android tabanlı cihaz taktıranlar

chackal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: android tabanlı cihaz taktıranlar

Arkadaşlar merhaba foruma bu konuyu okuduktan sonra üye oldum, bu konu hakkında bildiklerimi paylaşayım istedim.
Baştan söyliyeyim benim opelim yok hiç olmadı da, ben mondeo kullanıyorum. Maksat bilgi paylaşımı diyerek girdim kabul ederseniz.

Ben aracımda (Mondeo titanyum 2008) yaklaşık 6 aydır s100 kullanıyorum. wince 6.0 tabanlı çalışıyor, abim ևin de yaşıyor ve işi buna benzer cihazların üretimi yapmak. O bana hediye olarak getirdi bu cihazı ama o zamanlar s150 yani android tabanlı çalışan sistemler de piyasa da olmasına rağmen tercihi bu yönde oldu çünkü abimler uzun süredir araçlar için android cihaz üretimi yapıyor, sıkınıtıları ve artıları çok iyi biliyor. Malumunuz android linux çekirdeği üzerine kurulu mobil OS,  daha da açık ifadeyle network bağlantılarında oldukça başarılı yazılımlar. Ancak aracımızda internete ne sıklıkta giriyorsunuz ya da herhangi bir serverdan anlık video akışı mı sağlıyorsunuz? ֖nce buna bakmak lazım, eğer başka cihazlar ile bağlantı kurmayı hedefliyor iseniz yani ön konsolda takılı cihazla arka başlıklara bağlı olan androidli diğer cihazlar ile online oyun oynamak gibi hedefiniz varsa tercih android olmalı. Ancak araç teyplerinden beklentilerimiz aslında belli. ֖nemli olan stabil çalışan hızlı açılan ihtiyacımıza cevap veren app leri olan bir cihaz, bunun android olması yada wince olması ne değiştirir. Bence s100'ün arayüzü androide göre oldukça başarılı. Tabi eğer ben bu teyple oynarım yazılım değiştiririm kafama göre dvd player atarım diyorsanız kesinlikle android ama unutmayın ki cep telefonlarınızda bile bir yeni aldıktan bir süre sonra sadece kullanamaya devam ediyoruz, ihtiyacımız olan temel özellikler dışında yeni yeni şeyler denemiyoruz yani sadece kullanıyoruz. Bunlar tabi ki sadece şahsi kanaatim. Bu düşüncelerle kesinlikle s100 androidli cihazların önüne geçiyor.

Yaklaşık 1 aydır bende sürekli nette s100 üm için neleri değiştirebilirim diye araştırıyorum şu ana kadar öncelikle yazılım güncellemeyi başardım, skin değiştirebildim,yeni player yükledim (ekstra video player ve mp3 player), yeni oyunlar ekledim.

Ve aslında en bomba olan ise arkadaşlar s100'e android yükleyebilirsiniz,şu anda sd kartımı hazırladım inşallah bu gün fırsat bulursam android deniyecem s100'ümde. Ancak uzun süreli kalmayı düşünmüyorum sanırım hemen geri dönerim wince'ye.

Konunun genelinde s100 platformu ve android li cihazlar karşılaştırılmış herkes karasız gibi ama tekrar edeiyorum s100'ünüze android yükleyebiliyorsunuz diye araştırdım ben. Bir kaç dünyaca ünlü forum da bu konun nasıl yapılacağı anlatılmış durumda. Hatta şu anda orjinal Rom yanın da birkaçtane de Aroma installer ile kurulan modifiyeli Romlarda yayınlanmış durumda. Denedikten sonra sonuçları paylaşırım. (not: s100 tabanlı sistemlerde sadece android 4.x çalışıyor haberiniz olsun.)

araçta uyguladığım birkaç skin örneği;

ew8o.png

immagine1mq.png

menu2o.jpg

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: android tabanlı cihaz taktıranlar

Hoşgeldiniz. Paylaşım için teşekkürler :) umarım bu tarz teknolojik ürünler artar piyasada.