Tuvturk Muayene İzlenmlerim (Cam Filmi Sorunsalı)

Cem Öktem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam filmden daha pahalı olduğu için araç sahipleri çakma çözümlerden faydalanıyor. Vectra'nın orjinal ön camının 250 TL den fazla olduğunu düşünürsen hesabı sen yap artık. Aradaki fiyat farkı kapanırsa millet film işinden vazgeçer (gizlenmek isteyenler hariç).

Corsa D arka kelebek cama gedizler 300 küsür dedi Gedizler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu fiyatlar karşısında araç sahipleri, tehlikesini bir kenara bırakıp daha ucuz olduğu için filme yöneliyorlar.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ooo çok pahalıymış o zaman ya. benim de hep aklımda var şöyle güzel bir amerikan film çektireyim diye, ancak kurallar da var. aracın içinde eşinle giderken polisin seni durdurup ileri geri konuşması adamın zoruna gider diye yaptırmıyorum şimdilik.

TanerErbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bundan 3 sene evel babamin toyotasina cam filmi yaptirmistim en acik renkte, hem yazin daha rahat etsin ve arkadan gelenlerin farindan etkilenmesin diye, yasli adam.

bi arada xenonlara heves etti peder :) sende cok güzel duruyor bende istiyorum filan derken, arkadastan uygun bir set buldum ve onuda taktirdim. plaka isiklari ve park lambalarinida LED e cevirmistim.

herneyse, aracin muainesi gelmis, babamda son gün bana bisey demeden muaineye gitmis (catalca).

arac bu söylediklerimin disinda standart bir arac.

babama kimse bisey dememis ve sadece TÜVTürkün kagidina göre

film cam (hafif kusur)
sonradan takilmis beyaz ampül (hafif kusur)

olarak araci teslim etmisler.

bunu yazmamin sebebi, bakin gecer filan demek degil.

Eger TÜV ün amaci belli bir standart getirmekse, hic bir TÜV ten gecmemesi gerekir cam filmi veya yasak olan herhangi birsey. Geciyorsa da hepsinden gecmeli. ordaki calisanin insiyatifinde olmamali.

Görüyorum ki her tarafta farkli uygulamalar mevcut.

O zaman sorarim

TÜV ün kaldirilan Muaine istasyonlari arasinda ne fark var? elbetteki muaine istasyondaki alip, modern binaya alip, modern elbiseler giydirip, islemleri modernlestirip, isi yapan insanlarin zihniyetini, egitimini ayni birakirsan olucagi budur bence.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Muayene istasyonlarında standart farkı yok; fark muayeneyi yapanın insiyatifinde farklılık var. Yorumıunu statükoyu uykulayıp kullanırsa vatandaş yandı. Örneğin yukarıdaki mesajdada geçtiği gibi paslı eksoz hafif kusurlu geçmesi gibi, herhalde bundan böyle boyatıp veya sıfır taktırıp gidilecek . Benim eksoz muafaza saçı yırtık ve paslıydı bir sorun çıkmadı. Belki bir sonrakinde çıkaracaklar.;):(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İş aletlerde bitmiyor ki, kişilerde bitiyor. Kişiler kendi çıkarlarını düşündükten sonra kurumları dünyann en modern makinaları ile donatsan ne olur donatmasan ne olur?

EnjoY34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 numara yaptırdım sorun çıkarcaklarını zannetmiyorum çıkarırlarsa söktürürüm en baştan taktırıırm inat

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ruhsata baktım da 'WOLOSDH83...' diye devam ediyordu(başkada 0 yok) rahat etmedi içim indim aracıma şağ tabandaki Şasi nosuna baktım aynı yani sorun yok sanki.;)
Olsa ne olur sötürür tekrar yaparım hemde 2 numara:):)

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bişey merak ettim şimdi ilk mesajda yazdığım kusurlar vardı hani hafif olanlar örn: paslı egzos sis farı kısar far ayarsızlıkları falan. Bİrdahaki muayenede aynı hafif kusurlar olursa araç muayeneden geçmiyor mu yani.Tam anlayamadım..

Birde laf açılmışken ilk muayenede geçemeyip filmleri söktür cevabını alınca birkaç tanıdığı daha aradım takipcilikle uğraşan. Filmler 350 lira sök tekrar taktır uğraşmak zor olur diye. Bana dedikleri şu şekilde oldu Bazı illerde (aralarında ist a çok yakın yerlerde vardı) cam filmi hafif kusur bile yazılmıyormuş Belki şase no ya bile bakmazlar rahat geçersin dedi istersen oraya git. Şansımı denemek istiyorum dedim zaten her türlü ikinci muayene bedeli ödenecekti. Demekki neymiş enteresan ama muayene istasyonlarında standart farkı olabilyomuş

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ruhsata baktım da 'WOLOSDH83...' diye devam ediyordu(başkada 0 yok) rahat etmedi içim indim aracıma şağ tabandaki Şasi nosuna baktım aynı yani sorun yok sanki.;)
Olsa ne olur sötürür tekrar yaparım hemde 2 numara:):)

Ruhsatın yeni ruhsatsa (kırmızılı falan gibi) sorun kesinlikle olmaz ama eski mavi ruhsatlardansa sorun çıkıyo sanırım.