astra g alarm sensörlü tavan lambası

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bendekı kablolarının resmını ıstersensen cekerım gökhan eksık baglantıyı yaptıgında muhakkak calısması lazım
alarm mevzusu 4lu sınyal anahtarının ıcınde led oluyor onuda bulman lazım tamamlaman ıcın baglamak ıstesem olsam yerınde sensörlerı alarma baglanabılır

Son düzenleme:

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar bugün arabamla ilgilenme fırsatım oldu. aşağıdaki bağlantı şekli doğrudur. resmi ekliyorum.

attachment.php

videosunuda ekleyebilirsem ekleyeceğim

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gökhan hayırlı olsun çalıştırmışsın sonunda :)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba;
2000 model astra g 1.6 gl hb aracım var. aracıma orjinal alarm takmak için alarm sensörlü tavan lambası sipariş ettim geldi. ancak sadece tavan lambasıyla değil merkezi kilit beynininde alarmı desteklemesi gerekiyormuş yani yattı. dedim sadece tavan lambası özelliğini aktif edeyim. standart tavan lambası hoşuma gitmiyordu zaten. velhasıl Cengiz'inde (mokia) yardımı ile aktif hale getirdik. ancak sadece kapı açılınca yada far anahtarını geri çekince yani standart çalışıyor oysaki üzerinde düğmeleride var. bu lambanın özelliği; ikisi kapılar açılınca diğer ikiside kontak açıkken düğmelere basınca sağlı sollu yanması gerekiyor. velhasıl şuan sadece ikisi yanıyor yani kapılar açılınca veya far anahtarını çekince diğerleri çalışmıyor malzemeyi ve bağlantı şeklini aşağıdaki resimlerdeki gibi yaptık. eğer bir yerde hata yapıyorsam yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler...

ürün bu:
attachment.php

bu da yaptığımız bağlantı:

attachment.php

Hayırlı olsun :D
Alarm işi benide kaşımıştı yapacaktım ne olursa olsun gerekli malzemeleri yurtdışından alacaktım listeyi çıkarttım.dediğin gibi alarm için merkezi kilit beyni,,alarm siren kapı direkt sensörler,kaput switch i,cam sensörü ve bağlantı soketleri de lazım...

Ama google da gördüm herkes alarm sistemini parçalıyor.Adamlara sordum çok hassas her şeye ötüyor dediler.bende vazgeçme arifesindeyim :) kararsızım yani.ama yağmur sensörü düşünüyorum sıfırları biraz biriktirince :dil:

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun :D
Alarm işi benide kaşımıştı yapacaktım ne olursa olsun gerekli malzemeleri yurtdışından alacaktım listeyi çıkarttım.dediğin gibi alarm için merkezi kilit beyni,,alarm siren kapı direkt sensörler,kaput switch i,cam sensörü ve bağlantı soketleri de lazım...

Ama google da gördüm herkes alarm sistemini parçalıyor.Adamlara sordum çok hassas her şeye ötüyor dediler.bende vazgeçme arifesindeyim :) kararsızım yani.ama yağmur sensörü düşünüyorum sıfırları biraz biriktirince :dil:

yağmur sensörü omeganın var. o da yok denecek kadar az ve çok pahallı