Corsa D Koltuk Ayarı ve Arka Diz Mesafesi ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malumunuz bilen bilir 1.92 boyum 98 kilom var dolayısıyla corsa bana biraz ufak gelebiliyor , doğal olarak aracımda şöför koltuğunu geriye almak zorunda kalıyorum ama bu seferde ben rahat etsem arkada oturan yolcu rahat edemiyor çünkü arka diz mesafesi yok denecek kadar azalıyor , ben kendi koltuğumu öne alsam arkadaki yolcu rahat oturuyor ama bu sefer benim dizlerim kontak anahtar kısmındaki plastik uzantıya deyiyor ve uzun yolculuklarda rahatsız ediyor :(

Siz (özellikle uzun boylu olup corsa sahibi olanlar cevap versin lütfen) koltuğa ne tür bir ayar çekiyorsunuz ve ne derece rahat ediyorsunuz ?

Sanırım uzun boylu adama C segment altı bir araç gelmez malesef ama bütçe meselesi işte birazda yoksa gönül isterdi ki mercedes E serisi araca binmek , amiral gemisi gibi araç

Şuan corsam beş kapılıdan çok tek kapılı gibi oldu yani bu durumda :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamım benim arabanın arka koltuğa kimse oturmaz ama oturuncada ben arabayı kullanamıyorum...ama bizim alican ın arabasının arkasına oturdum iyidi sanki ( corsa d)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşıyorum... ama senin en'de sağlammış; ben 190cm, 82kg :)
Çözümü yok... Genelde ben ve eşim bindiğimiz için arkadaş oturan olmuyor... bazen bayan hocaları alıyoruz bayramlarda törenlerde okula arabayla gidecek olursak çok da düşünmüyorum artık arkayı beğenmeyen binmesin :D

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşıyorum... ama senin en'de sağlammış; ben 190cm, 82kg :)
Çözümü yok... Genelde ben ve eşim bindiğimiz için arkadaş oturan olmuyor... bazen bayan hocaları alıyoruz bayramlarda törenlerde okula arabayla gidecek olursak çok da düşünmüyorum artık arkayı beğenmeyen binmesin :D

Bende ende göbekte geniş ve uzun araç sınıfına giriyor hocam hani şu arkasında eskort araç ile gidenler var ya üstlerinde yazar Dikkat uzun ve geniş araç diye aynı onlar gibiyim işte :rakir:

Bizdede arkaya fazla oturan yok genelde misafirler oturuyor evde zaten annem ben yaşıyoruz abim evli o ayrı yaşıyor onun golf 6 sı var yayla gibi araba , babamıda 99 da kaybettik yani sonuç olarak hani öyle kalabalık bir aile değiliz bir annem bir ben varız ama arada bir oluyor mesela arkaya birileri oturmak istiyor fakat diz mesafesine bakıyorumda gerçekten kısa yani ne olacak bilmiyorum dediğin gibi beğenmeyen oturmasın arkaya arkadaş :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her şeye rağmen küçük araba taraftarıyım... şehir içinde çok işe yarıyor ki 12 ayın 10 ayı şehir içinde geçiyor benim için... girmez denilen yerlere sokuyorum... sedan araç olsa iki şeritli yolda üç hamle de u çekebilecekken corsa ile tek hamlede tam tur kırarak dönüyorum... varsın arkada oturanların dizi sığmasın :D (gerçi arkadan dürten diz de çok pis bi duygu... :D )

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her şeye rağmen küçük araba taraftarıyım... şehir içinde çok işe yarıyor ki 12 ayın 10 ayı şehir içinde geçiyor benim için... girmez denilen yerlere sokuyorum... sedan araç olsa iki şeritli yolda üç hamle de u çekebilecekken corsa ile tek hamlede tam tur kırarak dönüyorum... varsın arkada oturanların dizi sığmasın :D (gerçi arkadan dürten diz de çok pis bi duygu... :D )

Aynen valla :D Sen o duyguyu gel birde uzun yolda gör sanki biri eline ok almış belini ve sırtını delmeye çalışıyormuş gibi o diz kapağı bir anda kurşun gibi keskin oluyor :rakir: :D

Sam55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendr aynisi 186 95 kg :) arkaya kadar sonuna kadar itmek en iyi ama az birisi gelince kisa mesefa ise idare ediyorum maksat oturabilsin :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendr aynisi 186 95 kg :) arkaya kadar sonuna kadar itmek en iyi ama az birisi gelince kisa mesefa ise idare ediyorum maksat oturabilsin :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

En arkaya kadar alıyormusun oturduğun koltuğu :rakir: