android tabanlı cihaz taktıranlar

mcangar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar android taktıranların bu başlık altında izlenimlerini paylaşmaları güzel olur diye düşündüm.

ben aliexpressteki bu cihazı almayı düşünüyorum http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-Opel-Astra-J-Car-PC-Android-System-s150-Multimedia-Built-in-Wifi-3G-Host/1091877858.html

fakat artıları ve eksileri konusunda çekincelerim var.

bir diğer windows tabanlı yeni ürün ise şu : http://www.aliexpress.com/item/Car-DVD-for-Opel-Astra-J-with-GPS-radio-USB-1G-CPU-3G-Host-S100-Support/918954583.html

açıkcası bu iki cihaz arasında kararsız kaldım.

sizin fikriniz nedir?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: android tabanlı cihaz taktıranlar

Uyumluluk sıkıntısı eğer yoksa ve sorun çıkarmıcaksa 2si içinde direk android alırım.Hem uygulamalar için hem kolay kullanım ve yüksek destek sürekli güncellenmesi gibi özellikleri barındırıyor.Windows pek bu tip aletlere iyi gelmiyor.Sonuçta ram olarak düşük cihazlar bilgisayar gibi değil windows bu konuda hantallaştırıyor.Ancak android böyle cihazlar için 1 numara olur problemsizse.Üstelik navigasyon veya herhangi program konusundada geniş yelpaze bulursunuz kolay kurulum indirmek gibi.

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumda android cihaz taktıran arkadaşlar vardı sanırım bu konuya el atalarsa güzel olur :)
Ama aynı cihazmı bilmiyorum.

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle android fiyat olark yaklaşık 940 tl çok makul yanlız geri görüş kamerası göremedim sanki yok mu .

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tff2525 link' Alıntı:
kesinlikle android fiyat olark yaklaşık 940 tl çok makul yanlız geri görüş kamerası göremedim sanki yok mu .

940tl değil... %20 gümrük vergisi + trt bandrolüde var...

eğer aracınızdaki ekran cd300 ise sorun olabilir. tek satırlı ekranlarda sıkıntı olabilir. satıcıya danışın. üzerindeki yazılım genelde cd400 için yapılıyor.

mcangar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tff2525 link' Alıntı:

android olan cihazda wifi cihazın içerisinde bütünleşik ve analog tv de bütünleşik olarak geliyor. geri görüş kamerası ve analog tv için anteni ekstra olarak satıyorlar. bu ekstralarıda dahil ettikten sonra 510$ fiyat verdi satıcı.

aracımdaki sistem cd400

ozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Android cihazda yanlış bilinen şeyler Televizyon ve Wifi
Cihazda Televizyon yok, Wifi de dahili değil

Diğer wince 6.0'lık cihaz çok başarılı, ve onda da wifi ve 3G kullanımı mümkün,
fiyat farkı cazip, ben olsam windows'u alırım. Tek sorun araç ile uyumu, emin olmak lazım.
Android'de bu sorun aşıldı ancak winceler sorunlu

Zira Türkiye'de büyük markayım diye geçinenlerin getirdiği Astra J cihazlarının çoğu araç ile uyumlu değil.
Wincelerden bahsediyorum tabiki ama bu markayı biliyorum, aynı markanın Kia Yeni Ceed cihazı getirdim, 9-10 tane sattım, hiçbirinde sorun yoktu. Satıcıyı tanımıyorum, aynı cihazı daha uygun fiyata verecek satıcı bulurum ama araç ile uyumundaki risk size kalıyor. Hatta direk fabrikayı tanıyorum, fabrika fiyatıyla alırım. Bu riski alın getirin derim ben. Cortex A8 işlemci ve 512 mb. ram var. Cyclone cihazlarda arm kullanılıyor halen ve 128 mb. Bu cihaz cidden iyi.

Gümrük ve ithalat işlemi hakkında ise bilinen yanlışlar var, bana daha önce de inanılmadı bu konuda başka forumlarda ve başlarına gelince anladılar.

Sizden ricam bir kişi alsın cihaz ve getirsin ve sonra burada yaşadıklarını ve cihazın totalde kaç liraya malolduğunu yazsın

Benim yorumum Android seven biri olarak diğer cihazın da gayet başarılı olduğudur.
Başarılı ve sade, kolay, anlaşılır...

mcangar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozz link' Alıntı:
Android cihazda yanlış bilinen şeyler Televizyon ve Wifi
Cihazda Televizyon yok, Wifi de dahili değil

Diğer wince 6.0'lık cihaz çok başarılı, ve onda da wifi ve 3G kullanımı mümkün,
fiyat farkı cazip, ben olsam windows'u alırım. Tek sorun araç ile uyumu, emin olmak lazım.
Android'de bu sorun aşıldı ancak winceler sorunlu

Zira Türkiye'de büyük markayım diye geçinenlerin getirdiği Astra J cihazlarının çoğu araç ile uyumlu değil.
Wincelerden bahsediyorum tabiki ama bu markayı biliyorum, aynı markanın Kia Yeni Ceed cihazı getirdim, 9-10 tane sattım, hiçbirinde sorun yoktu. Satıcıyı tanımıyorum, aynı cihazı daha uygun fiyata verecek satıcı bulurum ama araç ile uyumundaki risk size kalıyor. Hatta direk fabrikayı tanıyorum, fabrika fiyatıyla alırım. Bu riski alın getirin derim ben. Cortex A8 işlemci ve 512 mb. ram var. Cyclone cihazlarda arm kullanılıyor halen ve 128 mb. Bu cihaz cidden iyi.

Gümrük ve ithalat işlemi hakkında ise bilinen yanlışlar var, bana daha önce de inanılmadı bu konuda başka forumlarda ve başlarına gelince anladılar.

Sizden ricam bir kişi alsın cihaz ve getirsin ve sonra burada yaşadıklarını ve cihazın totalde kaç liraya malolduğunu yazsın

Benim yorumum Android seven biri olarak diğer cihazın da gayet başarılı olduğudur.
Başarılı ve sade, kolay, anlaşılır...

ozz merhaba,

verdiğin bilgiler için çok teşşekür ederim.

hepsine katılıyorum söylediklerinin ancak bu s150 android cihazda tv ve wifi cihazın içinde bütünleşik geliyor. hatta anteni ekstra olarak satıyorlar sadece. cihazın satış sayfasındaki bilgilerde hatta "Built-in wi-fi included" belirtilmiş.

ben bu cihazı almak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim? riski göze alıyorum. android tercihim hertürlü.

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com

Merhaba,
Sizin yasayacaginiz tecrube bizler icin cok onemli.
eger sorun yasamaz ve cihazdan da memnun kalirsaniz bende ayni yolu izlemek isterim.
yurt disindan vereceginiz siparis ve turkiyeye gelis asamalarini yazarsaniz sevinirim.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kürşat Bey(ozz) bütün android cihazların kendi getirdiği cihazlar gibi olduğunu sanıyor ama yanılıyor tıpkı gümrük konusunda yanıldığı gibi. ben getirttim android cihazdan, analog tvsi dahili, wifi adaptoru harici usb ile kullanılıyor. antenide ayrıca aldım 35desibeldi sanırım. Kürşat Bey'in(ozz) diğer yazdıklarına katılıyorum. android alırdım fakat beklerim diyorsanız 1gb ramliyi bekleyin.