astra g alarm sensörlü tavan lambası

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba;
2000 model astra g 1.6 gl hb aracım var. aracıma orjinal alarm takmak için alarm sensörlü tavan lambası sipariş ettim geldi. ancak sadece tavan lambasıyla değil merkezi kilit beynininde alarmı desteklemesi gerekiyormuş yani yattı. dedim sadece tavan lambası özelliğini aktif edeyim. standart tavan lambası hoşuma gitmiyordu zaten. velhasıl Cengiz'inde (mokia) yardımı ile aktif hale getirdik. ancak sadece kapı açılınca yada far anahtarını geri çekince yani standart çalışıyor oysaki üzerinde düğmeleride var. bu lambanın özelliği; ikisi kapılar açılınca diğer ikiside kontak açıkken düğmelere basınca sağlı sollu yanması gerekiyor. velhasıl şuan sadece ikisi yanıyor yani kapılar açılınca veya far anahtarını çekince diğerleri çalışmıyor malzemeyi ve bağlantı şeklini aşağıdaki resimlerdeki gibi yaptık. eğer bir yerde hata yapıyorsam yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler...

ürün bu:
attachment.php

bu da yaptığımız bağlantı:

attachment.php

Ekli dosyalar

• IMG_0052.jpg
    IMG_0052.jpg
    55.8 KB · Görüntüleme: 386
  • 100_2806.jpg
    100_2806.jpg
    41.3 KB · Görüntüleme: 375

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorması ayıp ne kadar bunun maliyeti,hep şikayetçiyim tavan lambamdan 15W lık sofit ampul taktım yine de aydınlatması çok loş,okuma lambaları da olan lambalar var ebay de ama daha önce yurtdşından birşey almadığım için tereddütlüyüm gelirmi gelmez mi felan

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorması ayıp ne kadar bunun maliyeti,hep şikayetçiyim tavan lambamdan 15W lık sofit ampul taktım yine de aydınlatması çok loş,okuma lambaları da olan lambalar var ebay de ama daha önce yurtdşından birşey almadığım için tereddütlüyüm gelirmi gelmez mi felan

yurtdışından getirttim türkiyede zor yada pahallı

turkpilot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devre bağlantısı doğru fakat EKSİK. Sağdan veya soldan 5.pin e yani ortadaki pine de şase GND bağlaman gerekiyor çalışması için. Güle güle kullan...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
benımkıde bu tıp de dugme basınca kontak acıkken yanıyor kapılar kapalıyken gökhan

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
5 nolu pin sensör pini ama devreyi tamamlıyor oradan şase verebilirsin.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devre bağlantısı doğru fakat EKSİK. Sağdan veya soldan 5.pin e yani ortadaki pine de şase GND bağlaman gerekiyor çalışması için. Güle güle kullan...

5 nolu pin sensör pini ama devreyi tamamlıyor oradan şase verebilirsin.

söylediğinize göre bağlantılarım doğru sadece gnd ye bi kablo daha bağlayacağım yani aşağıdaki resimdeki gibi doğrumu ?

attachment.php

Ekli dosyalar

• IMG_005222.JPG
    IMG_005222.JPG
    67.3 KB · Görüntüleme: 372

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay be abi helal olsun konuşmuştuk uyguladın demek ama istediğin gibi olmayışına üzüldüm

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay be abi helal olsun konuşmuştuk uyguladın demek ama istediğin gibi olmayışına üzüldüm

lambaları yarın arkadaşlarında yardımıyla aktif olacak galiba ama alarm mevzusu için merkezi kilit beyninin değişip alarmlısının takılması lazım. o da çok zor bulunuyor. bulsamda yapabileceğimi sanmıyorum ama böylede görüntü olarak arabaya çok yakıştı içime sindi yani