astra sport CD 500 navigasyon

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra sport CD 500 navigasyon

sn. alalahan1964 şöyleki cyclone naviden biliyorum muhtemelen cd 500 de öyledir
Sadece cadde adı girmenizin sebebi yani şehir ismi girmemenizin sebebi zaten o şehirde olduğunuz için gps yerinizi belirliyor ve bulunduğunuz şehirdeki adresi buluyor
Diyelim ki istanbuldasınız ve kemertaş mahallesini bulucaksınız, kemertaş yazdığınızda gps istanbula göre buluyor
ancak izmire geldiğinizde kemertaş yazarsanız tabi böyle bir yer var ise bu sefer İzmir'e göre o caddeyi buluyor

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn: Alahan1963,
Aynen katılıyorum yorumlarınıza.
Ben Navigasyonu sık gidebileceğim muhtemel yerleri hafızaya kaydettim Navi yi kullanacagım zaman oradan seçim yapıp yoluma devam ediyorum.
Sık kullandığınız bir yer varsa ( Ev,İşyeri veya Servis) olabilir bunu o notaya vardığınızda kaydedin. kaydettiğiniz adresleri başa bir mevkiden üzerine gelerek secim yapın daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın HAKAN,

Yaşıma yaptığınız bir yıllık indirim için teşekkürler.Karışık derken yaşadığım bir çok karmaşayı düşünerek böyle yazmıştım.Mesela , cadde ismi girdiğinizde ülkedeki tüm şehirlerde yazdığınız caddeyi arıyor ve listeliyor, oysa sizin dediğiniz şeye göre yapsa sadece istanbulu tarıyor olmalıydı.Ama mantık o şekilde değil sanırı m cd500 de.
Sayın HüseyinTekin,

Önerdiğiniz şeyi zaten uyguluyorum.Ancak yine şöyle bir gariplik var sistemde.Şöyleki Ataköydeki evimin tam önünde hafızaya alıyorum ve "evimiz" ismini veriyorum.Geçen gün gittiğimiz bir yerden dönerken hedef olarak evimizi seçtim.Üstelik çok yakın bir yerdi geldiğimiz yer.Buna rağmen 8.1 km.gösterdi mesafeyi.Yanımda eşim de vardı, ne oluyor diye sordu? Güzergahı izleyince yenibosna taraflarında bir yere götürmeye çalıştığını anladık bizi.Hanım da haklı olarak senin başka evinde mi var dedi? Şaka gibi ama sıkıntılı bir durum du bu ve ne cevap vereceğimi şaşırdım."Evimiz" diye hafızaya aldığımda "adres kısmında site içi yollar diye bişey göstermişti ve sanırım sonradan yenibosnada da site yolları diye bir yer bulunca beni oraya götürmeye kalkıştı navi..Karışık bir anlatım oldu ama ben çözemedim naviyi vesselam..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hehe :) sn. alahan1963 dikkat etmemişim, bu ince espri için de tşkler
demekki cyclone ile cd 500 ayanı mantıkla çalışmıyor, çünkü bu soruyu ses sistemi bayisine sorduğumda
bana bu yanıtı vermişti ve bu uygulamayı aynı şekilde farklı şekillerde de denedim böyle idi, demekki cd 500 farklı
şöyle bir durum da var tabi, mesela ben Worldmar adlı bir alışveriş merkezine gidicem navi den araştırınca
bana sıralıyor tüm Worlmar ları ve en üstteki en yakın ve içinde bulunan şehire göre sıralıyor ayrıca bana en yakın yeri seç
seçeneği de var ve bunu seçtiğim de en yakın yere götürüyor
Cd 500 farklı çalışıyor sanırım, inceleme fırsatım olmadı
Sn. drwaverunner  de bu konuda oldukça bilgili idi sanırım ancak iş dolayısıyla şu aralar hiç foruma giremiyor

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
hehe :) sn. alahan1963 dikkat etmemişim, bu ince espri için de tşkler
demekki cyclone ile cd 500 ayanı mantıkla çalışmıyor, çünkü bu soruyu ses sistemi bayisine sorduğumda
bana bu yanıtı vermişti ve bu uygulamayı aynı şekilde farklı şekillerde de denedim böyle idi, demekki cd 500 farklı
şöyle bir durum da var tabi, mesela ben Worldmar adlı bir alışveriş merkezine gidicem navi den araştırınca
bana sıralıyor tüm Worlmar ları ve en üstteki en yakın ve içinde bulunan şehire göre sıralıyor ayrıca bana en yakın yeri seç
seçeneği de var ve bunu seçtiğim de en yakın yere götürüyor
Cd 500 farklı çalışıyor sanırım, inceleme fırsatım olmadı
Sn. drwaverunner  de bu konuda oldukça bilgili idi sanırım ancak iş dolayısıyla şu aralar hiç foruma giremiyor
Onun adına konuşmak istemem ama korkarım sebep sadece iş değil galiba..

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cycloneda da sokak adı girip sıralamasını bekliyorsunuz. sanırım sistem bulunduğunuz yere en yakın sokakları sıralıyor, devamında diğer şehirleri sıralıyor. ama evim, işyerim diye kaydettiğim yerleri nokta atışı ile buluyor. benzer başka isimde yerler olmadığı için olabilir. cyclone'da da bence numara girilemiyor olması ve yolu en kısa mesafe ya da en kısa süre diye ayrım yapma seçeneği sunmuyor olması bir eksiklik. CD500'ü bilmem ama benim 23 yıldır bahçelievlerde oturmama rağmen çözemediğim zeytinburnu'nu cyclone bile çözemedi. orayı çözecek bir cihaz teknolojide 1 numaradır...
bu arada drwaverunner kendini epey özletti. sanırım iş aşkı astra yı bayağı bastırdı...ya da golf aldı..:)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında, Türkiye için harita üreten firmalara da çok acıyorum.Çünkü gün geçmiyorki bir yeni sokak, cadde, kavşak hizmete girmesin, gün geçmiyor ki yol bağlantıları ve trafik akış şekli değişmesin, gün geçmiyor ki sokak ve hatta cadde isimleri değişmesin, gün geçmiyor ki bir işletme kapanıp yerine bir başkası açılmasın, gün geçmiyor ki kente yeni bir bina daha eklenmesin........
Bu duruma navteq ne yapsın, opel ne yapsın..Ya biz, biz ne yapalım??

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle haklısınız. ileri demokrasiye sahip bütün ülkelerde görülen yeni bloklar, yeni kavşaklar, eski yeşil alanlar, yeni avmler ve duramadan hala yola devamlar teknolojinin bile elini kolunu bağlıyor. aslında navi yazılımcılarıda bir "ileri yazılım" uzmanı bulsalar sorun çözülecek.. 

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Aslında, Türkiye için harita üreten firmalara da çok acıyorum.ևünkü gün geçmiyorki bir yeni sokak, cadde, kavşak hizmete girmesin, gün geçmiyor ki yol bağlantıları ve trafik akış şekli değişmesin, gün geçmiyor ki sokak ve hatta cadde isimleri değişmesin, gün geçmiyor ki bir işletme kapanıp yerine bir başkası açılmasın, gün geçmiyor ki kente yeni bir bina daha eklenmesin........
Bu duruma navteq ne yapsın, opel ne yapsın..Ya biz, biz ne yapalım??

ama şu da var ki;  başar softun haritalarının yüklü olduğu naviler ( ben seyyar olanını gördüm)  en ince ayrıntıyı gösteryor  fakat  cd500 içler acısıydı. deneme sürüşünde bile  çalıştığım koskoca üniversite hastanesini göstermedi

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
cd500 de cadde girme yok diye hatırlıyorum forumda öyle konuşulmuştu sanki

valla şimdi tam hatırlayamadım dizin adı olarak yarın bakarım caddemi mahallemi yazıyor ama ya mahalle ya cadde olarak dizin adı vermişlerde siz ne yazarsanız yazın o zaten çıkartıyor her açık adreste mahalle yada cadde olmayabiliyor hatta mesela işyeri adresim tarlabaşı bulvarı diye geçiyor başkada bir detay yok ama navigasyonda çıkıyor. ille dizin adı mahalle diye mahalle adı yazmak şart değil diye algıladım ben ama öyle çokta bir ihtiyacım olmadığından fazla deneme yapmadım yarın biraz kurcalarım neticeyi paylaşırım..