Arka Diz Mesafesi

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka Diz Mesafesi

HaKaN link' Alıntı:
sn. NewP1n 1.90 boyunda tam bana göre yapılmış diyordu
ben 1.77 benim için de kolçak biraz kısa, kısa boydezavantaj sanırım :)
hocam aslında kolçağa bir pim takmatı akıl etselerdi, kaymazdı geriye.  benimde boy 180  bende  aynı sıkıntı var malesef

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Esmerce link' Alıntı:
Oraları boya dokulu sert plastik, zamanla boya aşınabilir de o yüzden tırnak vs gibi sert kısımlarla dokunmamakta fayda var.

İzlerden şikayetciysen mikrofiber bezleri şiddetle tavsiye ederim; çoğu markette satılıyor hatta Bim de 1.5 lira ve gayet de iyi, bu bezleri kuru ya da (leke inatcıysa) hafif nemli şekilde kullanınca temizlenen plastik aksamı ya da krom yüzeyleri tertemiz hale getiriyor, kimyasal madde değdirmemiş oluyorsun.

o krom yüzeyler bir çizilirse... ağlarım resmen...önce hanım beni ağlaatır

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen 4 arkadaşımı yemeğe götürdüm,3 ü haliyle arkaya bindi ve ben akşam eve gittikten sonra koltuğun arkasından ayakkabı izlerini sildim  :) evet arka diz mesafesi emsallarine göre biraz daha dar araçlarımızda,binilirken biraz rahatsız biniliyor ama seyahat ederken bir sıkıntı çıkmıyor...Ha bi de kol dayamanın bulundığu bölüm ortada oturan yolcular için biraz sıkıntı oluşturabilir.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

turbocosmo61 link' Alıntı:
Geçen 4 arkadaşımı yemeğe götürdüm,3 ü haliyle arkaya bindi ve ben akşam eve gittikten sonra koltuğun arkasından ayakkabı izlerini sildim  :) evet arka diz mesafesi emsallarine göre biraz daha dar araçlarımızda,binilirken biraz rahatsız biniliyor ama seyahat ederken bir sıkıntı çıkmıyor...Ha bi de kol dayamanın bulundığu bölüm ortada oturan yolcular için biraz sıkıntı oluşturabilir.

benim boy 1.79 ben kendi sürüş pozisyonuma göre arkaya oturduğumda(resimleri var üye albümü black storm) bir karış rahat boşluk kalıyor... bir de koltukların dip(kalça) kısmı derin olduğu için uzun yolda insan çok rahat ediyor...(yorumlardan biliyorum-sahssen denemedim)
en azından benim corsa'dan başarılı

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu kolçak meselesi enteresan, benim araçta elle itirince bile ağır kapanıyor kaldı ki kolumu dayadığım zaman hiç geriye kayma diye bir durum söz konusu değil. kullandıkçamı gevşiyor diyecem ama araçlarını yeni alan arkadaşlardanda bu durumdan şikayetçi olanlar var anlamadım ...

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çellocu link' Alıntı:
şu kolçak meselesi enteresan, benim araçta elle itirince bile ağır kapanıyor kaldı ki kolumu dayadığım zaman hiç geriye kayma diye bir durum söz konusu değil. kullandıkçamı gevşiyor diyecem ama araçlarını yeni alan arkadaşlardanda bu durumdan şikayetçi olanlar var anlamadım ...
Bende de aynı şekilde. Kapatmak için bile epey güç gerekiyor.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

goxb link' Alıntı:
[quote author=çellocu link=topic=303.msg24947#msg24947 date=1302509265]
Bende de aynı şekilde. Kapatmak için bile epey güç gerekiyor.
[/quote]

demekki bir ayarlama yapmak lazım

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yumuşak değil ama bendede ama sonuna kadar açınca hafiften geriye kayıyor yokuşta durunca falan

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=turbocosmo61 link=topic=303.msg24904#msg24904 date=1302504565]

benim boy 1.79 ben kendi sürüş pozisyonuma göre arkaya oturduğumda(resimleri var üye albümü black storm) bir karış rahat boşluk kalıyor... bir de koltukların dip(kalça) kısmı derin olduğu için uzun yolda insan çok rahat ediyor...(yorumlardan biliyorum-sahssen denemedim)
en azından benim corsa'dan başarılı
[/quote]
Daha arkasında hiç seyahat etmedim ama geçenlerde hayli yorgun bir anımda Adana dan sevdiğim bir arkadaşım arayınca sessiz bir ortam bulamadığımdan Astra nın arka koltuğuna oturmuştum.
Gayet konforlu bir görüşme olmuştu diyebilirim,  :D hani neredeyse uykum bile gelmişti gerçekten de arka koltuklar bir üst sınıflar kadar rahat bir oturma konforuna sahipmiş.