Astra G Far sensörü + Alarm ledli 4lü flaşör montajı

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akşam bütün bağlantıları tek tek kontrol ettim bir arıza yok. Arızayı tesadüfen buldum.Sensor kutusunun üzerindeki çoklu kablo demeti yanı ldr ye merkezi kilite giden kablo demetinden bahsediyorum.O kablo demetini soketine tam oturtunca çalışmıyor.Soketi çıkarıp çok az takıp hafifte yana bastırınca çalışıyor.Çok ilginç. Tesadüfen buldum:).Fazla vaktim olmadığı için o şekilde bıraktım.Yarın kısmetse hallederim.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buldugunuza sevindim. Kablolari saglam sekilde birlestirin. Kolay gelsinn.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugun uzun süre uğraştım yine olmadı.O soketi yarım soktuğum zaman follow me çalışıyor far otomatik olarak çalışmıyor du.Ldr ve switch e giden kabloyu yerinden söktüm.switci ldr den ayırdım kontrolunu yaptım sağlam.Ldr yi ölçtüm karanlıkta yüksek çıkan ohm değeri aydınlıkta düşüyor.Bu durumda ldr de sağlam galiba.Şimdi de o kablo demetini soket bağlantılarından şüpheleniyorum.O bağlantı bence çok zayıf.Resim de kırmızı ile işaretlediğim yer.o bağlantıdan şüpheleniyorum.Devrenin içine baktım gözle görünen bir soğuk lehime de rastlamadım.Birde switchi iptal edip soketten çıkan o ldr kablosunu direk ldr ye bağlasam çalışır mı?

Ekli dosyalar

• SC_0003.jpg
    SC_0003.jpg
    37.1 KB · Görüntüleme: 26

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence araba tarafindaki baglantilari kontrol et.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aklıma gelmiyor değil ama sistemi kurduktan sonra 3-4 gün sorunsuz çalıştı.O yüzden Sensör üzerinde yoğunlaştım.

Son düzenleme:

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araba üzerindeki bağlantı burada paylaşılandan farklı olarak siyah Sürekli 12 voltu far anahtarının arkasında farın artısından almış.Mavi şase kablosunuda far anahtarının arkasındaki - den almış.Bununla ilgisi olabilir mi?

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabit 12 yi sigorta panelinden ve saseyi de direk govdeye baglayin. En saglikli budur.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yarın vaktim olursa o şekilde deneyeyim.Bir de ldr yi switchi iptal ederek soketteki kendi yuvasına direk bağlarsam çalışır mı?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Almış olduğum Sensörün rolelerin olduğu kutu arizaliymis.O kutuyu değiştirdim.Su an sorunsuz çalışıyor.Sensorun montajını yapan usta far yükseklik ayar motorunun ve iç lambaların parlaklık ayarının bundan sonra çalışmayacağını söyledi.Fakat benim hepsi calisiyor:).Sensorun montajından sonra hiç bir fonksiyonun kaybolmadıgını görünce çok mutlu oldum.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Far sensörünün montajını yaptıktan sonra ya da öyle mi denk geldi bilmiyorum ama önceden açık camları ve sunroof u kumanda düğmesine basılı tutarak kapatıyordum.Şimdi ise ilk kilitleme de dahi camları ve sunroof u kendisi kapatıyor.Yani düğmeyi basılı tutmama gerek kalmıyor.Çok ilginç nasıl böyle bir şey oldu anlayamadım.Ama çook hoşuma gitti.