CD600

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD600

recepakcay link' Alıntı:
Yetkili servisler daha sonradan CD400 veya navi600 takımı yapmıyorlar, şuana kadar da dışarıda bunu yaptıran herhangi biri duymadık benim anladığım kadarıyla orjinal navigasyonlu araçların torpido sistemi tamamıyla farklı bu nedenle sonradan takılamıyor yoksa servisler bu işi çözerdi.
evet o yüzden değişen parçalar ile birlikte maaliyeti astarını geçtiği için servisler bu işe yanaşmıyor bile
ama teknik olarak mümkün bildiğim kadarıyla

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

talipozkoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba. Nevigasyon için farklı bir skin bulabilmemiz mümkün müdür? Zira gece modunda bile oldukça göz alıyor. Ancak gösterge ışıklarını kıstığınızda gece rahatlıyor.Ayrıca menü tasarımları o büyüklükteki bir ekran için oldukça yavan kalıyor. Bilen var mıdır?

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilsemki 99 euro verdikten sonra adam gibi bir navigasyonum olacak hiç durmam. ama bence bu navteq turkiye de cok kısıtlı calısmıs. bu nedenle guncel halının bıle ıyı olmadıgını dusunuyorum. eger yanılıyorsam bu demektır kı bıze verdıklerı harıtalar demo gıbı bırsey. cunku sadece en merkezı yerlerı gosterıyor. hatta onlarda bıle sıkıntılı.

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

99 öyroluk güncellemenin içeriğinde 570.807 km yol ve 163.534 nokta diye belirtilmiş.Daha önceki sürümde yani bizde olan güncellenmemiş sürümde 232.083 km yol ve109.955 nokta varmış , eğer bu güncelleme yapılırsa muhtemelen gözükmeyen yol kalmayacak.

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: CD600

Bi kaç servisle gorustum.  En son opel turkiye nin müşteri hizmetlerini aradım. Hepsine aynı soruyu sordum. İnternette 99 euro ya satilan bu sd karti nasıl edinebilirim. Hic biri soruyu cevap vermeyi birak,  sorunun ne olduğunu anlayamadilar. Siteden aliriz tabi almasına, fakat bu opel deki çalışanların bilgisizliği bambaşka bir boyut. Bu yeni güncelleme sd kartini alan yada edinen bir arkadaş var mı acaba?

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de ekleme yapayım, başka bir servisle daha görüştüm. Sd kartı Yurtdışından istege bağlı olarak 295 liraya getiriyorlarmış.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aeozbay link' Alıntı:
Bir de ekleme yapayım, başka bir servisle daha görüştüm. Sd kartı Yurtdışından istege bağlı olarak 295 liraya getiriyorlarmış.
Gerçekten bilsek ki matah bişi alalım...

Ayrıca Opel i filan suçluyoruz da (ki vurdum duymazlıkları suçlanmicak gibi değil, o doğru) bu navi işi tr ye göre değil. Yani araçta onboard olarak değil. Çünkü bugün bakıyosun fındık sokak, yarın oluyor fıstık sokak. Almanya da bakıyosun Hannover de Ricklinger Strasse var, 200 yıldır Ricklinger Strasse. Ayrıca Hannoverde sadece bir tane Ricklinger Strasse var. Bizde İstanbulda 50 tane Süleyman Demirel Caddesi, 100 tane Atatürk Bulvarı var. Araba ne yapsın yazıyosun "19 Mayıs Caddesi" kafayı yiyor zavallım.

40 yıldır geçtiğimiz yol bir bakıyosun hooop hemşerim artık burası tek yön, giremezsin. Göbekler sürekli değişiyor, E-5 sağa sola kaydırılıyor. v.s. v.s. Hele "points of interest" e yani dükkanlara hiç girmiyim. İngilterede bakıyosun "XYZ" eczanesi 150 yıldır "XYZ" eczanesi. İstanbulda bugün eczane, yarın dürümcü, sonraki gün internet cafe.... Kısaca 3 ayda bir güncelleme lazım, yoksa navi yalan oluyor. Geçen nöbetçi eczane ararken yaşadım bu sıkıntıyı...

Hala şehirciliği bilmiyoruz. Avrupadan 20, Amerika dan 50 sene gerideyiz. Kısaca daha attan inip, yerleşik hayata geçemedik.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslinda navigasyon haritasinda haritada olmayan yerler icin kullanicilarin olusturdugu bir paylasim sitesi olacak.Haritada olmayan ya da yanlis olan yerlerden gecerken buralari sd karta yazdirip sonradan pc de isim verip düzeltme yapip bu paylasim sitesine yükleyeceksin. Eger herkes böyle yaparsa en güncel harita bu paylasim sitesinden indirilebilir.

Ama bu sefer navteq para kazanamaz:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Gerçekten bilsek ki matah bişi alalım...

Ayrıca Opel i filan suçluyoruz da (ki vurdum duymazlıkları suçlanmicak gibi değil, o doğru) bu navi işi tr ye göre değil. Yani araçta onboard olarak değil. Çünkü bugün bakıyosun fındık sokak, yarın oluyor fıstık sokak. Almanya da bakıyosun Hannover de Ricklinger Strasse var, 200 yıldır Ricklinger Strasse. Ayrıca Hannoverde sadece bir tane Ricklinger Strasse var. Bizde İstanbulda 50 tane Süleyman Demirel Caddesi, 100 tane Atatürk Bulvarı var. Araba ne yapsın yazıyosun "19 Mayıs Caddesi" kafayı yiyor zavallım.

.....
Hala şehirciliği bilmiyoruz. Avrupadan 20, Amerika dan 50 sene gerideyiz. Kısaca daha attan inip, yerleşik hayata geçemedik.

:D bu yüzden aslında kolay denebilecek bir mevkideki kuzenimin bürosunu bulamamıştım Ankara da, navigasyon + onlarca aynı sokak adresi + yer yön algısı zayıf sürücü= hüsran!