Arka Diz Mesafesi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Astramızın arka diz mesafesi hakkında yorumları burada paylaşabiliriz
diğer araçlara göre arka koltuklar biraz daha gömülmüş ve oturulduğunda dizler ön koltuğa değmiyor
ancak biraz yeterli değilmiş gibi geliyor bana, çünkü ne zaman arkaya oturulsa ön koltuğun arkası
çamur ve toz olduğunu yada arka kapı girişlerinin hep ayak izi olduğunu görüyorum
sizler ne düşüyorsunuz bu konuda?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka Diz Mesafesi

kesinlikle yetersiz....  yetersiz olmasının da ötesinde insan kendini kuyunun içinde gibi hissediyor hani derler ya klostrofobik bir ortam diye.... kelimenin tam anlamıyla öyle birşey...

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence de aracın boyutlarına göre yetersiz. Zaten astra j'nin en çok eleştiri aldığı konulardan biri bu durum. Aracın tasarımından dolayı her ne kadar hacimli bir araba da olsa arka yaşam alanı görece dar kalıyor.
Aynı durum insignia için de geçerli.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet bana göre de biraz dar,AMA ben ön koltukta oturuyorum gerisi nuh tufanı singing

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Benim açımdan durum biraz farklı, tabiki isteriz arkada oturanlara daha fazla yer olsun ve biz koltuğun ayarıyla oynamayalım, fakat benim en çok hoşuma giden şey sürücü koltuğunun en dibe kadar dayanabilmesi, benim boyum 1,92 civarında ve koltuğu en arkaya aldığım zaman benim ayaklarım bile pedala değmiyor o bakımdan istediğim gibi ayarlayabiliyorum, farklı bir arbaya da binsem aynı sorunu yaşicam zaten. Arka koltuk mesafesinin yetersiz olmasının bir nedenide bagajın büyük olması bence, kendi sınıfındaki çoğu araçtan daha büyük bir bagaja sahip olduğunu düşünüyorum o yüzden ön koltuğun en arkaya alınabilinmesiyle bagajında büyük olduğunu göz önünde bulundurusam bence problem yok zaten aracmın arkasına birilerin oturmasındanda pek hoşnut olmam çünkü herseferinde o ayaklarla nasıl heryeri kirletiyolar anlamıyorum, ha bide sol kapıdan binip neden sağ koltuğa kayıldığınıda anlamıyorum madem sağ oturcan sağ kapıdan bin, bu konularda takıntılyıım biraz :)

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet ben de arkaya binipte heryeri kirletenlere ayar oluyorum,okula giderken bazen öğretmen arkadaşları görüyorum ama hiç alasım gelmiyo onları arka koltuğa.Niyeyse artık evill2

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sahibi olmadığım için ancak bayiide gördüğüm kadarıyla izlenimlerimi paylaşayım. Bir kaç defa sürücü koltuğunu kendime göre ayarlayıp arkaya geçip oturdum, aslında bana diz mesafesi ve baş mesafesi yetersiz gelmedi en azından astra h ye göre kötü değil ama sanki kapı ağzı daha dar gibi bir de hakikaten klastrofobik bir ortama girmiş izlenimi de yaratıyor.

Gerçi özellikle kelebek camdan dolayı sürücü koltuğu da öyle gelmişti bana. Araç aslında geniş ama darmış izlenimi veriyordu içi. Sonra test etme fırsatım oldu yola çıktıktan kısa bir süre sonra alıştım ve gayet tatminkar gelmişti. Arka koltuklardaki bu his hem tasarımdan ötürü hem de sanırım daha güvenli olduğu için böyle yapılmış ama bana sorarsanız aslında dar değil sadece o hissi veriyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Uğur'un görüşlerine katılıyorum. İlk seferde biraz darmış hissi geliyor ama içinde biraz zaman geçirince yeterli olduğu anlaşılıyor ve sonuçta hatchback bir araba arkanın ön kadar ferah olamayacağı da aşikar.

Insignia'lar ile karşılaştırmak doğru olmayacaktır. Sonuçta onlar sedan.

kucukpark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
Benim açımdan durum ....

Bende uzun boylu bir insanim(1.92) hatta araci almadan once en cok korktugum nokta da buydu, arabanin icine sigamamak. fakat dedigin gibi en sona ceksem direksiyona ve pedallara yetisemiyorum.

Arka koltuk olayi dediginiz gibi biraz dar olabilir. fakat arabanin dizayni max. buna izin veriyor gibi.Ama bana gore o kadar da yetersiz degil..