2004 astra (G) 1.6 njoy araca en sorunsuz LPG hangisi?

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 2 yıllık Lavato var ne filtre değiştirdim ne ayar yaptırdım bi sıkıntı yok bir arkadaşımda 5 yıldır lavato var oda 90.000 yaptı bu süreçte birkere olsun ne filtre değiştirdi ne ayar yaptırdı.

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lavota taktırdım arkadaşlar. 2 gün oldu 100 km yaptım. Herhangi performans düşüklüğü olmadı. Şimdilik memnunum.

Tercih sebebi;
1. Tanıdık aracılığıyla güvenilir bir usta. Çogu markası vardı Lavoto tavsiiye etti.
2. Lavoto hakkında forumda hiç kötü yorum duymadım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka hikaye aslında. astra g için özellikle atikerde bir treflex'de bir. sağlam bir usta sorunsuz kit takar. ama kasabın eline düştünmü ne takarsa taksın sorundan kurtaramazsın...

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka hikaye aslında. astra g için özellikle atikerde bir treflex'de bir. sağlam bir usta sorunsuz kit takar. ama kasabın eline düştünmü ne takarsa taksın sorundan kurtaramazsın...

Teleflex sokulup de yerine Atiker takildigini gordum. Ama Atikerin enjektorlerinin dik takilmasi gerekiyor. Atikerdeki Valtek 30 tipi AHC enjektorler Lovato enjektorlerden daha hizli acilip kapaniyor. Bu yavas enjektorlerde rolantide dalgalanmadan calismasi icin nozul (meme) ufak deliniyor, full gaz verince, enjeksiyon suresi 20ms uzerine cikiyor, yuksek devirde 4500 ustu fakir karisim ve motora zarar riski var.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Treflexin enjektorleri valtek degil diye biliyorum. Treflex gfi ile atiker bir tutulamaz. Treflex 6 silindir v8 motorlara takilan bir kit. Cok kaliteli

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Treflexin enjektorleri valtek degil diye biliyorum. Treflex gfi ile atiker bir tutulamaz. Treflex 6 silindir v8 motorlara takilan bir kit. Cok kaliteli

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu bahsettigim arabayi gordum, manifolda direkt takilan Teleflex enjektorleri vardi. Sorunlari yuzunden sahibi tamamen sokturdu, Atiker taktirdi. Atiker de 6 silindir ve 8 silindire takiliyor. Lovatonun Atikere gore artisi enjektor kutuklerinin 2li olmasi mi? Atiker Safefast OBD II de Lovatoda olan ne yok ki? Atikerin kullandigi Valtek 30 tipi enjektorlerin akis miktarlari kalibre olmuyor, her silindire farkli miktarda yakit veriyor. Lovato belki daha iyidir. Matrix enjektor en ustun enjektor, benzin enjektorunu bire bir takip edebiliyor. Lovatonun enjektorleri en yavas acilip kapanan asagida solenoid valf denen enjektorler.

http://www.opelim.net/forums/1652511-post262.html

http://www.opelim.net/forums/1652511-post262.html