Astra j 1.6 115 bg kullanıcı yorumları

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1.4 te bi skinti yok lpgde uyumlu yakitida 27 35 kurus arasi lpg 3.66 tlye gore

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Opel için demiyorum genel olarak
Herkesin hemfikir olduğu sorunsuz yakıtı az arıza çıkarmayan bi marka model

turkfatih

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Subap problemi lpg ayarından kaynaklıdır yanma sonu sıcaklığı subap sağlığı için önemlidir. Şuanda megane 4, opel, Ford focus gibi araçlarda afr ayarı yapılmamışsa ne yazık ki subap eritiyor. Hatta focus ecobost olanlarda piston eritmekte japon grubu araçlar sorun olarak fazla sorunu olmaz ama her şey iyi ustada bitiyor.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1.5 dci megane 2016 ve uzeri yakit degeri 4.2 ye 3.6 - 6 ileri cift kavramali sanzuman, c ile d segment arasi bir arac fullerinde masajli koltuguna kadar var. Odullu motor skinti yasayani duymadim

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subap problemi lpg ayarından kaynaklıdır yanma sonu sıcaklığı subap sağlığı için önemlidir. Şuanda megane 4, opel, Ford focus gibi araçlarda afr ayarı yapılmamışsa ne yazık ki subap eritiyor. Hatta focus ecobost olanlarda piston eritmekte japon grubu araçlar sorun olarak fazla sorunu olmaz ama her şey iyi ustada bitiyor.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bu Afr ayarına ayar oldum inanın niye derseniz mademki bu kadar önemli bişey neden tüm lpgciler bu ayarı yapamıyor zaten çoğunun böyle bi ayardan haberi yok.. araştırdığım kadarıyla türkiye genelinde 5-6 ilde bu ayarı yapan var ben çözemedim🙂

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bizim ülkemizin genel problemi yetişmiş elaman sorunu. Mevcut kişiler kendini geliştirmiyor, sağolsun ustalarımızda aynı şekilde araştırma yok, öğrenme yok, okumak zaten yok. (istisna ustalar tabiki var ancak çok az sayıdalar).

Yaklaşık 2 yıldır ısı pompası denilen bir alet var. Belki bu cihazlarla ilgili 200 sayfa inceleme / makale vs okudum. Bayramda ısı sistemleri kuran bir tanıdığımız geldi. Fırsat bu fırsat biraz muhabbet edelim diye konuyu açtım. Bunlar para tuzağı, olmaz öyle az yakan şey vs vs :) Sistemi bile bilmiyor ancak fikri var. Düşünsenize bu adam 3-5 yıl sonra ısı pompaları popüler olmaya başladığı zaman ürünlerin satışını ve montajını yapıp birde teknik destek verecek... İşte ülkemdeki ustaların hali... Dünyadan bi haberler sağolsunlar...

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.5 dci megane 2016 ve uzeri yakit degeri 4.2 ye 3.6 - 6 ileri cift kavramali sanzuman, c ile d segment arasi bir arac fullerinde masajli koltuguna kadar var. Odullu motor skinti yasayani duymadim
Anladım hocam 1.5dci motor çok iyi diyorlar hele yakıt konusunda gerçekten iyiymiş ama birçok kullanıcı tarafından yapılan tespit de 100000 km den sonra motor dağılıyormuş veya yüksek masraf çıkarıyor Muş kullanmadan bilemeyiz
Ama LPG nin sorunlarından bıkmış sonra dizel'e geçmiş dizelden bıkmış sonra tekrar LPG li araca geçmiş biri olarak tekrar dizel'e geçmek istemiyorum
Yani ben aracımdan memnunum ama Astra j 1.6 için kötü yorumlar okuyunca ister istemez soğuyor insan

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama şunu çok net biliyorum eğer bir gün opelden vazgeçersem
Ya Honda yada Toyota alıcam bide japon arabasını denicem.. emin olun onlar içinde mutlaka olumsuz konuşan çoktur

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Ben de 2012'den beri 0 aldığım Astra J aracımı kullanıyorum ve 0 km'den beri Landirenzo LPG li. Öncelikle bu yağlama sistemi denilen şeyin gereksiz olduğunu yıllar sonra anladık ve söktürdük ama bizim ülkemizde herşey böyle bir deneme yanılma yöntemiyle oluyor maalesef. Ancak araç için şunu belirtmek isterim. Çok memnunum ve bu zamana kadar termostat ve yağ soğutucu gibi ucuz ve kolay çözülür sorunlar hariç problem yaşamadım. Neden böyle bir intiba var bilmiyorum ancak ben aracıma gözüm gibi ve bakımlarını aksatmadan bakarım. Buna rağmen yaşanacaklar her arabada olan şeyler. Arkadaşım Toyota Corolla sahibi 230.000 km yi devirdi ancak birçok sorun yaşadı ve artık bunaldığını aracı değiştirmek istedğini söylüyor. O yüzden ekonomik, güvenli içimize sinen aracı kullandıktan sonra gerisi çok önemli değil Marka seçimi kişiseldir bence.
Soğumamay çalışın, moralinizi bozmayın iyi yanlarını düşünün. Benim aracım Edition ama inanın jantlar hariç sport görünümlü. Bu bile beni mutlu etmeye yetiyor. Sadece otomatik olmasını isterdim diyorum bazen yoğun trafikte ama manuel vitesin zevkini de hiçbirşey vermiyor işte.. :)

seeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Ben de 2012'den beri 0 aldığım Astra J aracımı kullanıyorum ve 0 km'den beri Landirenzo LPG li. Öncelikle bu yağlama sistemi denilen şeyin gereksiz olduğunu yıllar sonra anladık ve söktürdük ama bizim ülkemizde herşey böyle bir deneme yanılma yöntemiyle oluyor maalesef. Ancak araç için şunu belirtmek isterim. Çok memnunum ve bu zamana kadar termostat ve yağ soğutucu gibi ucuz ve kolay çözülür sorunlar hariç problem yaşamadım. Neden böyle bir intiba var bilmiyorum ancak ben aracıma gözüm gibi ve bakımlarını aksatmadan bakarım. Buna rağmen yaşanacaklar her arabada olan şeyler. Arkadaşım Toyota Corolla sahibi 230.000 km yi devirdi ancak birçok sorun yaşadı ve artık bunaldığını aracı değiştirmek istedğini söylüyor. O yüzden ekonomik, güvenli içimize sinen aracı kullandıktan sonra gerisi çok önemli değil Marka seçimi kişiseldir bence.
Soğumamay çalışın, moralinizi bozmayın iyi yanlarını düşünün. Benim aracım Edition ama inanın jantlar hariç sport görünümlü. Bu bile beni mutlu etmeye yetiyor. Sadece otomatik olmasını isterdim diyorum bazen yoğun trafikte ama manuel vitesin zevkini de hiçbirşey vermiyor işte.. :)

Hocam ben de de 1.6 115 Lik Astra J var ben de lpg taktıracağım, yağlama konusunda kararsızım. Gereksiz demişsiniz bende aslında çok iş yapmadığını düşünüyorum, siz bunu nasıl anladınız anlatabilirmisiniz?