer sürüş güvenliğini düşünüyorsanız arka frenleri kampanadan diske dönüştürmek yerine arabanızın amortisörlerini koni ile değiştirin, bu çok daha etkili olacaktır...
Sağ olasın arkadaşım bu paylaşım çok soruları çözer .Bundan sonrası kişinin zevkine kalmış.Selamlar.:good:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kampananın verdıgı bı dezavantaj yoktur bence