Astra G Far sensörü + Alarm ledli 4lü flaşör montajı

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar far sen sorunu taktirdim.3-4 gün hiç sorunsuz bütün özellikleri çalıştı.Fakat bir kaç gündur bir çalışıyor bir çalışmıyor.Yanı sistem komple devre dışı kalıyor bazense hiç birşey yokmuş gibi çalışıyor.Yaptırdığım tamircide yaklaşık 35 km uzakta.Oraya gidecek vaktim yok bu aralar.Bu sensorden takan arkadaşlar mutlaka bana fikir verebilirler diye düsünüyorum.Bu gel gitleri niye yapar?

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen bozulacak bir cihaz degildir normalde.Kablo baglantilarini duzgun yapmamis olabilir. Muhtemelen kablo gevsemis bazen temas edip bazen etmiyordur. Calismadigi zaman kablolari elle oynat calisirsa kabloyu duzgun bagla.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yahu arkadaş her şeyde beni buluyor.Şimdi komple söküp elden geçirmek gerekecek. Acaba far anahtarının arkasına bağlanan + kablomu temassız lık yapıyor.Çünkü komple gidip geliyor.Yanı follow me de gidiyor far sensörü özelliği de gidiyor. İkisininin beslemeleri ayrı mi bir mi bilmiyorum ama ikisi bir gidip geldiğine gore ortak kullanılan bir kablo temassız lık yapıyor galiba.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar far sen sorunu taktirdim.3-4 gün hiç sorunsuz bütün özellikleri çalıştı.Fakat bir kaç gündur bir çalışıyor bir çalışmıyor.Yanı sistem komple devre dışı kalıyor bazense hiç birşey yokmuş gibi çalışıyor.Yaptırdığım tamircide yaklaşık 35 km uzakta.Oraya gidecek vaktim yok bu aralar.Bu sensorden takan arkadaşlar mutlaka bana fikir verebilirler diye düsünüyorum.Bu gel gitleri niye yapar?

Işığı algılayan sensörde sorun olabilir. Başıma gelmişti. Bağlantı ayakları kırılmış olabilir. Ön camdaki konumunda problem olabilir. Çünkü tüm özellikler bu sensöre bağlı.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Olabilir aslında.Birde yerini değiştireyim.Ön cama yan şekilde duruyor.Yani sensörün düz olan üst tarafı cama parelel konumlanmış.Sensörün yanı ön camdan dışarı bakıyor.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün Sensoru soktum.Sis far ve parklara 12 volt geliyor.fakat ldr sensorunun ve açma kapama switcinin arızalı olduğunu nasıl tespit edeceğim.Sensörün switch ve ldr ye giden kablosunun iki terminalinde de elektrik yok.o iki terminali birbirine degdirip sensor açılmış gibi kontrol edebilirmiyim.ya da ldr sensorun dibindeki koruma lastiğini söküp oradan nasıl ölçüm yaparım?

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ldr nin iki ucundan ohm degerini olcebilirsiniz. Oncelikle acma kapama sivicine 12 volt gelip gectigini gorun sivicin calismasini kontrol edin. Sikinti yoksa ldr nin iki ucuna olcu aletinin uclarini degdirip omaj olcumune alin.ldr yi elle kapatip omaj degisiyor mu bakin

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sensörün kutusundaki ldr ye giden kablonun 2 çıkışinada elektrik gelmiyor.tekrar daha dikkatli bir şekilde deneyecegim ama dediğim gibi sanki o iki pinede elektrik gelmiyor.Eğer oraya elektrik gelmezse nereyi kontrol etmem gerekiyor?Bir de ben ohm olcemem ki bilmiyorum:).ölçü aletinin kırmızı probunu nereye takacağım birde ayarı hangi kademede olacak.

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonsorunicini acip acma kapama sivicine elektrik geliyormu diye bakin en son ihtimal ldr. yada bi elektronikciye gosterin. O daha iyi olcum yapip sonuca varir

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi