Astra G Performans Güç Yakıt Hararet

Ysf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, iyi forumlar herkese. Yakn zamanda 99 model astra g cd alarak aranza katldm. 2 haftalk kullanmda ackcasi aracmdan pek memnun kalmadm sorunmu var yoksa bolemi siz degerli arkadaslarn bilgilerine ihtiyacm var. Sorunlara gelicek olursak.

1-) Yakit tketimi. Brc marka lpg takili ve full depo 100 TLye doluyor.100 TL ile yapabildim yol sadece 240 km. Lpg ayar 2 farkli ustaya yaptirdim sonuc ayni. Deger normal mi yoksa problem mi var varsa ne olabilir

2-)Performans.Aracda genelde klima surekli ack.Klima actgmda aracn performansı inanlmaz derecede dsyr. ornek vericek olursam yokusda araci kaldrmak olum yari debriyaj gaz yaparak kaldyorum.Baska bir ornek ise uzun yolda kamyonlarn 30 40 ile cktgı rampayi 60la zor ckyorum.En cok canmi skanda bu oldu.Aracn performans bumu yoksa bi anormallik mi var.

3-)Hararet.Klima kapali normal sert arasi kullanmda hararet 95 Klima ackken 100 bazen 100üde biraz gecyor. Bu degerler normal mi.

Aracn bakmlarna gelicek olursak. Motor compste %90 yag eksiltme yakma yok. Filtreler yeni .Triger normal. yag degsimne 4 bin km var.Gsterge panelinde surekli olarak sadece hava yastg ikazi var. Arada srada ise sogutma sistemi lambasi yaniyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınızı güle güle kullanın RABBİM kaza bela vermesin inş. Sorularınıza gelecek olursak öncelikle lpg ayarlarına baktırmanızda fayda var basit hesaplamayla verdiğiniz hesaba göre 41 kuruş yakıyor gibi görünüyor. Bu değerler şehirçi değerlerse klima açıksa kontrol ettirmekte fayda var. Performans konusunu yine LPG ustanız çözecektir ancak şunu unutmayınız ki Performans ve Tüketim arasında doğru orantı vardır. Birisi artıyorsa diğeride artacaktır. Hararet konusunda dikkat etmenizde fayda var, 100 üzerini görmemeye çalışın. Suyu düzenli kontrol etmek şart.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Müsait olunca sırasıyla cevaplayacagim. Ondan önce aracın tam Marka, model, model yılı, motor tipi, hacmi, beygir gücü, kasa tipi bilgilerini verir mısınız?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ysf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Amin cümlemize kaza bela göstermesin insaAllah.

Aslında klima kapalıyken performans konusunda bı sıkıntım yok gayet iyi fakat. Klima açıkken araç müthiş zorlanıyor kalkışı bile zor yapiyorum.Rampalarda kamyon gibi gidiyor.Yakit için iki farklı Usta'dan LPG ayarını yaptırdım sonuc yine aynı

Teşekkürler hocam.Aracim 99 model Opel Astra G CD hatchback 1.6 LPG+Benzin

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Beygir gücü, km ve motor kodunu da net söyleyebilirseniz iyi olur

Ysf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
73.5 kw 100bglik hocam km 215binde motor kodunu bilmiyorum acıkcası

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
https://www.auto-data.net/tr/opel-astra-g-cc-1.6-16v-101hp-2435

Burada yer alan bilgilere göre ASTRA G CC 1.6 101 HP MANUEL aracınızın

Şehir içi tüketimi 9,6 L ve LPG'de 12-13 L civarında yakması normaldir. Bununla alakalı GENEL SOHBET > TEKNİK KONULAR altındaki Yakıt Tüketimi başlığına göz gezdirebilirsiniz.

Şurada yer alan bilgilere göre de termostat açma sıcaklığı 92 derece olarak görünüyor. Hararetin normal sürüşlerde 95 civarı, sıkıştırmalarda 102 ye kadar çıkması normal kabul edilir. 92-102 arasında problem yok.

Aracın gerek benzinde gerek LPG'deki performansını anlayabilmek için yapabileceğiniz en önemli şey 0-100 testidir. Testi uygularken

- Yol zemininin düzgün olmasına
- Araçta ekstra ağırlık olmamasına
- Hava şartlarının iyi olmasına

dikkat edin.

Aracınızın 0-100 süresi 11.5 saniye. Bakalım sizin benzinde ve LPG'de süreleriniz ne durumda?[emoji4]

Ysf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Hararet okey.
Yakıt 100 TL'de 240 km o zmn fazlamı oluyor. Litre hesabından pek anlamıyorum :)

Aracın normal zamanda performansıyla ilgili bi problemim yok aslında. Klima açıkken anormal bir şekilde performansdan düşüyor. Kalkışta aşırı zorlanıyor.Rampalarda kamyon gibi çıkıyor. Bu araç mı böyle yoksa bir sorunmu var. sorun varsa ne olabilir.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Hararet okey.
Yakıt 100 TL'de 240 km o zmn fazlamı oluyor. Litre hesabından pek anlamıyorum :)

Aracın normal zamanda performansıyla ilgili bi problemim yok aslında. Klima açıkken anormal bir şekilde performansdan düşüyor. Kalkışta aşırı zorlanıyor.Rampalarda kamyon gibi çıkıyor. Bu araç mı böyle yoksa bir sorunmu var. sorun varsa ne olabilir.
Yakıtla alakalı bahsettiğim yazıyı okuyabilirsiniz. Net hesabı o şekilde yapabilirsiniz.

Forumda Astra G CC kullanan varsa tecrübelerini aktaracaktır.