Tuvturk Muayene İzlenmlerim (Cam Filmi Sorunsalı)

burakatis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kalendersigorta.net
Bende aracımı 2 hafta önce muayneye götürdüm Deneyimlerimi aktarıyım arkadaşlar

Aracımda yay jant egsoz angel xenon far film ve lpg var

Angelı jantı egsozu söktüm ağır kusur olduğunu söylediler bidaha uğraşmak istemedim onlarla

Esenyurt Tüvtürkten saat 14:00 e randevumu aldım ve gittim
lpg için gaz sızdırmazlık raporu alınacakmış kayıt yaptırırken sölediler

bu raporda istanbulda sadece kumburgazda veriliyormuş neyse esenyurttan çıktım kumburgaza gittim ve ufacık bir istasyon kurulmuş ve yaklaşık 100 araç sıraya girmiş mesai 16:30 da bitiyo ben saat 15:00 te ordaydım bir buçuk saatte o sıranın gelmesinin mümkünatı yok dedi ordaki yetkililer eyvalla dedim ve çıktım sonraki günb sabah 8 de gittim 65 numarayı aldım ve saat 13:30 da raporumu aldım çok şükür

Ordan çatalcada randevusuz olarak tüvtürke muayneye 16:00 da girdim lpg işleneceği için ek-1 belgesine muayne yapıldı neyse adam aldı arabayı her şeye baktı arabayı getirdi bana bekle dedi raporu getirdi filme hafif kusur yazmış 31 mart günü hafif kusur (ama 1 nisandan itibaren ağır kusura geçmiş kesinlikle yasakmış ) arkadaş lpg işleneceği için tescil kabul etmez filmini sök dedi tamam dedim söktüm far ayarlarından hafif kusurla geçtim ama çamurluk sinyali beyaz yandığı için ağır kusurlu olarak rapor verildi ve son araç olduğum için sonraki güne kaldım

Yani xenon far geçti yay geçti film hafif kusur geçti ama çamurluk sinyalim turuncu yerine beyaz yandığı için kaldı sonraki gün turuncu sinyallerimle tekrara gittim sıra beklemeden aldılar ve o yeşil gıcık etiketi zorla plakama yapıştırdılar

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu konuyu sabitlemek gerekli.herkes xenondan geçmiş bi ben mi kalmıştım:)8000k xenon geçmemişti yerine halojen ampulleri takınca geçtim.arabada yay, jant, angel, ledli stop vs vs biçok şey vardı.tek sorun 8000k xenon ampullerinde çıkmıştı...

itechin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 22 nisanda ankara akyurt tuvturk istasyonundan cam filmi hafif kusur yazılarak muayaneden geçtim.ama akyurt istasyonunun diğerlerine göre daha esnek olduğunu söylediler.bütün eski arabalar ordaydı.hatta biriyle konuşma fırsatım oldu adam çayyolundan akyurta gelmiş muayeneye oysaki hemen yakınındada tuvturk istasyonu vardı.ordan geçirmezler diye buraya geldim dedi. yani anlayacağınız bu işte standart yok...sonuçta iş muayeneyi yapana kalıyor.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
filmleri sökünce devlet görevini yapar double dinimi korur ozaman artı bende gölbasında girdim krallar gibi geçtim:D

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende dün muayene eziyetini çektim. Aynen yukarda yazılanların aynılarını yaşadım. Embesil bir memur yüzünden, Ek-1 vs uğraştık durduk. O yerine 0, 0 yerine O yazan bir zihniyet. Onu oraya koyanın....... Bu durumdam dolayı bir sürü kişi mağdur.
Vel hasıl, muayane sonunda, sis farımdan biri yanmıyormus, egsozum paslıymış ve cam filmi. Anlamadığım hadi sis farı tamamda, egsoz a nasıl paslı diye kusur diyosun. Ya egsozun paslı olmasından daha doğal ne olabilirki. Haliyle su ve nemden dolayı paslanabilir. Patlakmı, görevini yerine getirmiyormu, hayır. Pas ne demek yaa!! hafif kusur diye onu bile yazıyorlar.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir için Çiğili istasyonu öneriliyorlar daha esnekmiş.Arkadaşımla konuştum salı günü vizeye sokacak aracımı dün bir baktı sen geçersin dedi(Takipçilik yapıyor).

Bakalım 1 aydır bunu düşünüyorum.Filmllerimi aracımı alırken opazda yaptırdım ve 300tl ödedim ama güzel iş çıkardılar.Sökülürse kötü olur benim için.

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada 01 nisan 2010 dan itibaren, Tuvturk cam filmi konusunda artık dahada sıkı arkadaşlar.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam filmi artık yalan iş.. Ben de takmayı düşünmüyorum tekrar,ne geldiyse onlar yüzünden geldi başıma :D