Astra G Far sensörü + Alarm ledli 4lü flaşör montajı

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ön camı değiştirdik

Tekirdağ - Büyükkarıştıran arasındaki o muhteşem beyaz çakıllı duble yol sonunda ön camımla bütünleşti. Çatlattık sonunda. Aracımın 3. ön camı oldu, yaptım hayır duamı. :mad:

Olmuşken yağmur sensörü olandan alayım dedim. Mini kasko yaptırdığım için cam değişimi yok. Servisten orjinali dünyanın parası. Şekil verilmemiş hali olan düz camı üreten şirkette çalıştığım için Doraglass camı taktırdım. Tekirdağ yetkili şubesinde işçilik dahil 260TL tuttu. Optik olarak Ream diye tabir ettiğimiz görüntü bozukluğu yok. (İlk değiştirdiğim Pilkington camında vardı). Bu camları Dora bizden ham cam plakası olarak alıyor, sonra kalıba sokup şekil verip baskısını yapıp satıyor.

Yağmur sensörü için ayna kısmının baskısını büyük yapmışlar. Ortasında sensörün takılacağı boşluk var. Şu an için yağmur sensörüm olmadığından oraya far sensörünün algılayıcısını taktım ve geri kalan kısımları siyah tesa bant ile bantladım. Aynayı taktım ve ayna kapağını üstüne monte ettim. Artık herşey orijinal oldu.

attachment.php

attachment.php

Bakalım bu muhteşem ötesi, Avrupa ve ABD standartlarının çok çok üstünde olan duble yola ne kadar dayanabilecek.

Ekli dosyalar

• DSC_0009.jpg
    DSC_0009.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 256
  • DSC_0010.jpg
    DSC_0010.jpg
    32.8 KB · Görüntüleme: 253

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu far sensörünün aynısından aldım.Vectra b bin far anahtar şeması ilan varmı.Ve ya bu ürünü Vectra b ye takan arkadaşlar var mı?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel calısma olmus orjinal i yakalamanız daha hos olmus

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Güzel calısma olmus orjinal i yakalamanız daha hos olmus

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. Mümkün olduğunca orijinal donanımları eklemeye çalışıyorum. Bizim Astra'lara uyacak başka donanım fikirleri olan varsa lütfen söylesin. Hazır gaz yerindeyken :D

ercan1878

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende orjinal işlere. Bayılıyorum elinize sağlık

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen sene bu far sensöründen ben de almıştım.Fakat takmaya vaktim olmadı o yüzden hala taktıramadım.Zaten biraz da karışık gibi görünüyor.En iyisi bilen birine yaptırmak diye düşünüyorum.Avcılar civarında bir kaç yere sordum ustalar takamayız dediler.Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz bir elektrik ustası var mıdır?Teşekkürler.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kimse bilmiyor mu bu işi yapabilecek elektrikçi?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
kimse bilmiyor mu bu işi yapabilecek elektrikçi?

Bu işi problemsiz ve tam randımanlı çalışacak şekilde yapmak için ustanın elinde TIS2000 programı olmalı. Deneme yanılma ile olcak iş değil. İsteyen arkadaşa aracının modelinin gerekli devre şemalarını çıkartabilirim. Usta onlara göre yapabilir.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aslında follow me özellikli far sensörünü takmak çok zor değil diye düşünüyorum.Fakat artık ustalara o kadar güvenim kalmadı ki basit bir sensörü bile takarken başka bir yeri bozmalarından korkuyorum.O yüzden forumdan daha önce bu sensörden taktıran varsa tavsiyesi üzerine gitmeyi düşünüyorum.