Cam Filmi Hakkında!

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bir arkadaşımın aracını almak için Çengelköy Arkas'a gittim.

Ustayla biraz sohbet ettik havadan sudan konuşurken laf cam filmine geldi.

Yakın zamanda servise zabıtalar gelmiş ve artık serviste cam filmi satılmayacağına ve uygulanmayacağına dair belge imzalatmışlar.

Usta bundan sonra hangi marka yada şirket olursa olsun yetkili servisler, özel servisler ve sanayideki dükkanların bile kesinlikle cam filmi yapamayacağını söyledi.

Tabi bu konudan çıkan sonuç ise trafik memurlarının cam filmine artık daha çok dikkat edeceği ve söktürmek için elinden geleni yapacağı.

Bundan sonra cam filmi yaptırmak isteyen arkadaşlar illegal yollara başvurmak zorunda olacak.

Aman dikkat bu aralar trafik polisleri cam filmlerine daha çok dikkat edecektir.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam Filmi Hakkında!

aynen bende duydum film yapılan yerleri zabıtalar dolaşıyormuş bu aralar dikkat edin derim

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
aynen bende duydum film yapılan yerleri zabıtalar dolaşıyormuş bu aralar dikkat edin derim

Artık cam filmini yasal olarak uygulayan hiç bir işletme kalmayacakmış.

Yaptırmak isteyenler illegal yollardan kaçak olarak uygulayan yerleri tercih edecek.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cam filmi tespit edilirse para cezası da var mı, varsa ne kadar? Nedir şu cam filminden istedikleri anlamış değilim, aracı alırken karartılmış cam olursa sorun olmuyor da sonradan film çektirince mi sorun oluyor yani?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilkinde çıkarıp bir süre sonra kontrole gitmenizi istiyorlar birde ceza yazıyorlar 2.de aracı bağlıyorlar diye biliyorum bence çok yerinde bir uygulama cam filmini herkes 1 numara kullansa tamamda simsiyah yapıyorlar sanki padişah içerdeki tabi düzgün uygulanması lazım herkese eşit yoksa her polis kafasına göre yapınca iyi olmuyor

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Executive sınıfına giren çoğu aracın camları kendinden karartılmış oluyor ve benim aracımın 1 numara cam filminden çok daha karanlık gözüküyor. Eğer mesele içeriyi görememekse o zaman bu araçların satışının da yasak olması lazım. Yoksa burada da "Mercedes ya da BMW alacak paran varsa karartılmış cam kullanmaya hakkın var" kuralı mı geçerli oluyor?

Ayrıca unutmamak lazım ki cam filminin sağlık ve güvenlik açısından da önemli etkileri var, tek olayı camları karartmak değil yani. En azından 1 numara film serbest olmalı.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Executive sınıfına giren çoğu aracın camları kendinden karartılmış oluyor ve benim aracımın 1 numara cam filminden çok daha karanlık gözüküyor. Eğer mesele içeriyi görememekse o zaman bu araçların satışının da yasak olması lazım. Yoksa burada da "Mercedes ya da BMW alacak paran varsa karartılmış cam kullanmaya hakkın var" kuralı mı geçerli oluyor?

Ayrıca unutmamak lazım ki cam filminin sağlık ve güvenlik açısından da önemli etkileri var, tek olayı camları karartmak değil yani. En azından 1 numara film serbest olmalı.

Ben cam filminin neden yasak olduğu hakkında bir memur arkadaşla sohbet etmiştim.  :)

Cam filminin yasak oluşunun esas nedeni bizim camlar karartıldığı için diye bildiğimizden çok farklıymış.

Cam filminin yasak oluşunun esas nedeni yangın gibi durumlarda içeriğinde olan yapıştırıcı maddenin çok tehlikeli durumlara yol açıyor olması ve acil durumlarda camı kırıp dışarı çıkılmasını engelliyor olmasıymış.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burası türkiye olduğu için problem yok herşey serbest bununda en fazla 1-2 ay  üstüne düşerler sonra eskiye döner 1 numaranın üstüne kesinlikle izin verilmemeli birde anlamadığım güvenliğe katkısı varda niye fabrika çıkışı her araca koymuyorlar?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

En güzeli kendinden karartmalı camlara sahip olmak. Kilosu kaça onların bilen var mı? :)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
birde anlamadığım güvenliğe katkısı varda niye fabrika çıkışı her araca koymuyorlar?

Ben de zararlı olduğu halde neden Avrupa'da çoğu ülkede ve Amerika'da neredeyse tüm eyaletlerde serbest bunu merak ediyorum. Tabii sınırlar mevcut, kapkara yapmanıza izin vermiyorlar. Ama "film yasak, ne olursa olsun" gibi katı bir düşünce de yok. Sonuçta hem faydası hem zararı varsa kullanan kişi trafikteki diğer araçlara, yayalara ve genel güvenliğe zarar vermeyecek şekilde seçimini yapabilir.