chech oil level

karacakayali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamunaleyküm cümleten. 20 gün önce aracın üst kapak contasını değiştirdim. herhangi bi hararet vs de yaşamadım. uzun süredir su kaçıyordu yapalım gali dedik gittik conta değişti. velhasıl kelam üst kapakta çatlak çıktı onu da değiştirdik. nası bindik nası oldu onu da bilmiyom.hiç bi sıkıntı çıkarmadı. bunlar oldu bitti herşey güzel, fakat yapıldıktan sonra yol bilgisayarı arada bir chehc oil level diyor. düşük yağ seviyesi yani. 400-500 m sonra kendisi siliyor. 30-40 km sonra yine aynı. genelde süratli iken oluyor. yağ seviyesine gelince aracın yağ seviyesi iyi durumda yani eksikliği yok. yağ yakması da yok.seviyesi üst çizgide duruyor 1000 km de yol yaptım.. sensör mü bozuluyor neden acaba var mı bir fikriniz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herşeyden önce yağ seviyesini sağlam kontrol et.düz bir zemine park et ve sabah marş yapmadan bak düşükse tamamla tamamdır.yağ filtresi orjinalmi ? motor yağını kaç koydu usta kafasına göre farklı bir yağ koyduysa olmaz.castrol 10 40 olmalı onun yağı yada mobil 10 40 koy farklı yağ koyma

karacakayali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ seviyesine aynen bakıyorum hocam. geçen servise gittim bide onlara baktırdım iyi dediler. üst çizgide duruyor. araç eskiden beri mobil 1 0-40 kullanıyor.filtre orjinal mi bilmiyorum. ama büyük özel bir opel serviste yaptırdım sıkıntılı olacağını sanmam. yazıya sebep ne olabilir bilemedim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
benimki arızalanmıştı, çıkması ile değiştim. Şaşe yaptırıp söndüren de var.

alperentemel

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntı bir zamanlar bende de vardı, aracı sıkıştırdığım zaman yazıyordu ekranda yada rampa yukarı çıkarken. Yağ seviyesi tamdı. O yazıyı yazma sebebi şu, araç ısındıkça özellikle sıkıştırıldığı zaman yağ oldukça inceliyor yağ pompasının basıncı çok az bi miktar yetersiz kalıyor o yüzden de check oil level yazıyor. Sonuç olarak araca pek bir zararı yok, ben başka sebeplerden ötürü yağ pompasını değiştirdikten sonra o yazıyıda yazmamaya başladı mesela. Ama sadece sıkıştırdığında o yazı çıkıyor bence kafaya takılacak bişey değil yağ viskozitesiyle alakalıdır.

karacakayali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İste bu. Birebir ayni abi.

alperentemel

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Gerekiyor diye biliyorum ama tam da emin değilim

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yağ pompası astra h larında başının belasıdır onun için sizde de olma ihtimali yüksek. zaten araba ısınınca yani yağ pompası tam kapasiteli çalışırken olması da bence bu ihtimali güçlendiriyor.. su kabınıza bakın yağ karışması varsa kesin..