CD600

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD600

Ben bu gibi zor durumlarda internetten bir siteden istedigim adresin koordinatlarini alip adres degil de , koordinatlari girerek yeri buluyorum.Cihazda yol olmasa bile hedefin aracin neresinde kaldigini gösteriyor. Gecen haftalarda koblenz e gittim, sehir merkezindeki hedefimi haritada yol olmamasina ragmen 50 m hata ile buldum.

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Gerçekten bilsek ki matah bişi alalım...

Ayrıca Opel i filan suçluyoruz da (ki vurdum duymazlıkları suçlanmicak gibi değil, o doğru) bu navi işi tr ye göre değil. Yani araçta onboard olarak değil. Çünkü bugün bakıyosun fındık sokak, yarın oluyor fıstık sokak. Almanya da bakıyosun Hannover de Ricklinger Strasse var, 200 yıldır Ricklinger Strasse. Ayrıca Hannoverde sadece bir tane Ricklinger Strasse var. Bizde İstanbulda 50 tane Süleyman Demirel Caddesi, 100 tane Atatürk Bulvarı var. Araba ne yapsın yazıyosun "19 Mayıs Caddesi" kafayı yiyor zavallım.

40 yıldır geçtiğimiz yol bir bakıyosun hooop hemşerim artık burası tek yön, giremezsin. Göbekler sürekli değişiyor, E-5 sağa sola kaydırılıyor. v.s. v.s. Hele "points of interest" e yani dükkanlara hiç girmiyim. İngilterede bakıyosun "XYZ" eczanesi 150 yıldır "XYZ" eczanesi. İstanbulda bugün eczane, yarın dürümcü, sonraki gün internet cafe.... Kısaca 3 ayda bir güncelleme lazım, yoksa navi yalan oluyor. Geçen nöbetçi eczane ararken yaşadım bu sıkıntıyı...

Hala şehirciliği bilmiyoruz. Avrupadan 20, Amerika dan 50 sene gerideyiz. Kısaca daha attan inip, yerleşik hayata geçemedik.

Doğru tespit :D greatt

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Ben bu gibi zor durumlarda internetten bir siteden istedigim adresin koordinatlarini alip adres degil de , koordinatlari girerek yeri buluyorum.Cihazda yol olmasa bile hedefin aracin neresinde kaldigini gösteriyor. Gecen haftalarda koblenz e gittim, sehir merkezindeki hedefimi haritada yol olmamasina ragmen 50 m hata ile buldum.

Naviye koordinat nasıl girilir bir bilsem..

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sd kart kopyalanıyor mu diye denedim, hani internetten indirip koyarım diye. Sd kartta blokeli, kopyalamak için riske girmek gerekiyor. Her sene 100 euro vereceksek yandık yani.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Naviye koordinat nasıl girilir bir bilsem..
Abi ezberimde yok ancak çok basit. Kurcalarsan 5dk içinde bulursun. "Destination" un içinden bişi di ama....

Tolga KARACA link' Alıntı:
:D bu yüzden aslında kolay denebilecek bir mevkideki kuzenimin bürosunu bulamamıştım Ankara da, navigasyon + onlarca aynı sokak adresi + yer yön algısı zayıf sürücü= hüsran!

Sorma abi, geçen gün yine huzur sokak mı ne yazdım tam hatırlamıyorum, araba boş gözlerle bana baktı bende ona. 7-8 tane buldu. Benim aradığım Bahçelievlerde idi, Tuzla mı ararsın Kartal mı hepsi çıktı... Bende tamam aslanım ben hallederim dedim, kendi işimi kendim gördüm... Navi tr de yalan. Ha bazende alakasız yerdeki sokağı bulup, büyük kolaylık sağlıyor...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Abi ezberimde yok ancak çok basit. Kurcalarsan 5dk içinde bulursun. "Destination" un içinden bişi di ama....

Sorma abi, geçen gün yine huzur sokak mı ne yazdım tam hatırlamıyorum, araba boş gözlerle bana baktı bende ona. 7-8 tane buldu. Benim aradığım Bahçelievlerde idi, Tuzla mı ararsın Kartal mı hepsi çıktı... Bende tamam aslanım ben hallederim dedim, kendi işimi kendim gördüm... Navi tr de yalan. Ha bazende alakasız yerdeki sokağı bulup, büyük kolaylık sağlıyor...

Hedef adres: Huzur Sokak

Şunu mu demek istediniz? Beni İstanbul'da gezdir, bilinmeyen köşelerde kaybolmak istiyorum. (:)

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu navi 600 ü hack leyip içine başka bir navigasyon programı yüklemem mümkün mü? Geliştirme takımına sorum aslında.

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aeozbay link' Alıntı:
Şu navi 600 ü hack leyip içine başka bir navigasyon programı yüklemem mümkün mü? Geliştirme takımına sorum aslında.
Bu konuyu bende araştırıyorum. Sağolsun Opel Türkiye paranla alacaksın biz güncellemeyiz dedi :). Satış yapılırken güncelleyecez diyosunuz ama, beyefendi kem küm... :)

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ebay den ve amazon dan navi600 için sd card satanlarla görüştüm. Onlarda yüksek fiyatlı satıyor. Daha bu işi çözebileni bulamadım.