cam filmi istanbul :) 130+126:)

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim anlamadıgım sanırım xenon farada ceza var... e peki doğuştan xenon farlı olan araçlar napıyo lüks sınıfına giren araclar... mercedes te bmw de son model tüm araclarda cogunda xenon görüyorum... pek bişi anlamadım xenon fara ceza varsa yuh derim artık...

orjinal xenonlara bişey yok ama, ben bi defa yedim, 2 haftadırda şehiriçinde 4 ayrı noktadaki polisler fena kesiyolar benim arabayı. ışıklarda uzakta durmaya gayret ediyorum, yoksa filmler gibi xenon ve angel farlarada veda edicez. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende aynını diyorum. hatta başka örnek veriyorum vergi almadığın yandaşlarından, para babalarından ,alınmayan vergiler bizden benzin seklinde alınıyor bende demişimki bu düzene çomak sokarım. ona bişey denmiyo banada denmesin demiyorum yasaksa herkese yasak olsun. o poliste, valide aracında cam filmi kullanmasın. illa kullanılacaksa silah ruhsatı gibi güvenlik sebebiyledir diye özel ruhsatla izin verilsin hem devlet para kazanır hemde hak yenmemiş olur.

Hep aynı şeyleri savunuyoruz. Öncelikle devlet faydalı şeylere arka çıkmalı, yardımcı olmalı. Vatandaşımın güvenliği diye yasak koyarken alternatifler de üretebilmeli. Devlet cam filmini güvenlik gerekçesi ile yasakladığını savunuyor ama kendi resmi araçlarında taşıdığı bürokratlarının can güvenliğini bu durumda hiçe sayıyor. Bürokratlar kendi yapamadıkları şeyleri vatandaşa yap diye diretmemeli. Devlet madem benim can güvenliğimi düşünüyor, filmi yasaklıyor o zaman oto cam sanayisine biraz kıyak atıp cam fiyatlarını düşürme yoluna neden gitmiyor. Pıtlantanın KDV'sini sıfırlayacağına bunlara da bir el atsın.
* Düzene çomak sokmanla ilgili benim bir yorumum olmadı, ben sadece görevlilere hitap ederken biraz daha dikkatli olalım dedim (içimizde, ailemizde bu görevi yapanlarında olduğunu unutmayalım dedim)

AvO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi geldim muayeneden Şase numarası ruhsatta WOL muş W0L olması gerekiyormuş ek1 gerekiyormuş. Arka kemerlerin tokaları koltuğun altındaymış çok dikkatli tüvtürk çalışanımız arka emniyet kemeri yok yazmış. Cam filmine hafif kusur demiş ama ek1 den dolayı filmlerde sökülecek. Egzoz paslı demiş de onu anlayamadım dışına bakarak mı kara veriliyor. Egzozu değiştireli 1 sene olmadı. Yani bizim filmlerde gitti :(

Allah allah benimkide WOL ama geçtim muayeneden.İlginç :S

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki W0L sanırım şimdi baktım çünkü ondan sonraki rakamlarda hep aynı ya hepsi O harfi yada hepsi sıfır :D

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah allah benimkide WOL ama geçtim muayeneden.İlginç :S

10 senedir kullanıyoruz arabayı belgeyi düzenleyen memurun dikkatsizliği yüzünden bir sürü uğraşacağız. Masraf edeceğiz bunun hesabını kim verecek. Kozyatağından kalkıp orhanlıya muayeneye gidiyorum 8 inde muayene bitmeden randevu almaya çalıştım en erken 13 ünde orhanlıda vardı o yüzden muayene harcını cezalı ödedik zaten. E orhanlı kozyatağı kaç km fazladan bir sürü yol bir sürü zaman. Benzin fiyatı ortada zaten. Birde ruhsata para vereceğiz. Oradaki dikkatsiz memur karşılayacak mı bu zararı.
Ne ala memleket yanlış yaz ruhsata 4 sene sonra çık yanlış yazmışız gel değiştireceğiz de yine para al iki gün uğraştır onada yanlış yaz yine çağır var mı böyle iş.

Ducatoyu satmak için babam iki gün uğraştı. Anne adı yanlış yazılmış. TC kimlik numarası diye birşey var daha ana adı baba adıyla kimlik mi tutulur. Onlar halledildi bu sefer ruhsatta şase numarasıyla motor numarasının yerleri yanlış yazlmış. İki güne maloldu bir satış işlemi yapmak. Kim verecek hesabını? Vergi almaya gelince çatır çatır alıyorsunuz. Bir gün geç kalsak 1 aylık cezasını alıyorsunuz. Sizin hatalarınızın çilesini neden biz çekiyoruz kardeşim?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sen arabayı 10 senedir kullanıyorsun, benim araç 20 senelik, 2 defa satış işlemi yapılmış TÜV'de yok "O" du yok "0" dı diye çakıldı. İzmir'den Ankara'ya yazışma yapıldı, E1 belgesi düzenlendi, yeni ruhsat çıktı. Harcananlar = Zaman + emek + masraf.

jetblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon kitini sonradan taktırdım ben hatta kendim taktım far mercek olduğu için dagıtmıyor mercek olmayan xenon farlar dagıttıgı için karsıdan gelen sürücünün gözünü aldıgından dolayı muayeden geçirmiyorlar.:hıh: